Jestřábi v dramatickém zápase přetlačili Stadion 4:3

LHK Jestřábi ProstějovHC Stadion Litoměřice

15.kolo, sobota 5.12.2020

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice

4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. T. Kaut (Mrázek, Pěnčík), 28. Drtil (T. Kaut), 42. Drtil (Mrázek, Žálčík), 60. Hrníčko (Rudl) – 34. Procházka, 56. M. Beran (Procházka, Miškář), 60. Miškář (Marcel). Rozhodčí: Josef Barek, Luděk Pilný, Henrich Král, Tomáš Kučera . Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 1:0,2:0,2:1,3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl – Mrázek, Bartoš, Vachutka – Motloch, T. Kaut, Hrníčko – Žálčík, Chlán, T. Jandus – Janeček, M. Novák, Podlaha.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (A. Beran) – Výtisk, Háva, Jebavý, Černohorský, Marcel, J. Holý – P. Svoboda, Hašek, Miškář – Stehlík, Bernat, Moravec – Jícha, Procházka, Berka – Jánský, M. Beran.
Nezáživný začátek, zato však dramatický konec. Zápas mezi Jestřáby a Stadionem zprvu nepřinášel mnoho zajímavých okamžiků, zejména třetí třetina a její závěr však stály zato. Prostějov se totiž třikrát v utkání dostal do dvoubrankového vedení, na němž měl největší podíl dvojnásobný střelec Tomáš Drtil. Litoměřice však brzy opět dotáhly výsledek na rozdíl jediné branky. Rozhodnout tak nakonec musel závěr třetí třetiny, v níž nejprve díky Hrníčkovi odskočili domácí na 4:2, aby vzápětí Litoměřice kontrovali brankou 20 vteřin před koncem. Víc toho už ale nestihli, a tak do zápasu se Slávií, který proběhne 9. prosince, mohou jít Jestřábi s pocitem dvou vítězství v zádech. Utkání můžete opět sledovat online na HOKEJKATV a nebo na ONLAJNY.COM, pernamentkáři mají navíc HOKEJKATV zdarma.

Začátek zápasu však dramatickou zápletku nesliboval. První šanci měl Matyáš, ale k těm „velkým“ se úplně počítat nedala. Na druhé straně hrozili zpočátku zejména Procházka a Moravec. Hodně se v 11. a 12. minutě ukazoval hostující Svoboda, nicméně jeho opakované pokusy nakonec Bláhu nepřekvapily. Co však bylo častější než střelba, byly nepřesnosti. Zatímco Prostějov měl problém s rozehrávkou a ztrácel puky v obranném pásmu, Litoměřice zase posílaly velmi často kotouč na zakázané uvolnění. Celkově ale byl právě hostující celek o něco lepší a pomohly mu i nepříliš povedené přesilovky Jestřábů. Ve vlastním oslabení tak ujel Miškář, po slušné střele Mrázka zahrozil další hostující hráč. Na konci třetiny to sice ještě vypadalo, že by se Žálčík mohl dostat do úniku, nakonec se ale tato naděje ukázala býti planou. Stejně jako naděje na góly: diváci, kteří sestávali vinou vládních nařízení opět jen z rolbařů a obsluhy trestné lavice či časomíry, se puků v brance nedočkali.

To druhá třetina slíbila lepší podívanou. Už ve 42. minutě dostal na osu hřiště ze strany nabitou Tomáš KAUT, který se nemýlil – 1:0. Litoměřice se hned poté nahrnuly do pásma, ale byl to domácí Bartoš, kdo se dostal do obrovské šance. Jenže minul. Prostějov následně nevyužil početní výhodu, mrzet ho to ale příliš nemuselo: přesnou střelou se totiž záhy prosadil Tomáš DRTIL a upravil na 2:0. V polovině zápasu pak měli po jedné velké šanci Moravec a na druhé straně Motloch – ale neproměnili. Ve 34. minutě už ale hosté snížili. Martin PROCHÁZKA využil zmatku před prostějovskou bránou a uklidil puk, kam už Bláha nedosáhl. Následovaly více či méně zdařilé náznaky šancí, k velkým tutovkám ale nevedly. Přesto slibně vypadala narážečka Vachutky s Bartošem nebo Mrázkovy pokusy ze 40. minuty. Nic z toho už ale stav 2:1 nezměnilo a Prostějov si tak nesl do posledního dějství nejtěsnější možný náskok.

Stejně tak ale přesilovku, která navíc po dalším trestu pro litoměřického hráče byla na kraji třetí třetiny dvojnásobná. Jestřábi zabrali a mohli se radovat potřetí: dvojnásobnou početní výhodu využil opět Tomáš DRTIL a navýšil na 3:1. Prostějov poté trochu ubral, naopak Litoměřice se okamžitě začaly hnát za vyrovnáním. Hlavně střílely z jakékoli pozice. Berka ani Výtisk se však neprosadili, Piegl pak důležitým zákrokem zabránil přečíslení soupeře. V 50. minutě museli Jestřábi čelit obrovskému tlaku na svou bránu. Ale zvládli ho. V 55. minutě naopak domácí pohrdli přečíslením, akci Chlán nezakončil ideálně. A Jestřábi pykali, Na 4:2 krásným zakončením poté, co si položil brankáře, snížil Matěj BERAN. Prostějov navíc dvě a půl minuty před koncem dostal trest a Stadion neváhal sáhnout po power-play. To se však nevyplatilo, Dominik HRNÍČKO totiž přes většinu kluziště poslal puk do opuštěné brány. Patrik MIŠKÁŘ však reagoval střelou na rameno a okamžitě to bylo 4:3. Brzy nato se navíc Hrníčko nechal vyloučit a upravil počet hráčů na ledě na 4 na 4. Krátce před závěrečnou sirénou se pak za hlavu chytil hostující Svoboda, na jeho holi totiž viselo prodloužení. Puk ale nedokázal k tyčce nasměrovat, a tak bylo definitivně rozhodnuto: Jestřábi poprvé od nucené pauzy berou všechny tři body.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov):

„První třetina byla taková nemastná, neslaná. Soupeř hrál velice dobře, my jsme naši hru nemohli praktikovat, jak jsme zvyklí. Museli jsme změnit taktiku, hru rychle otáčet, nahazovat puky do třetiny a najednou ta hra byla o dost lepší. Podařilo se nám dát první branku, pak i tu druhou, což pro naše sebevědomí v zápase bylo super. Potom jsme tam udělali nějaké zbytečné fauly a soupeř se vrátí do hry. V závěru, kdy vedeme 4:2 a měli by jsme v klidu zápas dohrát, tak z toho uděláme drama, což mi hlava nebere, ale jsme rádi za tři body. “