LHK Jestřábi ProstějovGKS Jastrzębie

přát., čtvrtek 26.8.2021

LHK Jestřábi Prostějov - GKS Jastrzębie

5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 24. Koblížek (Havlík, Husák), 36. Motloch (Jáchym), 41. Mrázek (Jiránek, Havlík), 48. Švec (Krejčí, Zajíc), 59. Kloz (Rudovský, Novák) – 43. Mlynarovic (Kalns, Raglas), 53. Kasperlík (Rác). Vyloučení: 5-10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Micka (Altrichter) – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, Krejčí Vala – Jiránek, Jáchym, Mrázek – Jelínek, Kloz, Rudovský – Motloch, Babka, Švec – Koblížek, Novák, Dubský.
GKS Jastrzębie: Nechvátal (Prokop) – E. Ševčenko, Bahaleisha, Giminski, Jass, Pavlovs, Horzelski – Kasperlík, Rác, Bashirov – Kalns, Mlynarovic, Razgals – R. Nalewajka, L. Nalewajka, A. Ševčenko – Pelaczyk, Plachetka, Wroblewski.
V odvetném utkání nás čekal polský tým Jastrzebie. V úvodní dvacetiminutovce byl k vidění hodně fyzický hokej a branka padla až v 24. minutě, kdy se trefil Koblížek. Jestřábi poté přidali i další branky a výsledek si pohlídali.

Už od první minuty bylo jasné, že to bude velmi fyzický zápas s hrou do těla. Zpočátku hokejistům na obou stranách poskakoval puk, ale hra se postupně zkvalitňovala. První obrovskou šanci pak měli hosté, a to když z dorážky střílel Ševčenko a trefil pouze boční síť. Poté se také ukázali Jestřábi, když několika pokusy ohrozili hostující svatyni. Poté byl hodně k vidění boj ve středním pásu a ve 13. minutě následovalo první vyloučení v zápase, protože polský tým hrál v šesti mužích na ledové ploše. Sotva se domácí nadáli, přišel další faul a Prostějov tak čekala přesilová hra 5 na 3! Jestřábi v ní měli spoustu šancí, ale ani jeden pokus neskončil v bráně a poté dokonce faulovali a přišli tak o dvojnásobnou početní výhodu. V 15. minutě pak hosté dva na jednoho, ale fantasticky zasáhl domácí odchovanec v prostějovské bráně Marek Micka! Velká šance ještě přišla minutu před koncem první dvacetiminutovky, když Petr Mrázek trefil břevno. Po první třetině tedy diváci neviděli ani jednu branku.

Do druhé periody nastoupili domácí ve velkém tempu a o 3 minuty později z toho už i těžili. U mantinelu získal šikovně puk Koblížek, který si vybruslil a zamířil přesně pod víko – 1:0! V 27. minutě propadla domácí obrana a Mlynařovič šel sám na bránu. Opět se ovšem zaskvěl Marek Micka, který se nenechal rozhodit a stále tak držel nulu. Přesně v polovině zápasu se ocitli domácí v úniku 2 na 1, ale Motloch skulinu mezi brankářovými betony nenašel. O minutu později dokonce ujížděl domácí forward Tomáš Jiránek, který měl stejný úmysl, ale ani on na Nechvátala nevyzrál. Po této šli Jestřábi na 13 vteřin do tří, ale vyhráli buly a osvobodili se. V 35. minutě udělali hosté obrovskou hrubku, když si špatně předali před vlastní bránou kotouč a to dokázal Lukáš Motloch nekompromisně potrestat střelou do levého horního růžku – 2:0! Na konci třetiny dostali Jestřábi početní výhodu, ale tu už nestihli využít. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Při vstupu do poslední třetiny zbývala ovšem domácím přesilová hra, kterou také využili! Před brankou číhal střelec Petr Mrázek a z dorážky se nemýlil – 3:0! O minutu později vytáhl další famózní zákrok domácí gólman, když se dokázal rychle přesunout. Bohužel zhruba po minutě a půl už inkasoval. Z velmi nepřehledné situace před domácí brankou se trefil Mlynarovič a snížil tak na 3:1. Domácí chtěli ovšem svůj náskok zpět a měli hned několik šancí, ze kterých poté těžil navrátilec Marek Švec, když přebruslil hostujícího obránce a střelou k tyči nedal gólmanovi žádnou šanci – 4:1! Po čtyřech minutách ovšem hosté opět snížili na rozdíl dvou branek. Domácí obránci si příliš nerozuměli při rozehrávce, čehož využil Roman Rác a naservíroval puk Kasperlíkovi, který překonal Micku – 4:2. Už už to vypadalo, že žádný gól nepadne, když v tom přišla přesilovka pro domácí. A tu prostějovští sehráli parádně! Po pár přihrávkách našel Honza Rudovský parádník pasem Honzu Kloze, který ránou z první překonal hostujícího brankáře – 5:2! Jestřábi tak po velice povedeném výkonu zvítězili 5:2!