LHK Jestřábi ProstějovHC Bobři Valašské Meziříčí

13.kolo, středa 4.11.2009

LHK Jestřábi Prostějov - HC Bobři Valašské Meziříčí

4:5p (1:1, 0:2, 3:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Zábranský (Kolibár), 41. Duba (Kučírek), 45. Hlouch, 51. Piluša (Holuša) - 5. Bokroš (Sochorek, Hruškovský), 39. Varga (Šebesta), 40. Šebesta, 50. Bokroš (Lhotský, Hruškovský), 61. Lhotský (Růčka). Rozhodčí: Dědek - J. Lošťák, M. Pospíšil. Vyloučení: 7:11 navíc Doseděl, Novosad oba (PRO) osobní trest, Krumpoch, Dědek oba (VAL) osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1.3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5
LHK Jestřábi Prostějov: Gleich - Kučírek, Trojan, Spurný, Doseděl, Paška, Vajda - Žajgla, Holuša, Duba, Novosad, Stejskal, Piluša, Rak, Hlouch, Berčák, Kolibár, Novák, Zábranský, Bašnár
HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Varga Ma., Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Mikel, Vaněček, Varga D., Vašut, Marga Mi.
P r o s t ě j o v - Prostějovští hokejisté v utkání 13. kola druhé hokejové ligy skupiny východ přivítali na svém ledě první celek. Bobři z Valašského Meziříčí se dostali brzy do vedení, to ale Jestřáby nepoložilo a v první třetině dokázali srovnat. Hosté znovu udeřili ve druhé třetině a to hned dvakrát. Jestřábi se ale nevzdali a dokázali znovu srovnat a s hostujícím celkem držet krok až do posledního písknutí. Vše tedy rozhodlo prodloužení, ve kterém Prostějov stejně jako v Hodoníně podlehl.

13. kolo druhé ligy nabídlo hokejovým fanouškům střetnutí týmů Prostějova a lídra tabulky Valašského Meziříčí. Do utkání vstoupili lépe hostující Bobři. Jejich tlak hned z počátku utkání vyústil vyloučením domácích Vajdy a Kučírka. Tuto dvojnásobnou převahu dokázal využít hostující Lukáš Bokroš, který za Gleichovy záda dorazil nahození od modré. Na druhé straně zaútočil Holuša, který projel celé hřiště, ukázkově se vyhnul obránci u mantinelu, avšak gól vstřelit nedokázal. Další obrovská šance vznikla na hokejce Brunce, který dostal přihrávku před odkrytou branku, ale jeho prudkou střelu Gleich reflexivně vytěsnil mimo svou svatyni. První gólová akce domácích se zrodila ve středním pásmu. Kolibár přenechal puk nováčkovi v dresu Jestřábů Martinu Zábranskému. Ten pronikl až do oblasti mezikruží, odkud vyslal přesnou střelu nad beton hostujícího brankáře Michala Krumpocha. Do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Naopak do druhé třetiny vlétli lépe domácí Jestřábi. Pokusy Holuši a Duby skončily jen na výstroji Krumpocha. Rychle bruslící Jestřábi byli více u puku, vytvářeli si více šancí, ale úspěšné zakončení vázlo. Poslední asi nejúspěšnější šanci si vypracoval domácí Vajda, kterému chybělo pouhých pár centimetrů, aby vymetl pravý horní růžek hostující brány. Poté následovalo mnoho vyloučení, především na straně domácích. V přesilové hře hostů byl nejaktivnějším hráčem na ledě Varga. Jeho první pokus likvidoval Gleich překrásným semaforem. Z následného buly střílel od modré Šebesta a aktivní David Varga tečoval jeho střelu do sítě. Velkou příležitost srovnat měl Paška, po jehož pokusu zazvonila tyč. V čase 39:59 fauloval domácí Trojan unikajícího hráče. Hlavní sudí po tomto zákroku nařídil trestné střílení, které bezchybně provedl kapitán Bobrů Pavel Šebesta. Po druhé části měli hosté uklidňující dvoubrankový náskok.

Po válečné poradě v prostějovské šatně nastoupilo na led zcela „jiné“ mužstvo. Díky přesilovce měli trvalý tlak od začátku třetiny, který zužitkoval hned v první minutě Lukáš Duba. Svou jedovkou trefil přesně horní roh a snížil stav na rozdíl jediné branky. V další početní převaze 5 na 4 pálil Kučírek. Puk se ocitl v obrovské mele hráčů před Krumpochem. Nejlépe se zorientoval Roman Hlouch a srovnal skóre na 3:3. Tím ale gólová nadílka ještě neskončila. O čtyři minuty později hosté opět úspěšně proměnili krásnou kombinaci díky Bokrošovi. Jestřábi se nevzdali a dále pokračovali v bitvě o tři body. Domácí fanoušci vyskočili radostí deset minut před koncem. Po kombinaci 2 na 1 uklidil puk do nekryté brány Jiří Piluša. A tak přišlo na řadu prodloužení. To však trvalo velmi krátce. Již po deseti sekundách rozhodl dorážkou Luděk Lhotský, čímž pro svůj tým vybojoval bod navíc. Prostějovský celek se prvního týmu tabulky vůbec nezalekl, podal rovnocenný výkon a chvílemi dokonce sahal po vítězství.

Roman Sedlák (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí) Za dva body jsme každopádně rádi, my máme problémy s Prostějovem už od loňské sezony a těžko se nám zde hrává. Máme teď navíc marodku, kdy nám chybí tři hráči základní sestavy, i proto si dnešního vítězství cením. Utkání bylo hodně nervózní a rozhodčí tomu mnoho nepřidal. Ale na druhou stranu musím říct, že pomohl jak nám, tak i soupeři.

Jaroslav Beck (trenér HK Jestřábi Prostějov) Tak jak utkání pro nás blbě začalo, tak i skončilo. Utkání z naší strany chyběl rytmus a agresivita. Opět se ve hře objevovaly staré známé nešvary, hrát do zpomalena a za hráči. Nešli jsme z rozehrávky do pohybu tak, jak jsme si to řekli na tréninku. Proto se mi hra z naší strany nemohla líbit. Čekal jsem kvalitnější hru, výkon, větší nasazení a důraz.