KLH ChomutovLHK Jestřábi Prostějov

5.kolo, pondělí 25.9.2006

KLH Chomutov - LHK Jestřábi Prostějov

4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Kostourek (Chatrnúch), 28. Chatrnúch (Jíra), 38. Kostourek, 59. Nosek (Charousek) - 12. Pavelek (Vymazal, Flašar), 20. Říha (Kruliš), 36. Vymazal (Kruliš, Říha). Rozhodčí: Würtherle - Hauser, Bertlík. Vyloučení: 13:12, navíc Chatrnúch (CHM) a Kruliš(PRO) oba 10 minut. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080. Střely na branku: 53:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
KLH Chomutov: Horčička (Podolka) - Řezníček, Malínský, Chatrnúch, Trefný, Szakal, Nosek, Březina, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj
LHK Jestřábi Prostějov: Žigardy (Jágr) - Flašar, Sedlák, O. Poživil, Kruliš, Bartoň, Doseděl, Podešva - Pavelek, Říha, Vymazal - Čech, Piecha, Korčák - Janeček, Bartošek, Mikšovský - Minařík, Bařica, Piluša
Jestřábům se stále smůla lepí na křídla, v Chomutově si připsali v letošní sezóně již třetí prohru. Zápas se ale od samého začátku vyvíjel lépe právě pro prostějovské hráče, první třetinu po brankách již tradičních střelců Pavelka s Říhou vyhráli 2:1. Ve druhé části utkání o své jednobrankové vedení sice přišli, ale do 59. minuty drželi alespoň naději na bod. Jestřábi však v posledních okamžicích hry nevyužili sérii přesilovek, naopak sami dvě minuty před koncem inkasovali. Rozhodující a vítěznou branku vsítil Nosek. Jestřábi v Chomutově prohráli 3:4.
Úvod utkání se odehrával v solidním tempu. Obě mužstva si vyzkoušela přesilové hry, kterých, jak se později ukázalo, bylo v dalším průběhu více než dost. Přestože více střeleckých příležitostí měli chomutovští, vedení se ujal soupeř. Ve 12. minutě dorazil Vymazalovu střelu do odkryté brány Zdeněk Pavelek – 0:1. Vstřelená branka prostějovské povzbudila a byli i nadále velkou hrozbou pro Horčičkovu bránu. Domácí se sice nemohli dostat do obvyklého tempa, ale i tak dokázali se soupeřem držet krok. Svojí rychlost ukázal v 15. minutě Polodna, který se protáhl podél levého mantinelu a z ostrého úhlu prověřil pozornost gólmana Žigardyho. Vyrovnání se tisícovka domácích diváků dočkala ve dvojnásobné přesilovce, kdy střelu Romana Chatrnúcha tečoval na hranici brankoviště Milan Kostourek - 1:1. Jenže do kabin šli přeci jen spokojenější hosté, jimž se 53 vteřin před koncem první třetiny podařilo zásluhou Lukáše Říhy opět strhnout vedení na svoji stranu – 1:2.

Do druhé části vstoupili chomutovští plni odhodlání a touhy vyrovnat. Prostějovský brankář Žigardy však prokazoval velmi dobré výkony a velká vytíženost mu zřejmě přidávala na jistotě. Velké štěstí měl při dorážce Charouska ze 27. minuty, kdy mu puk prolétl pod tělem a jen těsně minul tyč jeho svatyně. O třicet vteřin později se už ale síť v brance hostů rozvlnila. Jako přes kopírák se opakovala situace předcházející prvnímu gólu Chomutova. S tím rozdílem, že tentokrát střelu Romana Chatrnúcha od modré čáry nikdo netečoval – 2:2. Nápor domácích pokračoval, ovšem už bez gólového efektu. Alfou a omegou dnešního duelu totiž byly přesilové hry. Hosté dostali k dispozici plné dvě minuty herní výhody 5 na 3, na jejíž využití jim stačilo pouhých 12 vteřin. Před Horčičkou úspěšně dorážel Michal Vymazal - 2:3. Ovšem i chomutovští umí rychle reagovat, což potvrdil ve 38. minutě krásnou individuální akcí Milan Kostourek - 3:3.

Třetí třetina se odehrávala ve stylu: kdo s koho. Krom trumpet z hlediště bylo nejčastěji slyšet píšťalku hlavního rozhodčího a s tím současně jeho zdviženou pravici. A tak se dvířka na trestných lavicích netrhla. V plném počtu na obou stranách se hrálo jen výjimečně. Hosté tak měli například k dispozici přesilovku trvající téměř nepřetržitě 8 minut. Jenže až na několik světlých výjimek se příliš do zakončení nedostali. V 53. minutě úspěšně operoval před bránou Boušek a po jeho dorážce skončil puk v síti. Sudí však odhalil kopnutí nohou, a tak se skóre neměnilo. Už už to vypadalo na prodloužení, ovšem nakonec nebylo potřeba. V čase 58:03 se totiž ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Martin Nosek a pohotovou střelou odstartoval bouřlivé oslavy domácích hráčů. Ti po velkém boji porazili Prostějov 4:3.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Dnešní utkání jsme si zkomplikovali sami. První třetinu jsem odehráli až moc profesorsky a nebýt vynikajícího Luboše Horčičky, tak ten výsledek mohl být pro nás daleko horší. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, hráli jsme více agresivně a zlepšili střelbu, přesto tam až do konce utkání byly netaktický chyby, které by takovéto mužstvo dělat nemělo.“

Aleš Flašar (Prostějov): „Tato prohra mrzí víc jak jakákoliv jiná. Přijít o bod v závěru utkání je hodně kruté. Myslím si, že jsme si bod zasloužili a doufám, že to hráče nepoznamená a půjdeme dál svou cestou.“