Jestřábi přemohli Frýdek-Místek a udrželi se na první příčce

LHK Jestřábi ProstějovHC Frýdek Místek

18., středa 26.10.2016

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. L. Krejčík (Švec, Grebeňuk), 25. Půhoný (Martin Novák, Venkrbec), 47. Venkrbec (Půhoný, T. Kvapil) – 31. Chmielewski (Kania), 46. Miloš Roman (L. Doudera). Rozhodčí: Obadal – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2168. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Půhoný – Martin Novák, Moskal, Korhoň – Švec, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Šlahař, Augustin.
HC Frýdek Místek: Šimboch – Kania, Matyáš, Štebih, Adámek, L. Doudera, Roupec, Zahradníček – Luka, Kanko, Cienciala – J. Sýkora, Chmielewski, M. Kovařčík – O. Kovařčík, Jašek, Miloš Roman – Klimša, R. Meidl, Samiec – Franek.
I po 18. soutěžním kole zůstává Prostějov v čele WSM ligy. Svěřenci trenéra Přecechtěla se udrželi na první pozici díky domácí výhře nad Frýdkem-Místkem. V duelu se po brankách Krejčíka a Půhoného dostali do dvougólového vedení. Hosté sice dokázali srovnat, leč Hanákům zajistil tříbodový zisk Matouš Venkrbec. Prostějovský kapitán se trefil ve 47. minutě a tím rozhodl o konečném výsledku zápasu. Jestřábí letka zdolala Frýdecké 3:2.

Úvodní bully druhého vzájemného utkání vyhráli hráči hostujícího týmu. Jestřábům se však podařilo puk poměrně rychle vybojovat, neboť pouhých čtyřiapadesát vteřin po úvodním vhazování se do šance dostal Lubomír Korhoň, který se ocitl sám před frýdecko-místeckou bránou. Šimboch se však nachytat nenechal. Nicméně i přes tuto nevyužitou šanci to byli právě domácí, kteří se jako první radovali z gólu. V deváté minutě otevřel stav utkání Lukáš Krejčík. Čtyři minuty před koncem první třetiny se faulu dopustil Alexander Grebenyuk, který si šel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za vražení na hrazení. První velkou příležitost měli hostující hráči paradoxně až po skončení přesilové hry. Štebihovu dělovku od modré čáry vyrazil Kantor pouze do míst, kde se nacházel Miloš Roman. Ten ale puk do odkryté prostějovské brány dopravit nedokázal. Poslední minuty první dvacetiminutovky se pak nesly ve znamení hanáckých faulů.

Stejně jako konec úvodní třetiny, tak i začátek druhé části utkání nabídl hostujícím několik početních výhod. Ani jednu z nabídnutých příležitostí však Frýdecko-Místečtí využít nedokázali. To se naopak nedá říct o domácím týmu. V čtyřiadvacáté minutě se hákování dopustil Michal Kovařčík. Jeho faul ho přišel draho. Na 2:0 pro Prostějov zvýšil v pětadvacáté minutě Jiří Půhoný. V následujících minutách mohli hosté snížit stav utkání, nicméně Pavel Kantor vytáhl další skvělý zákrok. A stejně tak jako Hanáci druhou třetinu začali, tak v ní i pokračovali. Dalšího domácího faulu se dopustil vůbec nejtrestanější hráč Jestřábů Aleš Holík. A nebyl sám, kdo si šel sednout na trestnou lavici. Po pouhých pár vteřinách ho následoval hostující Jan Sýkora, který si vykoledoval čtyři minuty za vysokou hůl. Ve hře čtyři na čtyři se Frýdecko-Místeckým dařilo. První branku hostujících vsítil Aron Chmielewski, jenž snížil stav utkání na 2:1. Po jeho vyrovnávacím gólů následovalo opět několik vyloučení na obou stranách. K závěru druhé dvacetiminutovky měli Jestřábi dvě velké šance zvýšit stav utkání a utéci tak svému soupeřovi na dvoubrankový rozdíl, ale brankář Šimboch vychytal jak Holíkův, tak i Šlahařův pokus.

Na začátku poslední části utkání se diváci dočkali další přesilové hry. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se faulu dopustil frýdecko-místecký Lukáš Doudera, který si šel na trestnou lavici odsedět dvě minuty za hru vysokou holí. V následující přesilovce se do veliké šance dostal opět Aleš Holík, nicméně tomu střela příliš nesedla. Sotva se hosté dostali do plného počtu, zaútočili na prostějovskou svatyni. A tentokrát se jim to vyplatilo. Na 2:2 srovnal v šestačtyřicáté minutě Miloš Roman. Hosté se však z gólu příliš dlouho neradovali, neboť pouhou minutu na to, zvýšil na 3:2 prostějovský kapitán Matouš Venkrbec. Frýdecko-Místečtí sice mohli ještě v závěru zápasu utkání opět srovnat, ale Jestřábům se nakonec jednogólový náskok povedlo ubránit. Body tak pro tentokrát zůstávají v jestřábím hnízdě.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Dnešní vítězství je pro nás nesmírně cenné, protože Frýdek podal skvělý výkon. Utkání se muselo líbit především divákům, neboť byla na obou dvou stranách řada přesilovek a hodně šancí. Zatímco pro diváky to byl určitě atraktivní zápas, pro nás trenéry to bylo spíše infarktové utkání. Jsem rád, že jsme ho zvládli za tři body.

Marek Malík (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Na dnešním utkání bylo vidět, že hrál první tým tabulky s jedenáctým. Na hře Prostějova byl znát herní klid a pohoda. Dnes jsme si vše zbytečně komplikovali a také nám chybělo trochu toho štěstí.