LHK Jestřábi ProstějovHC Olomouc

přát., úterý 29.8.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Olomouc

2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Piecha 18. Meidl (Janeček)- 8.Rak (Čuřík), 40. Bartoň (Najdek), 52. Čuřík (Saluga).
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra – Flašar, Sedlák, Pukalovič, Kruliš, Chmelo, Doseděl, Jurdič, Rajnoha, Podešva – Pavelek, Bartošek, Vymazal – Bařica, Piecha, Korčák – Čech, Janeček, Meidl
HC Olomouc: Tuček – Kříž, Šafařík, Faltýnek, Bartoň, Vlček, Světlík, Švrček, Ondrušek - Barták, Ministr, Smejkal, Handl, najdek, Žajgla, Bouz, Hradecký, Šimo, Rak, Čuřík, Saluga
P r o s t ě j o v - Úvodní třetina přinesla hned tři branky, první z nich vstřelili olomoučtí hokejisté po přesně umístěné střele Michala Raka. Jestřábi dokázali jednogólové manko nejen dohonit, po gólech Piechy a Meidla se dostali dokonce i do vedení. Druhá třetina příliš líbivý hokej nepřinesla, olomoučtí hokejisté byli ale i tak spokojeni, čtyři vteřiny před sirénou vstřelili Bartoněm srovnávací branku. V závěrečné části hry převzali otěže hosté a jejich aktivita vyústila v rozhodující trefu Čuříka. Konečný účet tedy činil 2:3 pro hosty z Olomouce.

Utkání s hanáckým rivalem začalo na prostějovském stadionu v poměrně opatrném tempu na obou stranách. Ve druhé minutě zápasu našel na útočné modré hostující Handl Najdka, ale ten tváří v tvář Hrazdírovi minul branku. V čase 2:15 se poprvé vylučovalo a na trestnou lavici si šel odpočinout Jestřáb Meidl, který se provinil podražením. Olomoučtí však v přesilovce tápali a žádnou větší šanci si nevytvořili. Naopak na druhé straně našel v mezikruží deset vteřin před koncem vlastního oslabení Piecha Pukaloviče, ale ten v rozhodujícím okamžiku v této vyložené šanci minul puk. V čase 3:37 byl vyloučen hostující Švrček a přesilovku si mohli vyzkoušet také domácí. Ale ani jim se nijak zvlášť nevyvedla a zůstala nevyužita. Sedmá minuta přinesla šanci pro hráče Olomouce, když Šimo tvrdě pálil z kruhu, ovšem jeho střela minula branku. V osmé minutě mohl složit reparát prostějovský Pukalovič a jeho střele chyběly jen centimetry k tomu, aby skončila v síti. Následoval rychlý protiútok Olomouce po ose Čuřík - Rak a posledně jmenovaný střelou nad Hrazdírovu lapačku otevřel skóre zápasu - 0:1. V končící deváté minutě mohl srovnat stav zápasu Vymazal, ale jeho střelu vyrazil gólman Tuček ramenem. Čas 9:05 přinesl početní výhodu jednoho muže v poli domácím, to si šel vyzkoušet tvrdost trestné lavice olomoucký Najdek. Z přesilovky uběhlo 45 vteřin a před Tučka se proháčkoval Piecha, ale v téměř stoprocentní šanci trefil opět pouze gólmanovo rameno. V polovině dvanácté minuty se blýsknul skvělým zákrokem strážce domácí svatyně, jenž zázračně vykopnul betonem střelu Bartáka. Na konci dvanácté minuty šel zpytovat na trestnou lavici své svědomí olomoucký Šafařík a nabídnul tak domácím další šanci k vyrovnání. Kousíček k němu byl o 33 vteřin později Korčák, který tečoval střelu Pukaloviče od modré, ovšem jeho pokus o milimetry minul olomouckou branku. Počátkem šestnácté minuty se jako blesk z čistého nebe zjevil na pravém křídle hostující Ministr, ale na Hrazdíru si se svou střelou nepřišel. Po další necelé půlminutě měli hosté další šanci, to se po přihrávce Najdka snažil trefit k tyči Žajgla, ale brankář Jestřábů včas utěsnil mezeru mezi bruslí a tyčí. Domácí hráči se radovali v polovině osmnácté minuty, když ledabylou rozehrávku Olomouce vystihnul Piecha a prostřeli Tučka mezi betony - 1:1. Když utkání dospělo do času 17:42, nechal se zbytečně vyloučit olomoucký Smejkal. Na trestné lavici se však nestačil ani pořádně usadit a už se mohl vracet na led. Nabídnutou přesilovku zužitkoval Meidl, který po přihrávce Janečka blafákem strhnul vedení na stranu Prostějova - 2:1. Půlminutu před odchodem do šaten se ještě měnil počet hráčů na ledě a pykat šel tentokrát domácí Bařica, ale stav prvního dějství se již nezměnil.
Druhá třetina začala olomouckým náporem a na začátku druhé minuty zachraňoval nadvakrát gólman Hrazdíra za vydatné pomoci domácí obrany. Polovina čtvrté minuty se nesla ve znamení pověstné rány od modré domácího obránce Kruliše, tentokrát však mířil vedle hostující branky. Těsně před koncem šesté minuty putoval za katr hostující Bouz a po půlminutě pálil tvrdě od modré opět Kruliš, Tuček jeho pokus vyrazil a následně pokryl i dvojnásobný pokus o dorážku Bařici. Polovina osmé minuty mohla přinést úspěch Čecha, který však po přihrávce Janečka nastřelil pouze beton hostujícího gólmana. Další ze série přesilovek následovala v čase 8:37 a postiženým hráčem byl domácí Bařica. Olomoučtí však v přesilovce dokázali nebezpečně vystřelit pouze jednou, 30 vteřin před vypršením trestu přihrál Hradecký Šimovi, ale ten střílel vedle Hrazdírovy branky. Polovina dvanácté minuty znamenala další oslabení domácích a za krosček si šel odpočinout Kruliš. Hosté však nabídnutou šanci odmítli a naopak v polovině přesilovky nechali vystřelit Jestřába Janečka, jehož pokus však Tuček skryl v náručí. Počátkem čtrnácté minuty rozhodčí usoudil, že olomoucký Faltýnek nedovoleně bránil, za což dostal dvouminutový trest a na ledě se tedy pokračovalo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Krátce po návratu Kruliše z trestné lavice střílel tvrdě od modré čáry domácí Jurdič, ale Tuček jeho pokus vykryl. Šanci k vyrovnání nabídnul 68 vteřin před koncem třetiny olomouckým svým vyloučením Čech. Hosté nabídnuto příležitost zužitkovali v čase 19:56, kdy ležící obránce a následně i brankáře Hrazdíru obstřelil z mezikruží Bartoň po přihrávce Najdka - 2:2.
Třetí třetina začala pokusem Handla, který však z otočky rozvlnil pouze boční síťku domácí branky. Polovina čtvrté minuty přinesla další přesilovku na domácí straně poté, co na lavici hanby putoval Švrček. Domácím se však vůbec nedařilo ohrozit hostující branku. Na počátku šesté minuty si šel ke Švrčkovi ještě přisednout Hradecký a domácím se tak naskytla krátká výhoda dvou mužů v poli, která však zůstala nevyužita. Polovina sedmé minuty znamenala početní výhodu pro Olomouc při vyloučení Jestřába Piechy. Po šesti vteřinách pálil od modré nebezpečně olomoucký Šafařík, jehož pokus sice Hrazdíra neviděl, přesto jej však ukryl v lapačce. V čase 7:18 se síly na ledě vyrovnaly poté, co si byl nucen jít odpočinout hostující Kříž. Větší trest 2+10 minut obdržel za hrubý faul, který rozhodčí kvalifikoval jako útok do oblasti hlavy a krku, v čase 7:51 hostující hráč Bartoň, jenž doslova sestřelil Sedláka v plné jízdě u mantinelu. Další ze série vyloučení přišlo v čase 10:51 a tentokrát to bylo na straně Jestřábů a postiženým byl Kruliš. Hosté tentokrát nabídnutou šanci využili, k čemuž jim pomohla i notná dávka štěstí. Čuřík napřáhnul ke střele, do které mu lehnul Rajnoha, jenž však puk nezastavil a jen jej tečoval. Skákavá střela propadla domácímu brankáři Hrazdírovi mezi betony do branky - 2:3. V končící třinácté minutě promarnil šanci k vyrovnání Meidl, jemuž přihrával zpoza branky Janeček. Tuček však jeho střelu zázračně vyrazil. K vyrovnání domácím již nepomohla ani dvouminutová přesilovka na konci sedmnácté minuty, ani závěrečná power-play.

Aleš Flašar (Prostějov)
Zápas s Olomoucí nebyl nijak směrodatný. Myslím si, že až se více sehraje obrana, tak to bude vypadat lépe. Nadále se potvrzuje, že máme dva velmi kvalitní gólmany, a jestli budou oba předvádět takové výkony stále, tak budou v sezoně chytat oba dva. Lukáš Říha v tomto zápase nehrál, jelikož si odjel zkusit zahrát hokej za Třinec, to ale neznamená, že s ním nepočítám do ligy. Po venkovním zápase s Olomoucí nás čeká Zlín, který by nás měl prověřit a ukázat skutečnou sílu mužstva.

Milan Ministr - útočník Olomouce
Ze začátku se hrál opatrný a nepříliš pěkný hokej, ke konci první třetiny jsme dostali dva zbytečné góly. V kabině jsme si tedy řekli, že v další části hry musíme udělat vše proto, aby jsme už prolomili naši smůlu a konečně zvítězili. V minulých zápasech jsme často vedli, někdy i dva nula a nakonec jsme stejně prohráli , jsem rád, že dnes to dopadlo dobře a Prostějov jsme dva týdny před startem ligy porazili.