KLA - PRO 7:3 - Kladno nad síly prostějovských Jestřábů

Rytíři KladnoLHK Jestřábi Prostějov

39.kolo, čtvrtek 27.12.2018

Rytíři Kladno - LHK Jestřábi Prostějov

7:3 (1:0, 5:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 4. J. Strnad (Vampola), 25. J. Strnad, 31. Machač (Romančík), 31. Svedlund (Vildumetz), 35. Zikmund (Kružík), 37. Veber (Machač, Jelínek), 52. T. Kaut (Machač, Svedlund) – 42. Venkrbec, 56. Divíšek (Čáp), 57. Hanták (Prokeš). Rozhodčí: Micka, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 2565. Střely na branku: 37:38.
Rytíři Kladno: Cikánek – Svedlund, Nash, Zich, Veber, Romančík, Šesták – Kubík, Vampola (A), J. Strnad (C) – Kružík, T. Kaut, Redlich – Zikmund, Machač (A), Jelínek – Bernat, Vildumetz, O. Bláha – Filip.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Čáp, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Havlík, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec (C), Hanták, Prokeš – Pšenička, Krejčiřík, Dobiáš.
Po vánočních svátcích sehráli Jestřábi utkání na kladenském zimním stadionu a nepovedlo se jim navázat na výhru proti Kadani. Po vyrovnané první třetině, kdy náš tým neproměnil několik šancí, Rytíři dokázali rozhodnout utkání 4 brankami ve druhé třetině. V závěrečné části Prostějov jen kosmeticky upravil stav na konečných 3:7 z našeho pohledu. Už za dva dny 29.12 od 17:00 bude mít naše letka možnost rozloučit se vítězně se starým rokem proti Havířovu.

Prostějovští hokejisté nevstoupili do dnešního utkání špatně a z počátku byli vyrovnaným soupeřem domácího týmu. Jako první si vypracovali příležitost Rytíři, ale střela Ladislava Zikmunda brankou neskončila. Z další akce už dokázalo Kladno skórovat. Domácí Petr Vampola s Jakubem Strnadem přečíslili Jestřáby a přihrávku kladenského kapitána si Ondřej Mikliš srazil do sítě – 1:0. Za Jestřáby se dostal do největší možnosti Radek Prokeš, toho však zblízka Lukáš Cikánek vychytal. Domácí pokračovali v aktivní hře, což platilo zejména o Petru Vampolovi, který měl sám dvě možnosti k navýšení skóre. Stav už se ale do sirény neměnil.

Druhá část přinesla zvýšený nátlak hostů, kteří chtěli vyrovnat, jenže ani nápor nevedl ke smazání kladenského vedení. Naopak Jakub Strnad získal puk, rozjel se po pravé straně, dostal se za obránce a nádherně poslal puk do horního rohu brány – 2:0. V polovině utkání měli Prostějovští už skutečně obrovskou možnost skórovat, puk směřující do prázdné ale zastavil výborně se vracející Cikánek. A hned z rychlého protiútoku udeřili Rytíři! Vyražený puk se dostal k Patriku Machačovi a ten bez váhání doklepl kotouč za Jakuba Neužila – 3:0. Gól padl při ponechané výhodě, ale hosté se z toho nepoučili! Ještě v té samé minutě fauloval Mikliš, Linus Svedlund využil volného prostoru a z druhé výhody v řadě skóroval – 4:0. Kladeňáci byli rázem na vlně euforie a hned po několika vteřinách z toho mohl být Strnadův hattrick. Kladenský kapitán dostal křižný pas před odkrytou klec, ale Neužil se fantasticky přesunul. Šest minut před koncem však už byl bezmocný i hostující gólman. Ladislav Zikmund byl v mezikruží úplně sám a přidal svoji šestnáctou trefu v sezoně – 5:0. Ani to ale nebylo od domácích vše! Machač rozjel další akci, ještě posunul puk do strany na Václava Vebera a mladý bek mohl oslavovat svůj první gól v sezoně – 6:0.

Třetí část začala pro Rytíře opět velmi dobře. Brzy přišlo vyloučení a početní výhoda, během ní se ovšem radovali hosté! Matouš Venkrbec pláchl kladenské obraně a v úniku překonal Lukáše Cikánka – 6:1. To ale nebylo z gólově bohatého utkání vše! Tomáš Kaut dostal po polovině třetiny puk do mezikruží a rychlou střelou využil přesilovku – 7:1. Střelecké hody však pokračovaly i dál! Tomáš Divíšek využil početní výhodu a snížil na pětigólový rozdíl – 7:2. Ani to ale nebylo poslední slovo Jestřábů. Filip Hanták ujel po pravé straně a propálil kladenského gólmana – 7:3.

David Čermák (Rytíři Kladno):

Výsledek neodpovídá předvedené hře. Bylo to vyrovnané střetnutí a my měli to štěstí, že jsme ve druhé třetině proměnili šance a Cigi nás v zápase podržel. Tím jsme utkání vyhráli. Z devíti obránců, které máme pod smlovou, nám jich šest chybí, takže jsme to začali řešit. Můžeme jen děkovat Litvínovu, že nám půjčil na střídavý start dva mladé kluky. Nebyli s námi ani na tréninku, přijeli rovnou na zápas. My jim musíme poděkovat, že nám takhle pomohli. Dva hráče máme momentálně pryč s reprezentací, a čtyři zraněné. Myslím, že dva z nich by se mohli do začátku ledna dát do pořádku.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Vytvořili jsme si dost šancí na to, aby zápas skončil 10:10. Měli jsme jich fakt dost, ale nedali jsme je. Přirovnal bych to k atletovi, který běží 400 metrů, vyběhne, po 150 metrech si dá na 100 metrů šlofíka a pak to chce dohnat.