Jestřábi vyšli z prvního domácího zápasu letošního roku bodově naprázdno

LHK Jestřábi ProstějovHC Slavia Praha

39., sobota 7.1.2017

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Rudovský (L. Krejčík), 59. L. Krejčík (Martin Novák, Rudovský) – 10. Krliš (Kubica), 28. Šmerha (J. Müller, Kružík), 60. Jankovský (J. Holý, J. Novák). Rozhodčí: Obadal - Bryška, Poruba. Vyloučení: 5:6 navíc Švec (PRO) a Bača (SLA) 10 min. za hrubost. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 43:21. Diváci: 1 325. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 2:2, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – Vokurka, A. Holík, T. Kvapil, V. Zadražil, Protivný, Štindl – Luňák, Venkrbec, Indra – Martin Novák, Rudovský, Švec – L. Krejčík, Šlahař, Žálčík – Matuš, Hozák, Augustin – Zabloudil.
HC Slavia Praha: Frodl – Bača, J. Novák, Kolařík, J. Holý, Knot, A. Růžička – Jankovský, Šafránek, Rys – Schleiss, Kubica, Krliš – Šmerha, J. Müller, Kružík – Andrlík.
Jestřábi přivítali v rámci devětatřicátého kola základní části WSM Ligy na domácí půdě tým
HC Slavia Praha. Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe hostující hráči, jenž si v průběhu první poloviny utkání vybudovali dvoubrankový náskok. Jestřábům se podařilo srovnat díky gólům Jana Rudovského a Lukáše Krejčíka, který vsítil vyrovnávací gól necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny. O chvíli později se však faulu dopustil Tomáš Kvapil, čehož dokázali hosté využít. Hanáci tak přišli o body pouhých sedmatřicet vteřin před závěrečnou sirénou.

Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe domácí Jestřábi, kteří se vrhli ihned po bully do útočného pásma. První velkou příležitost však měli hráči Slavie. Jankovský našel přihrávkou před brankou Jiřího Ryse. Jeho ráno nakonec letěla mimo Kantorovy tyče. Na druhé straně mohl otevřít skóre zápasu Matouš Venkrbec, ale brankář sešívaných jeho střelu včas zastavil. Další dvě velké šance přišly v sedmé minutě. Nejprve pálil těsně vedle prostějovské svatyně Václav Krliš a chvíli na to vychytal na druhé straně pokus Martina Nováka skvělým zákrokem Dominik Frod. Poprvé se stav utkání přepisoval v desáté minutě, kdy sešívané poslal do jednobrankového vedení Václav Krliš. Ve třinácté minutě nabídl Jestřábům příležitost srovnat Martin Bača, jenž si šel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podražení. Největší šanci měl při hanácké přesilové hře paradoxně slávistický útočník Václav Jankovský. Pavel Kantor ale dokázal skvělým zákrokem tuto hrozbu zlikvidovat. Na konci první dvacetiminutovky sevřeli svěřenci trenérů Arnošta a Kočího soupeře ve svém útočném pásmu. Ze závěrečného tlaku ale gól vytěžit nedokázali a tak se do kabin putovalo za stavu 0:1.

Hned od úvodních vteřin prostřední části utkání pokračovali Hanáci v tlaku před svatyní sešívaných. Slávistický brankář však dokázal zlikvidovat jak střelu Tomáše Kvapila, tak i Jakuba Šlahaře. Prostějovský tlak přibrzdil až v pětadvacáté minutě faul Aleše Holíka. Hosté ale Holíkovu nabídku na zvýšení nevyužili. Po skončení přesilovky měl vyrovnávací gól na holi Martin Novák, jenže slávistický brankář čaroval i tentokrát. Podruhé se skóre na prostějovském zimním stadionu přepisovalo v osmadvacáté minutě, kdy poslal sešívané do dvoubrankového vedení Tomáš Šmerha. V sedmatřicáté minutě si zahráli Jestřábi díky faulu slávistického brankáře druhou přesilovou hru. V té se v šestatřicáté minutě postaral o snížení Jan Rudovský. Minutu a půl před koncem prostřední části měl už podruhé v tomto na holi vyrovnávací gól Martin Novák. Frodl měl s jeho bekhendovou střelou co dělat, ale nakonec se mu ji přece jen podařilo chytit. Po druhé čtvrtině se tak do kabin odházelo za stavu 1:2.

Začátek poslední dvacetiminutovky přinesl divácky atraktivní hokej nahoru dolů. První větší střeleckou šanci měli v této části utkání hráči s jestřábem na hrudi. Brankář sešívaných ale vyrazil střelu do ochranné sítě. O chvíli později se na druhé straně pokoušel dotlačit puk za Kantorova záda Zdeněk Kubica. Prostějovský muž v masce opět dokázal svůj tým podržet. V jedenapadesáté minutě se faulu dopustil Jan Schleiss a Prostějovu se tak naskytla další příležitost na srovnání. Tato vhozená rukavice však zůstala bez odpovědi. Pět minut před koncem se do pěstní potyčky pustili Marek Švec s Martinem Bačou. Oba hráči si tak od rozhodčích vykoledovali trest 2+10. Na prostějovské trestné lavici ale zůstal sedět Lukáš Žalčík, jenž se před pěstní potyčkou dopustil podražení. Půl minuty před koncem vypršení Žalčíkova trestu se ale faulu dopustil Ronald Knot. Hned poté, co se oslabení domácího týmu přehouplo v přesilovou hru, se podařilo srovnat stav utkání díky Lukáši Krejčíkovi. O chvíli později však poslal domácí do oslabení Tomáš Kvapil, čehož dokázali hosté využít. Sedmatřicet vteřin před koncem závěrečné sirény upravil stav utkání na konečných 2:3 Václav Jankovský. Tři body tak míří do Prahy.