Jestřábi si v přípravě poradili i s Frýdkem-Místkem

LHK Jestřábi ProstějovHC Frýdek Místek

přát2, pátek 7.8.2015

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Čuřík (Šlahař, V. Meidl), 30. Šlahař (Čuřík), 37. Malý (V. Meidl), 57. Kajaba (Čuřík) – 58. Klimša (Káňa, Sluštík). Rozhodčí: Kika – Nazad, Doležel. Diváci: 349. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (30. Vydržel) – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Skřivánek, Malý, Jedlička – Venkrbec, Luňák, Peštuka – Kuncek, Medek, Kuchta – Kajaba, Česlík, Augustin – Čuřík, V. Meidl, Šlahař – Zezula.
HC Frýdek Místek: Šimboch – Dresler, Krutil, Deutsch, Kulhánek, Mravec, Samiec – R. Meidl, Káňa, Šechný – Piecha, Franek, Klimša – Blahuta, Kovařčík, Schwarz – Slovák, Sluštík, Sonnek.
Také druhý přípravný zápas zvládli prostějovští hokejisté vítězně. Svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla si tentokrát vyšlápli na Frýdek-Místek, který porazili 4:1. Za Hanáky se postupně trefili Jakub Čuřík, Jakub Šlahař, Robin Malý a René Kajaba. Čestný úspěch hostů zaznamenal David Klimša.

Druhý přípravný zápas ve dvou dnech čekal na prostějovské Jestřáby, proti nimž se postavil Frýdek-Místek. A hned v úvodu se podařilo domácím vyděsit hostující obranu, když Kaluža s Čuříkem orazítkovali svými ranami tyče. V deváté minutě dostali Jesřáby svou druhou možnost hry v početní výhodě a sehráli ji bravurně, Václav Meidl poslal kotouč na Jakuba Čuříka, který z první vypálil puk mezi betony Juraje Šimbocha. Nedlouho poté měl velkou možnost vyrovnat hostující celek, jemuž byla nabídnuta přesilovka pěti proti třem, ale tady poprvé dostal šanci výrazněji vyniknout mladý Jakub Neužil a všechny pokusy hráčů slzeského týmu zlikvidoval. Ke konci třetiny pak Šimboch musel ještě čelit dorážkám Reného Kajaby po střele Vokurky, ale skóre se před sirénou už neměnilo.

Druhá třetina začala nebezpečnou tečí Schwarze, která prolétla kolem Neužilovy sítě, na druhé straně pak měl smůlu Marek Kaluža, ten podruhé za večer napálil puk do tyče. Další gól byl k vidění až s polovinou zápasu, když Čuřík vyhrál buly pro Jakuba Šlahaře, který tvrdou ranou zvýšil náskok Hanáků. Poté podobně jako v prvním zápase následovala změna v domácím brankovišti, Jakub Neužil uvolnil místo Lukáši Vydrželovi. V pětatřicáté minutě přišly dva tresty za zdržování hry, které dělilo pouhých sedm sekund, nejprve poslal kotouč mimo hrací plochu Luňák, následně gólman Šimboch a hrálo se čtyři na čtyři. Hry v tomto počtu lépe využili Jestřábi, když Václav Meidl vystihl rozehrávku hostů a našel Robina Malého, který si s Šimbochem poradil. Druhá třetina byla následně zakončena rozmíškou u branky Lukáše Vydžela, kdy se role psa obranáře zhostil Daniel Sobotka, jenž byl odměněn dvěma minutami na trestné lavici.

Z kraje třetí třetiny hosté dohrávali přesilovou hru, ale nepodařilo se jim z ní vytěžit zhola nic. Poté se opakovala hra čtyři na čtyři, která opět mnoho vzrušení na ledové ploše nepřinesla. Větší část třetí třetiny se nesla víceméně ve duchu sporadického ostřelování gólmanů obou týmů, kterým v drtivé většina případů nedělalo moc problémů rány svých soků zlikvidovat. Akci na ledě přinesl až závěr zápasu, kdy byl vyloučen Daniel Sobotka. V početní nevýhodě se kotouče chopil Jakub Čuřík, díky svým šikovným rukám lidově řečeno poslal na párek obránce hostů a našel Reného Kajabu, který počtvrté rozvlnil síť branky třinecké farmy. Čestný úspěch nicméně zaznamenali i hosté, kteří ještě stihli využít početní převahu zásluhou Davida Klimši a zkorigovali tak konečné skóre na 4:1.

Po skončení utkání opět následovaly samostatné nájezdy, v nich byl za hosty úspěšný Dresler, za Prostějov se pak krásně trefil Čuřík. Poté následovala série neúspěšných střelců, za Jestřáby Šimbocha nepřekonali Václav Meidl, Venkrbec, Vokurka ani Luňák. Mezi neuspěšnými nájezdníky hostů byl například kdysi hráč Prostějova Martin Piecha, vítěznou trefou pak dovednostní soutěž ukončil taktéž dříve prostějovský hráč, Radek Meidl.

Kamil Přecechtěl (trenér Prostějova): Frýdek má poměrně kvalitní kádr, takže i utkání mělo větší kvalitu než zápas s Porubou. Některé chyby, které jsme dělali v minulém zápase, se nám pro tentokrát podařilo odstranit. Měli jsme odvážnější hru obránců a bylo to v tom utkání vidět. Jsem spokojen s výkonem útočníků, čtyři góly za zápas je poměrně slušné a vítězství se bere jako pozitivum.