Jestřábi v Karviné většinu zápasu vedli, nakonec jedou domů pouze s bodem

SK KarvináLHK Jestřábi Prostějov

17.kolo, sobota 5.11.2011

SK Karviná - LHK Jestřábi Prostějov

4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Luka (Galvas, Moravec), 42. Ivan (Studený), 47. Valchař (Holuša, Galvas), 66. Štefanka - 2. Černý, 34. Doseděl (Kumstát, Černý), (Čuřík, Zachar), 45. Zachar (Kumstát, Čuřík). Rozhodčí: Jeřábek - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3 .
SK Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Urbánek, Tomis – Moravec, Mikšan, Luka, Ivan, Studený, Holuša, Samiec, Valchař ,Blatoň, Rosůlek, Škatula, Ciupa
LHK Jestřábi Prostějov: Musil (59´Taťák) - Osina, Kolibár, Kumstát, Doseděl, Peštuka, Paška, Tomiga, Halouska, Smejkal, Duba, Stejskal, Zachar, černý, Čuřík, Šebek D., Žajgla, Ševčík, Stráněl,
Prostějovští hokejisté zajížděli v sobotním utkání na led Karviné, která se potřebovala otřepat z předchozí prohry s Frýdkem-Místkem. Byli to ale Jestřábi, kteří od druhé minuty vedli a své vedení si udrželi až do posledního dějství. Tam ale domácí drtivým tlakem dokázali dvakrát srovnat a vynutit si tak prodloužení a následné nájezdy. V této dovednostní disciplíně měli karvinští více štěstí a berou tak dva body. Černými kaňkami na zápase je však neuznání branky Prostějova po předchozím zásahu puku do masky brankáře Iláše rozhodčím Jeřábkem a zranění prostějovského strážce branky Petra Musila, který musel být v předposlední minutě vystřídán a odvezen na šití tržné rány na hlavě.

Domácí Karviná do zápasu nastupovala s cílem odčinit blamáž proti Frýdku – Místku a Jestřábi byli zase hnáni touhou potvrdit vzestupnou tendenci a dobrý výsledek s Opavou. Oba celky měly motivaci začít zostra hned ze staru. Jako první se hnali dva na jednoho Ivan s Lukou. Marek Ivan se pokoušel zakončit sám, ale na Musila nevyzrál. Hned z této šance vznikl protiútok rovněž dva na jednoho a hosté situaci zakončili mnohem lépe. Jakub Čuřík skvěle za obráncem poslal puk Michalu Černému a ten už jej bez problému dopravil za bezmocného Iláše. V páté minutě mohli hosté navýšit v přesilovce, ale dlouho se jim nedařilo usadit se v pásmu, a tak si střelecké šance připravili až v závěru Ivanova trestu. Osina i Černý však branku minuli. Karvinští se přesilovky dočkali v desáté minutě a v početní převaze dvakrát dělově pálil Vladimír Luka. Petr Musil proti jeho ranám vytáhl brilantní zákroky a udržel vedení Jestřábů. Zřejmě největší šanci na vyrovnání v první třetině měla Karviná v patnácté minutě, kdy Samiec před brankou našel volného Holušu, který se pokusil zakončovat mezi betony, ale Musil je sklapnul včas a zmařil domácí gólové naděje. V závěru první dvacetiminutovky góly nepadly, a přestože například Jiří Osina zkoušel své štěstí hned dvakrát, stav 0:1 zůstal do přestávky nezměněn.

Do druhé třetiny nastoupily oba týmy ve stejném tempu a vzájemně si vyměnily několik pozdravů, které si brankáři ohlídali. Po dvou minutách byl vyloučen Miroslav Javín, ale hosté znovu v přesilovce tápali a nevymysleli nic kloudného. Krátce po vyrovnání počtu sil dostala možnost převahy i Karviná, jenže také nic zvláštního nepředvedla a navíc byl vyloučen Štefanka a hrálo se chvíli čtyři na čtyři. Za tohoto stavu pálil Hegegy, ale hostující brankář se měl na pozoru. Při hře pět na pět měla Karviná trochu více ze hry, ale stále se jí nedařilo převahu proměnit ve vyrovnávací gól. Ve třiatřicáté minutě byl vyloučen Hegegy a Jestřábi toho dokázali využít. Petr Doseděl pálil od červené čáry a prostřelil Davida Iláše, který měl v tu chvíli zakrytý výhled.

Neuplynuly ani dvě minuty a v pěti proti čtyřem hrála Karviná a dokázala si vytvořit velké množství neuvěřitelných možností. Jako první pálil Galvas a David Moravec odražený kotouč sklepl ze vzduchu do branky. Přesto karvinskou gólovou radost zatrhl rozhodčí, který si byl dobře vědom toho, že Moravec zahrál vysokou holí. Chvíli na to Luka dorážel do prázdné branky, ale puk mu přeskočil hůl a opět ze šance nic nebylo. Poté byl před odkrytou klecí i Moravec, ale v rozhodující chvíli přestřelil. Když pak Musil svou lapačkou vystavil stopku i Javínovi, zdálo se, že Karviná se v tomto zápase gólu nedočká, ale nakonec se to přeci jen podařilo. V čase 36:00 se vší silou na modré čáře do puku opřel Vladimír Luka, jehož smrtelný projektil skončil v síti. V závěru prostřední dvacetiminutovky měli ještě oba týmu po velké šanci. Hosté jeli dva na jednoho, ale v poslední chvíli do přihrávky padnul Štefanka. Na straně domácích mohl do odkryté klece dorážet Marek Ivan, ale neuspěl, a tak se šlo do šaten za stavu 1:2.

Každý, kdo na stadionu byl, se musel dobře bavit, protože se hrál rychlý hokej na úrovni a o šance nebyla nouze. Na dramatičnosti zápasu dodaly i první minuty poslední třetiny. Karviná si do třetí části přenesla zbytek přesilovky z té druhé, a přestože ji nevyužila, tak v doznívajícím tlaku tvrdě vypálil David Galvas. Studený se svou dorážkou ještě neuspěl, ale proti doklepnutí Marka Ivana už byl Petr Musil bezmocný. Kdo by si však myslel, že se vyrovnaný stav potáhne až do konce zápasu, mýlil se. V pětačtyřicáté minutě totiž Kumstátovu ránu za Ilášova záda dorážel David Zachar a hosté znovu vedli. Domácí se s nepříznivým stavem smířit nechtěli. Studený výborně našel u druhé tyče Marka Ivana, ale Petr Musil se za ním brilantně přesunul a šanci mu zmařil. Přesto netrvalo dlouho a na světelné tabuli opět svítily shodné číslice. Galvasovu ránu nejprve tečoval Huluša a poté ji mezi Musilovy betony nasměroval Radim Valchař. Každý musel uznat, že proti tomuto byl prostějovský gólman zkrátka bezmocný.

Jenže Karvinským se záhy musel vybavit pár minut starý moment, kdy se hned po vstřelené brance dostali záhy znovu do ztráty. Za Iláše Dorážel Kotouč Petr Žajgla a sudí Jeřábek paží směřující do branky gól uznal. Jenže po debatě s čárovými musel přiznat svou chybu, neboť byl před Žajglovou dorážkou karvinský brankář zasažen pukem do masky. Tento moment ještě více vyhrotil už tak napjaté utkání a dodal mu mnohem větší náboj. Na ledě to vřelo a stejně tak v hledišti nezůstával nikdo klidný. Byli jsme svědky spousty hraničních situací, tvrdých střetů a skvělých akcí. A aby emocí nebylo málo, zůstal se po jednom ze svých zákroků v bolesti svíjet hrdina Prostějovský Jestřábů v tomto zápase, Petr Musil, kterému spadla maska, a na hlavě rukama zakrýval krvavý šrám. Toto zranění je vyřadilo ze hry a do branky musel jeho kolega Stanislav Taťák. Ani on, ani David Iláš branku nepustili a rozhodnout mělo prodloužení>

V tom hrály oba celky logicky opatrně, ale přesto se brankáři museli mít na pozoru. Za domácí to zkoušeli Luka, Galvas a Mikšan, za hosty Smejkal, Čuřík, Černý a Osina. Ani jedna střela však v brance neskončila a na řadu musely přijít nájezdy. V těch se blýskli dva muži. Hned v tom prvním Filip Štefanka, který jako jediný propálil Taťáka a David Iláš, který nepustil ani jeden nájezd a vychytal svému týmu vítězství. Karviná tak po velkém dramatu urvala druhý bod. Nikdo, kdo byl na zápase, nemohl litovat, ať byl z kteréhokoliv tábora fanoušků, protože bylo opravdu na co se dívat.

Aleš Flašar, HC Karviná: Bylo to vydřené vítězství a myslím si, že zasloužené. Jsem rád, že se mančaft otočil o 360° a předvedl bojovný výkon. Bylo v tom srdíčko. Prostějov je velice silný soupeř a já jsem rád, že jsme dokázali výsledek otočit z 0:2 a vyhráli jsme.

Petr Zachar, LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že dělba bodů je spravedlivá. Pro nás je to trošku hořké, protože jsme většinu zápasu vedli a Karviná dotahovala, ale povedlo se jim vyrovnat a potom ty penalty to je vabank. Nicméně si myslím, že ta remíza odpovídala průběhu hry.