LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

přát., úterý 3.9.2024

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Honejsek (Illéš, Pilař), 54. Veselý (Kindl) – 11. Michálek (Ferda, Kroupa), 33. Dočekal (Vodička, Svoboda), 53. Vodný (Lichanec, Böhm). Rozhodčí: Vaněk, Čech – Kociňák, Jurčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Irgl) – Klimíček, Zdráhal, Babka, Šidlík, Krejčí, Kubeš, Poledna, Studený – Karabáček, Kindl, Veselý – Pilař, Honejsek, Illéš – Skuhrovec, Kučera, Jenyš – Korčák, Jenčovský, Tomeček
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Brož) – Stehlík, Kroupa, Mareš, Bořuta, Furch, Vodička, Böhm, A. Svoboda – Psota, Bittner, Lichanec – T. Svoboda, Vodný, Dočekal – Brož, Michálek, Ferda – Jaša, Kuba, Michalčuk
Poslední domácí zápas v rámci přípravných soubojů jsme začali aktivněji, než soupeř, byla to však Třebíč, která se v první třetině dostala do jednobrankového vedení. Ve třiatřicáté minutě skóroval za hosty také Martin Dočekal, přičemž na jeho branku chvíli poté zareagoval Tonda Honejsek. Oba týmy se jednou trefily také v poslední části, což v konečném součtu znamenalo výhru Třebíče.

Utkání začalo v rychlém tempu, když už ve druhé minutě měly oba týmy na kontě první střelu na soupeřovu branku. Na startu páté minuty do hry poprvé výrazněji zasáhli rozhodčí, když na trestnou lavici poslali Radka Pilaře. Ten se snažil zabránit postupu Lichance do našeho obranného pásma, jenomže při svém manévru se nevyvaroval sekání. Oslabení jsme ale zvládli ubránit bez větších komplikací. Trestaný Pilař dostal chvíli po návratu na led namazáno od Kuby Illéše, ovšem při zakončení se mu puk svezl na čepeli, a i když většina přihlížejících už zvedala ruce nad hlavu, skóre se nám otevřít nepodařilo. Naopak se v polovině prvního dějství dokázala prosadit Třebíč, konkrétně David Michálek, jenž se zvládl prosadit po samostatném úniku. Velká šance na vyrovnání se v šestnácté minutě zrodila na hokejce Honzy Veselého. Jeho projektil od modré čáry byl sice tečovaný mimo tři tyče, odrazil se však na hokejku Denise Kindla, který puk zadovkou vracel zpátky do ohně. Následnou vřavu ale uklidnil hostující gólman Mičán, který dokázal kus gumy zalehnout a přerušit hru. O minutu později bylo rušno také před Štipčákem, když náš brankář stanul tváří v tvář proti prchajícímu Michalčukovi. Ze souboje jeden na jednoho vzešel jako vítěz strážce svatyně s jestřábem na hrudi. Po první třetině tak Třebíč vedla o jednu branku.

Nedlouho po startu druhé části zatrnulo gólmanu Mičánovi. Střelu Kučery chtěl totiž dorážet Michal Tomeček, po jeho zásahu puk ale proplul jenom těsně kolem tyče třebíčské branky. Velké naděje na vyrovnání jsme vkládali do přesilovky, kterou nám svým nedovoleným zákrokem v osmadvacáté minutě daroval Martin Dočekal. Chvíli po buly se k puku dostal Kuba Illéš, který k zakončení vyzval Honzu Veselého. Od jeho čepele však kotouč doputoval jen do Mičánova betonu. To byl jeden z jeho posledních zákroků, neboť v polovině zápasu ho zřejmě podle připraveného plánu nahradil jeho jmenovec Brož. Ve třiatřicáté minutě se hra nejprve přerušila, když třebíčští útočníci slavil vstřelení branky. Jelikož si ale rozhodčí nebyli jistí, jestli se tak stalo, jali se celou situaci zkoumat ze záznamu, který toto tvrzení potvrdili. O druhý gól Třebíče se zasadil Martin Dočekal. S rychlou odpovědí ale přispěchal Tonda Honejsek! K němu se puk dostal přes trasu Pilař – Illéš a zkušený navrátilec nekompromisně snížil na 1:2. Vyrovnat mohl o půl minuty později Vašek Karabáček, který v přesilovce ránou bez přípravy minul polo odkrytou klec. Jelikož na konci druhé části neseřídil mířidla ani Petr Krejčí, prohrávali jsme po čtyřiceti minutách o jednu branku.

Už v jednačtyřicáté minutě byla Horácká Slavia blízko k tomu, aby svůj náskok navýšila. Lichanec si vzal na starost zavezení puku do útočného pásma, načež ho předal Bittnerovi. Ten prudce zabrzdil a vyslal na naši bránu nebezpečný projektil, s nímž měl plnou lapačku práce Marek Štipčák. Všechno ale zvládl. O dvě minuty později přeřízl dění na stadionu hvizd pruhovaných mužů. Těm se totiž ani zdaleka nelíbil zákrok Vodičky, který s hokejkou v obou rukách u mantinelu poslal k ledu Korčáka, a tak jsme znovu zacítili možnost k vyrovnání. Bílé hvězdy se ale při obranných povinnostech dokázaly semknout a neinkasovat, načež si samy zahrály početní převahu. Vedle boxu časoměřičů totiž usedl David Skuhrovec. I naše mužstvo si s absencí jednoho bojovníka dokázalo poradit a nadále se tak pokračovalo za stavu, kdy jsme na Třebíč ztráceli jednu branku. V padesáté minutě se vyznamenal Marek Štipčák, který se jak dlouhý, tak široký roztáhl ve svém brankovišti a na poslední chvíli snad špičkou brusle zastavil téměř jistý gól Michálka. Překonán byl však nedlouho poté hokejkou Michala Vodného, který Třebíči vystřelil dvoubrankové vedení. A pak to na sebe vzal Honza Veselý. Po levém mantinelu se rozjel jako tank, prošel přes všechny, kdo mu stáli v cestě a svou krasojízdu zakončil bekhendovým blafákem na 2:3! O vyrovnání jsme bojovali do posledních sil, hokejky jsme nesložili ani při nařízeném oslabení, recept na vstřelení třetího gólu jsme však nenalezli.

Martin Janeček – LHK Jestřábi Prostějov: Byl to klasický zápas s Třebíčí, která se urputnou obranou a vyčkáváním na chyby soupeře dostala do vedení. Dvakrát nám ujeli za obranu, jednou z toho samostatného úniku dokázali skórovat. Poté jsme byli daleko víc na kotouči, diktovali jsme tempo, ale chyběla nám šikovnost v zakončení. Ve druhé třetině jsme měli několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnily. Dvě minuty před koncem jsme se pak o závěrečný tlak okradli faulem, takže utkání jsme museli dohrát v oslabení.

David Dolníček– SK Horácká Slavia Třebíč: Do Prostějova jsme jeli s tím, že tady jsou vždycky těžké zápasy. I když jde o přípravu, věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Jsme teď ve fázi, kdy si chceme oživit naše střední pásmo a myslím si, že jsme po taktické stránce odehráli velmi dobrý zápas. Už v první třetině jsme měli dvě dobré možnosti dát gól. První třetina skončila 1:0, ve druhé jsme se dostali po dobré střele do vedení 2:0. Bohužel jsme udělali individuální chybu a dostali jsme gól na 2:1. V poslední třetině jsme se snažili pokračovat v dobré hře a to se nám dařilo. Všechny kluky musím pochválit. Přesto, že to byl přípravný zápas, dali do toho srdce a bojovnost a bylo vidět, že zápas chtějí vyhrát. Jsme spokojeni, i když výsledek nepřeceňujeme. Víme, že jde stále o přípravu, ale s výhrou jsme samozřejmě spokojeni. Už minulý zápas jsme hráli na podobně velkém hřišti v Břeclavi, takže ani to pro nás nebyla nějaká velká změna. Po každém zápase si ukazujeme dobré i špatné věci, stále hru ladíme. Všichni hráči dali do zápasu maximum, výborně zachytali také oba brankáři.