VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

40.kolo, sobota 9.2.2013

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Vaněk (Zúbek, Farda), 42. Vítek (Hruška P., Hruška O. ), 49. Zúbek (Tichý, Mikšovský) - 31. Šebek (Černý), 37. Kumstát (Černý). Rozhodčí: Mrkva - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) - Žabčík, Vrba, Farda, Tichý, Vodák, Tesařík, Hoďa - Mikšovský, Vaněk, Zúbek - Hruška P., Hruška O., Vítek - Brezáni, Bajtek, Kajaba - Shiafotdinov, Podešva, Kubo - Holík.
LHK Jestřábi Prostějov: Raszka (Vrba) - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Jirák - Kovařík, Handl, Duba, Zezula, Černý, Šebek, Stráněl, Skácel, Novák, Kryl, Ševčík, Janota, Berčák, Matoušek.
AKTUALIZOVÁNO: Předposlední venkovní utkání základní části 2.ligy se hokejistům Prostějova nepovedlo. Na ledě houževnatého Vsetína prohrávali po první třetině 1:0. V prostřední části však vývoj duelu otočili, trefili se Šebek a Kumstát. Těsné vedení se ale udržet do konce nepodařilo, domácí přidali do závěrečného hvizu tři góly a po zásluze si připsali tři body. Valaši si díky výhře zajistili jistotu play-off, Jestřábi naopak nic neřešící duel mrzet nemusí, stále zůstávají s dostatečným náskokem na 3.místě.

Do utkání s Prostějovem vstoupili domácí s pozměněnými formacemi a též s uzdravenými Fardou a Podešvou v sestavě. Od úvodního vhazování byla k vidění rychlá, vyrovnaná hra, s útoky přelévajícími se ze strany na stranu. První větší příležitost si v páté minutě připravili Valaši. Obrana Jestřábů si neporadila se skákavým pukem, což málem potrestal Ondřej Hruška, pohotový bekhend ale zastavila tyč Raszkovy svatyně. O minutu později zahrozili i hosté. Puk se odrazil přímo před Lukáše Dubu, proti jeho pohotové dělovce z pravého křídla se ale brankář Hromada dokázal, v poslední chvíli, přemístit. Nevyužity zůstaly i úvodní přesilovky obou celků. Sehrány byly přitom velmi dobře, tečovaná střela domácího hráče ale o chloupek minula jestřábí svatyni a na opačné straně pro změnu Handl nevyzrál na Hromadu.

V šestnácté minutě vyhodil hostující Janota puk mimo hrací plochu, a jelikož v té době seděl na lavici hanby jeho spoluhráč, nabídl tím VHK dlouhou přesilovku pět na tři. Domácí nabídkou nepohrdli. Zúbek našel křížnou přihrávkou Daniela Vaňka a ten, i s pomocí štěstěny, propasíroval touš za Raszkova záda. V pokračující přesilovce mohl zvýšit Petr Hruška, po pohledném křídelním průniku ovšem gólmana nepřekonal. Přesto byli po dvaceti minutách spokojenější nositelé zelenožlutých barev.

Též druhá třetina nabídla opticky vyrovnanou podívanou. V útočném pásmu však byli mnohem nebezpečnější domácí, z branek se ale paradoxně radovali hosté. Ale popořádku. Ve třiadvacáté minutě uvolnil Kubo Holíka, jeho pokus z mezikruží však Raszka vykopl. O tři minuty později předvedl v přesilovce hbitý průnik Zúbek, v tísni ale nedokázal přehodit beton ležícího brankáře LHK. V polovině duelu tak přišel první smrtící výpad Jestřábů. Hromada neudržel pokus Černého a než se stihl vzpamatovat, překonal jej šikovným dloubáčkem David Šebek.

Vsetín mohl odpovědět v přesilovce, Zúbkova teč ale zamířila těsně mimo. To Jestřábi byli ve své následné přesilovce mnohem úspěšnější a strhli v ní vedení na svou stranu. Nutno dodat, že domácí jim to notně usnadnili. V ofenzivním záchvatu totiž hned dva zelenožlutí netakticky propadli a Jestřábi zvládli akci pět na dva výborně. Černý našel Pavla Kumstáta, ten si mazácky položil Hromadu a po kličce zakončil do prázdné brány. Minutu před druhou sirénou mohlo být na Lapači přeci jen veseleji. Vaněk pohotově dorážel puk do prázdné brány, touš ale k údivu všech v síti neskončil. Po čtyřiceti minutách tak byli ve vedení Jestřábi.

Ze třetí periody ale uběhlo jen šedesát sedm sekund a prostějovská radost byla ta tam. Důrazní Hruškové totiž protlačili kotouč až k Davidu Vítkovi a ten zblízka přehodil ležícího brankáře hostů. Prostějov mohl odpovědět vzápětí při početní výhodě – jeho přesilovky ve třetí třetině však ani vzdáleně nepřipomínaly drtivé kolotoče, které hosté předváděli v první polovině utkání. Byl to tedy Vsetín, kdo se natahoval po vedoucí brance. Ve čtyřicáté sedmé minutě ještě aktivní Petr Hruška nevyzrál na Raszku, o dvě minuty později už se ale Valaši dočkali. Přesilovku využil František Zúbek, který si na brankovišti našel vyražený kotouč a pohotově jej poslal do sítě.

Závěrečná desetiminutovka nabídla hru rozkouskovanou spoustou vyloučení. Kdo by očekával hostují tlak, musel být zklamán. Výraznější hrozbu připravili Jestřábi Hromadově svatyni snad jen dvakrát. V padesáté čtvrté minutě, kdy nebezpečnou střelu z mezikruží vyřešil domácí brankář a pak v minutě sedmapadesáté, kdy předvedl své rychlé nohy Ševčík – ani on ovšem, po křídelním průniku, nevyzrál na muže s maskou. Tou dobou už ovšem hosté prohrávali od dva góly. V čase 54:09 totiž Tesařík vystihl hostující kombinaci a ve vlastním oslabení založil valašský útok. Puk od něj převzal Kajaba, v přečíslení uvolnil Filipa Bajtka, který blafákem oblafl Raszku a pohodlně zakončil. Závěrečné minuty utkání si domácí bez problémů pohlídali a po zásluze nakonec slaví výhru. Vsetín – Prostějov 4:2.

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Utkání bylo od prvního vhazování vyrovnané. Měli jsme v první třetině hodně šancí, které jsme bohužel neproměnili – soupeře výrazně podržel brankář. Ve druhé třetině jsme udělali dvě chyby – nejprve jsme byli nedůrazní ve vlastním pásmu a bylo z toho 1:1. Pak jsme udělali obrovskou chybu v oslabení, kdy jedeme dva dopředu. Jeden hráč může vyjet, ale ten druhý už to musí zajistit a nemůže se stát to, co se stalo, že soupeř jel ve čtyřech na dva. Třetí třetinu jsme ale našim důrazem a chtíčem zvládli a utkání jsme otočili. Jsme rádi že jsme dnes vyhráli."

Petr Zachar (trenér Prostějova): „Myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, ale neuvěřitelná nedisciplinovanost ve třetí třetině nás připravila o body. Takhle se nedá hrát. Pokud chceme něco uhrát, tak zkrátka musíme být mnohem disciplinovanější.“