Jestřábi se probudili, Kolín rozcupovali ve druhé třetině!

SC Marimex KolínLHK Jestřábi Prostějov

14.kolo, pondělí 21.10.2024

SC Marimex Kolín - LHK Jestřábi Prostějov

3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Gardoň (Chalupa, Kloz), 39. Malínek (Síla), 46. Pokorný (Ouřada) – 19. Skuhrovec (Babka), 26. Jenčovský (Krejčí, Jenyš), 39. Illéš (Honejsek, Kowalczyk), 39. Jenyš (Krejčí, Jiránek), 40. J. Veselý (Illéš, Honejsek), 42. Karabáček (Zdráhal, Pilař). Rozhodčí: Skopal, Maršálek – Zídek, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 822. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.
SC Marimex Kolín: Soukup (Málek) – D. Sýkora, Kolmann (C), Hampl, Křepelka, Husa, Piegl, Pinkas – Chalupa, Skořepa (A), M. Lang – Všetečka, Kloz (A), Ouřada – Pokorný, K. Lang, Štohanzl – Dlouhý, Malínek, Gardoň – Síla.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Kavan) – Kowalczyk, Šidlík (C), Zdráhal, Babka (A), Krejčí, Klimíček, Poledna – J. Veselý, Honejsek, Illéš – Pilař, Kučera, Karabáček – Jiránek (A), Jenyš, Jenčovský – M. Tomeček, Skuhrovec, Maruna – Korčák.
Střelecké i bodové prokletí je prolomeno! I tak by se dal popsat náš dnešní zápas v Kolíně. Jeho skóre sice už ve druhé minutě otevřel domácí Gardoň, v závěru úvodní třetiny ale ukončil mlčení David Skuhrovec, který srovnal na 1:1. Ve druhé části, po více než 300 odehraných minutách, jsme navíc na poli Maxa ligy byli vedoucím týmem! Vývoj zápasu totiž na naši stranu překlopil Mikuláš Jenčovský. Po jeho gólu naše hra změnila tempo, drajv, přihrávky začaly létat přesně na hokejky… A pak to přišlo. Kuba Illéš, Pavel Jenyš a Honza Veselý. V tomto pořadí se všichni tři prosadili mezi 39. a 40. minutou. Co na tom, že se mezi ně vložil i domácí Malínek, když jsme po prostředním dějství vedli 5:2! Během poslední třetiny ještě rozšířil střelecký účet Vašek Karabáček, za domácí jen korigoval skóre Pokorný.

Hned po úvodním buly zápasu v Kolíně jsme se vydali uzurpovat území domácích Kozlů a Jakuba Soukupa donutili už během první minuty k zásahu. Poté však přišel faul Honzy Zdráhala. Domácí tak otočili kormidlem a vydali se do našeho pásma, kde se k dorážce Klozovy střely dostal Matěj Gardoň, který vložil otěže duelu do rukou Středočechů. O rychlou odpověď se snažili Kowalczyk, Tomeček, či Kuba Illéš, ovšem marně. Naopak, proti pravidlům se provinil zmiňovaný Illéš, a během jeho pobytu na trestné lavici vedle něj usedl i Petr Krejčí. Kde se vzal, tu se vzal, i za dvojnásobného oslabení se do samostatného úniku prosmýkl Vašek Karabáček. Prosadit se ale nedokázal. O pár momentů později se zaskvěl Marek Štipčák, který musel likvidovat nebezpečný projektil z hokejky Kryštofa Ouřady. Série nedovolených zákroků odezněla a na programu znovu bylo vyrovnání skóre. I proto Kuba Illéš ve dvanácté minutě zápěstím pálil z osy hřiště, brankář Kozlů ale jeho pokus zlikvidoval lapačkou. Z podobného prostoru se hráč s číslem patnáct hlásil o slovo o pár minut později, aktivní hru našeho forwarda ale pravidelně mařil kolínský brankář. Připomenula se také ofenziva domácích, a to střelou Křepelky, po které za Markem Štipčákem zvonila tyčka. Pak jsme se ale konečně dočkali! Kuba Babka nahodil puk do před brankového prostoru a vynutil si od Soukupa zákrok betony. Od nich kotouč padl přesně na hokejku Davida Skuhrovce, který na nic nečekal, okamžitě poslal kus černé gumy do odkryté branky, zlomil střelecké prokletí našeho týmu a vyrovnal na 1:1.

Druhá třetina, to byl příběh sám o sobě. Pomalu jsme začínali tahat za delší konec pomyslného lana, až ho Kolínu v šestadvacáté minutě zcela vyškubl Mikuláš Jenčovský! Ten šikovně sáhnul do střely Petra Krejčího, a to tak mistrně, že puk nasměroval za záda Jakuba Soukupa, a tedy za průběžným výsledkem 2:1. Všechno mohlo být jinak, když za sebou naše obrana zapomněla úplně volného Sílu, ke kterému přes dvě hokejky proskákal puk. V tu chvíli ale podržel tým Marek Štipčák, který domácího útočníka skvěle stínoval a nedovolil mu propasírovat puk do naší brány. Jeho zákrok se ukázal jako neskutečně důležitý. S po několik zápasů tolik touženým vedením na hokejkách totiž naši hráči jako by povstali z popela. Najednou to byli oni, kdo diktoval tempo hry, byli to oni, kdo se dostával k puku rychleji, než soupeř a byli to oni, kdo se zuby nehty dral do jedné útočné akce za druhou. Několik puků dokázal vybojovat Vašek Karabáček, střeleckou slinu pravidelně živil Kuba Illéš, několik centimetrů chybělo ke gólu Honzovi Veselému... Pak se puku ujal Daniel Kowalczyk. Upoutal na sebe pozornost, následně vytáhl přihrávku jako z hokejové učebnice a konečně naservíroval Illéšovi ten kotouč, který Kuba poslal do branky! Vedení 3:1 netrvalo dlouho, neboť za domácí korigoval na 2:3 téměř ihned Vojtěch Malínek. Akci na Zlatou helmu ale hned vzápětí předvedl Pavel Jenyš! Ten si bekhendem nadhodil vyražený kotouč, následně ho odpálil forhendem a zajistil nám vedení 4:2. Celou situaci ještě rozhodčí zkoumali na videu, nic v nesouladu s pravidly však nenašli. A i proto o necelou minutu později, v čase 39:43, akce vedená Illéšem, skončená u Honzy Veselého znamenala gól na 5:2. Jestřábí letka se konečně probudila z letního spánku!

Snad nikdo se neodvažovala predikovat, v jakém rozpoložení oba celky vstoupí do poslední dvacetiminutovky. A tak se o odpověď postarali sami naši hráči! Hned ve dvaačtyřicáté minutě si na modré čáře srovnal puk Honza Zdráhal, po ledě ho vypálil na branku Kolína, a to přesně do místa, kde hlídkoval Vašek Karabáček! Právě jeho podpis proto nesla úprava skóre na 6:2 z našeho pohledu. V tu chvíli už se zdálo, že jsme zápas měli absolutně pod kontrolou a nebýt menšího trestu Kuby Babky, hrálo se téměř beze změny jen na branku Kozlů. Jenomže, nejrychlejší kolektivní sport na světě je prostě nevyzpytatelný.Zmiňované oslabení nám sice problémy nenadělalo, po jeho skončení ale přece jenom Marek Štipčák musel lovit puk ze své sítě, kam zaplavala střela Pokorného. Domácí vycítili šanci, a tak našeho brankáře nedlouho na to prověřil Jakub Husa. S jeho ránou Štipčák neměl žádné problémy. Po neskutečně dlouhé době se třetí třetina zápasu z naší strany nesla ve znamení kontroly skóre. Našim hráčům najednou nesvazovala ruce a nohy časomíra, která doposud byla naším nepřítelem, nýbrž se nám dařilo zakládat útoky a držet Kozly daleko od prostoru, kde by mohli být nebezpeční. V pětapadesáté minutě poslali rozhodčí na lavici hanby Jakuba Husu. Během přesilovky tvrdě pálil Kuba Illéš, kterého od druhé gólové radosti v zápase zastavilo mrštné rameno Jakuba Soukupa. Početní převahu jsme si užívali jen něco málo přes minutu, pak totiž pruhovaní muži sáhli i do našich řad, když jim neuniklo podrážení Tondy Honejska. To už ale nic nezměnilo na tom, že z kolínského ledu si odvážíme plný bodový zisk!

Lukáš Majer – LHK Jestřábi Prostějov: Máme za sebou velmi těžké utkání. Měli jsme těžký start, v prvních deseti minutách jsme hráli tři oslabení, z toho jedno dvojnásobné ve třech proti pěti. V jednom z nich jsme inkasovali branku, takže start zápasu byl opravdu náročný, ale tým díky velké vnitřní síle a touze, což platí pro každou formaci, dovedl utkání otočit. I když jsme si za našeho vedení 3:1 zkomplikovali situaci a nechali jsme si dát gól, ukázali jsme odpověď a vzali na svou stranu momentum, které s námi putovalo i do kabiny. V prvních dvou třetinách jsme byli hodně sebevědomí, třetí třetina se pak určitým způsobem dohrávala. Najednou jsme v ní pracovali s vedením a bylo vidět, že je to pro nás nová situace. Tu jsme ale zvládli zdárně a jsme rádi, že vezeme domů tři body. Hlavně kvůli lidem, kteří prostějovský hokej sledují, podporují nás, ale také kvůli všem těm, kteří se na chodu týmu podílejí. Tím myslím celý realizační tým, lidi okolo mančaftu, kteří sice nebojují přímo na ledě, ale už si zasloužili, abychom zažili takový radostný večer. V naší situaci samozřejmě jedno vítězství nic neřeší, jsme odkázáni na to, abychom na dnešek navázali a už ve středečním zápase pokračovali ve správném procesu. Tak abychom znovu byli nepříjemným soupeřem pro Frýdek-Místek.