Jestřábi skolili Třebíč i na jejím ledě, výhru jim přinesly využité přesilovky

SK Horácká Slavia TřebíčLHK Jestřábi Prostějov

přát4, čtvrtek 13.8.2015

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov

1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Baldwin (Klecha, Přibyl) – 15. Venkrbec (Medek), 55. Šlahař (Čuřík), 58. Malý (Husák, Stejskal). Rozhodčí: Blecha, Pokorný - Lainka, Rampír. Vyloučení: 7:7, navíc Husák (PRO) 2+2 min. za hrubost. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Klimeš) – Malena "A", Bilčík, Čejka, Šaur, Šik, Přibyl, Peroutka – Čech "A", Dolníček "C", Švec – Wasserbauer, Juráň, Roupec – Baldwin, Kusko, Klecha.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Vydržel) – Protivný "A", Rudl, Niko, Sobotka, Husák, Liška, Malý – Čuřík "C", Kuncek, Šlahař – Medek, Venkrbec, Augustin – Česlík, Stejskal, Kajaba – Kuchta.
Čtvrtý přípravný zápas, čtvrtá výhra. Ani venkovní prostředí nezastavilo jestřábí vítěznou vlnu. Svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla podruhé během tří dnů pokořili Třebíč, tentokrát výsledkem 3:1. Hanáky poslal na Vysočině do vedení v 15. minutě po přihrávce Medka Matouš Venkrbec. Horácká Slavia sice v polovině utkání vyrovnala, když se v početní převaze prosadil Baldwin, poslední gólové slovo, přesněji slova, měli však Jestřábi. V poslední desetiminutovce duelu potrestali dvě třebíčská vyloučení Jakub Šlahař a Robin Malý a díky nim se opět zrodil prostějovský triumf.

Do utkání vstoupili lépe domácí, hned po několika vteřinách protáhl Neužila v brance hostů Dolníček. Po Klechově přihrávce vzduchem z obranného pásma zakončoval z brejku Baldwin. Ke střele z mezikruží se dostal Dolníček. Ještě několik puků mířilo na Neužila, než se ke slovu dostali hosté. Bylo tomu ovšem až při přesilové hře. Svobodu prověřil Čuřík, jenž nastoupil do utkání s „C“ na dresu. Střelu Juráně z bodu pro vzhazování hostující brankář vyrazil. Přečíslení dva na jednoho vychytal Svoboda, když si poradil se střelou Česlíka z první. Výhodu přesilové hry získali i domácí. Přes pohlednou souhru a zajímavé teče se gólově neprosadili. Skóre otevřel až Matouš Venkrbec, jenž nastavil ve správný čas hokejku do střílené přihrávky. Z předbrankového prostoru se poté neprosadil Juráň a ani další přesilovkové kombinace nebyly gólové.

Na začátku druhého dějství dohrával Prostějov přesilovou hru, stav však zůstal nezměněn. Bílé hvězdy chtěl ztrestat Kajaba v oslabení, Svoboda mu nedaroval ani milimetr volného prostoru. Vyrovnat mohl Čech po křižné přihrávce Dolníčka, proti byl bezchybný Neužil. Na 1:1 srovnal partii při přesilové hře Charles Baldwin, když ho našel nekrytého v předbrankovém prostoru Dakota Klecha. Juráňova střela při přečíslení mířila jen doprostřed branky. Tutovku spálil Čech, když nedokázal zasunout kotouč do prázdné klece. Prostějovští to přeháněli na agresivitě a zákonitě museli několikrát na trestnou. Malenovu bekhendovou střelu schoval Neužil do lapačky. Stav 1:1 nezměnil ani Čech, ani aktivní Baldwin, který uplatnil důraz na brankovišti.

Neužila ohrozili i Wasserbauer a Klecha. Na druhé straně tvrdě vypálil Husák. Juráňovu brejkovou situaci po vybojování puku zastavila tyč. Ani Čechova příležitost branku nepřinesla. Další tvrdou ránu vyslal na třebíčského brankáře při přesilové hře Sobotka. Střelu protivného schoval Svoboda do lapačky. V dalších minutách byli herně lepší domácí, hosté pak ale využili přesilovou hru. U tyčky číhající Jakub Šlahař poslal neomylně Čuříkovu přihrávku do odkryté branky. Svobodu ohrozil Protivný. Třebíč se musela bránit dokonce ve třech, čehož využil Robin Malý.

Jiří Mička (trenér SK Horácká Slavia Třebíč): Byl to další přípravný zápas. Hráli jsme doma, dali jsme jeden gól a na ten se asi vyhrát nedá. Ve druhé třetině jsme měli dost šancí, abychom odskočili minimálně o dvě branky, ale naší nemohoucností a nedůrazem do koncovky jsme se prosadili jen jednou. Soupeř nás pak ke konci zápasu potrestal po našich faulech.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že to bylo naprosto vyrovnané utkání. Rozhodly využité přesilové hry. Zatímco Třebíč jich měla osmnáct minut a dala nám jednu branku, tak my jsme vstřelili ze šesti přesilovkových minut dva góly. To byl podle mě jediný moment, ve kterém jsme byli trošičku lepší, a to rozhodlo.