LHK Jestřábi ProstějovHC Rebel Havlíčkův Brod

3.kolo, středa 20.9.2006

LHK Jestřábi Prostějov - HC Rebel Havlíčkův Brod

2:3 (2:2, 0:1,0:0)
Branky a nahrávky: 12. Piecha (Štraub), 13. Pavelek (Říha) - 15. Charousek, 15. Jelínek (Kukla), 29. Kubeš. Rozhodčí: Šír - M.Poruba, R.Vengřín. Vyloučení: 10:9, navíc Mikšovský a Pavelek 10 min. - Kubeš 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2100. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Žigárdy (29.Jágr) - Flašar, Sedlák, Poživil, Kruliš, Bartoň, Doseděl, Podešva - Pavelek, Říha, Mikšovský, Bařica, Piecha, Bartošek, Janeček, Štraub, Vymazal, Minařík, Piluša, Korčák
HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Kolář, Roháček, Charousek, Vašíček, Procházka, Šulc, Pavlík, Jelínek, Kubeš, Žák, Kubát, Polák, Varga, Endál, Jelínek, Kukla, Čermák, Kraučuk, Hadrava, Kreuser
Prostějovští borci vstoupili do utkáni velmi dobře, po brankách Piechy a Pavelka vedli už ve třinácté minutě 2:0. Jestřábi ale po vstřelených gólech přestali bruslit a začali kupit chyby, navíc tentokrát neměla přílš dobrý den ani nová tvář v brance Hanáků Štefan Žigárdy. Rebelům stačily necelé tři minuty na to, aby skóre srovnali. V polovině zápasu Havlíčkův Brod dokonal svůj obrat Vladislavem Kubešem, jenž po sólovém úniku vstřelil třetí a vítězný gól Rebelů. Jestřábi se ve třetí třetině pokoušeli ze všech sil srovnat, jejich snaha byla ovšem marná. Ke gólu nevedla ani závěrečná hra bez brankáře, proto se po šedesáti minutách mohli radovat hokejisté z Vysočiny z výhry v poměru 3:2.

Utkání s nováčky druhé nejvyšší soutěže mělo předcházet slavnostní zahájení v podobě vhození čestného buly od trenéra české hokejové reprezentace, pana Aloise Hadamczika, který se však pro náhlé onemocnění omluvil a alespoň na dálku pozdravil fanoušky.

Poté již došlo na klasické úvodní buly a hned po jeho vhození byli domácí aktivnější a dostávali se častěji na dostřel Nerudovy branky. Z třetiny uběhla pouhá půlminuta a domácí obránce Sedlák již stihnul dvakrát nebezpečně vypálit na hostující svatyni. V končící druhé minutě šel na trestnou lavici pykat za nedovolené bránění domácí Janeček, ale hosté se do první šance dostali až 17 vteřin před jejím skončením. Varga přihrával z pravého kruhu před branku na Endála, ten však z výhodné pozice pálil jen těsně mimo. V čase 5:05 přihrál Říha Mikšovskému, ten se ještě snažil vrátit přihrávku, ale do té se mu dobře položil hostující obránce a akci tak zhatil. Další z celé série vyloučení v zápase se odehrálo o minutu později, kdy sudí posoudil zákrok Piechy jako hákování. Rebelové si však v přesilovce žádnou výraznější šanci nevytvořili. Polovina deváté minuty přinesla první vyloučení na straně hostů a na trestnou lavici se za nedovolené bránění podíval A. Jelínek. Ovšem Jestřábi s přesilovkou naložili podobně jako předtím soupeř. Ani 28 vteřin trvající přesilovka domácích 5 na 3 po dalším vyloučení, tentokrát Kubeše za hákování, k brance nevedla. Domácí fandové se dočkali až při hře hostů ve čtyřech, když na modré krásně prostrčil puk Štraub na Piechu a ten střelou nad vyrážečku otevřel skóre zápasu - 1:0. Od úvodní branky zápasu uběhlo pouhých 65 vteřin a stadion explodoval nadšením podruhé. Puk za brankou převzal Říha, objel s ním branku a přihrál na hranici brankoviště Pavelkovi, který se nemýlil a přehodil podruhé Nerudovu lapačku - 2:0. Čas 12:54 přinesl opět vyloučení, na lavici hanby byl nucen odejít Poživil za držení, ale hosté byli opět v přesilovce jaloví. Uhodilo až 31 vteřin před jejím koncem, to od modré čáry nahodil puk do třetiny Charouzek. Původně neškodná střela byla však dvakrát ztečována a proklouzla brankáři Žigárdymu pod betony do branky - 2:1. Jestřáby tahle nešťastná branka viditelně otřásla a dělali chyby v obraně. Po jedné z nich se dostal před Žigárdyho zcela nekrytý P. Jelínek a pohodlně zasunul za záda domácího gólmana vyraženou střelu Kukly - 2:2. Po této brance se na ledě odehrávala hra plná nepřesných přihrávek a sražených střel. Na počátku sedmnácté minuty si šel zkusit trestnou lavici domácí Flašar, kam jej poslal rozhodčí za držení. O 32 vteřin později nechybělo mnoho a mohl se předčasně vracet do hry. Roháček poslal od modré čáry puk před branku a z jeho střílené přihrávky pálil Kubát jen těsně vedle. Minutu po Flašarově vyloučení byl na trestnou lavici poslán ještě Janeček a hosté tak měli jedinečnou šanci zvrátit stav utkání ve svůj prospěch. Ovšem žádná velká šance se v ní neurodila a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Úvod druhého dějství poznamenalo další vyloučení, lavice hanby byla tentokrát přisouzena Rebelu Kolářovi, jenž dostal dvě minuty za držení. Hosté se však i ve čtyřech dostávali do brankou zavánějících příležitostí. Jednu takovou spálil Endál, který objel branku, ale střelou našel jen lapačku Žigárdyho. Po vražení P. Jelínka se Jestřábům naskytla 48 vteřin trvající přesilovka 5 na 3. Necelou půlminutu před jejím vypršením byl gól v hostující síti na spadnutí, po skrumáži před brankou mohli skórovat hned tři hráči domácích, ale ani jedna střela se za Nerudova záda nedostala. Obrovskou šanci ke vstřelení branky měl s návratem prvního z vyloučených Štraub, ve vyložené šanci však promáchnul. Vyloučení Flašara v páté minutě za držení hole se hostům zužitkovat také nepodařilo. Na počátku osmé minuty měli výhodu početní převahy Jestřábi po Polákově krosčeku. Několikrát nebezpečně pálili na Nerudu, ale poté, co se puk po jedné ze střel vracel vzduchem k modré čáře se po několikerém poskočení překulil přes Sedlákovu hůl. Toho využil Rebel Kubeš, jenž se rozjel k sólu přes celé kluziště a pod Žigárdyho betony zvrátil stav utkání na stranu hostů - 2:3. Tento gól byl pro Žigárdyho poslední hořkou kapkou a ten se nechal vystřídat hrdinou utkání v Havířově Jágrem. Další minuty se nesly ve snaze domácích dobýt branku Rebelů, ale ani jedna z mnoha střel si cestu do branky nenašla. V polovině jedenácté minuty šel za vrážení na hrazení za katr Jestřáb Mikšovský, který od rozhodčího "vyfasoval" 2+10 minut. V obrovské šanci se na počátku čtrnácté minuty ocitli Jestřábi. Janeček střílel z kruhu a Neruda puk pouze vyrazil betonem před najíždějícího Štrauba, který však ve vyložené šanci přestřelil branku. O půlminutu později to byl opět Štraub, jenž se zmocnil puku a po samostatném úniku mířil mezi Nerudovy betony, který je však včas sklapnul a zkazil tak domácím radost z vyrovnání. Polovina patnácté minuty znamenala další početní výhodu pro domácí, za nedovolené bránění si šel odpočinout Roháček. Po dalších 21 vteřinách dostal trest 5+ do konce utkání hostující Kubeš po jehož seknutí Štrauba se na ledě objevila krev. Jestřábi v této dlouhé přesilovce 5 proti 3 zasypali Nerudovu branku množstvím střel, ale žádná z nich k vyrovnání nevedla. Polovina osmnácté minuty znamenala osobní trest za nesportovní chování pro domácího Pavelka. Ještě před odchodem do šaten dostal dvouminutový trest z důvodu nedovoleného bránění prostějovský Piecha. Ovšem do konce třetiny se již nic zásadního nestalo.

Poslední třetina se nesla ve znamení pokračujícího dobývání branky Rebelů a hostující urputné obrany s ojedinělými výpady k domácí svatyni. Domácí se několikrát dostali do slibných šancí, ale ve skórování jim vždy zabránili obránci Rebelů, kteří neváhali padat obětavě i do střel. Pokud již nějaká střela prošla až před branku hostí, končila na skvěle chytajícím Nerudovi, kterému v zápase přálo také štěstí. Poslední velká šance ke srovnání skóre se Jestřábům naskytla v čase 17:58, kdy na trestnou lavici putoval hostující Žák. Domácí si vzali time - out, aby se poradili jak přelstít pozornou obranu Rebelů. Po vhazování se teméř vzápětí usadili Jestřábi v obranné třetině hostí a snažili se srovnat stav zápasu. Ovšem branka hostí pro ně po druhém gólu byla jakoby zakletá. Necelou minutu před koncem opustil svou svatyni Jágr a Jestřábi zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale hokejový Bůh jim dnes nebyl nakloněn. Sympatické gesto ukázali po závěrečné siréně domácí fandové, kteří ocenili bojovnost Jestřábů a za skandování „hoši nevadí“ si vysloužili potlesk domácích hráčů před odchodem do kabin.

Aleš Flašar, trenér Jestřábů:
Dnes vyhrálo šťastnější družstvo, dát čtyři góly a prohrát, i když dva z nich byly vlastní, to je vyloženě smůla. Utkání bylo vydřené z obou stran, ale výkon Havlíčkova brodu byl opravdu zodpovědný, navíc podpořen vynikajícím gólmanem. Já jsem kluky upozorňoval, že přijede úplně jiné mužstvo, než s námi hrálo přípravu. Bohužel jsme udělali fatální chyby, po kterých jsme inkasovali. Myslím si ale, že se neděje nic strašného, není to žádná baráž, prostě jsme prohráli a musíme jít dál. Věřím, že kluky to nijak nerozhodí.

Kamil Pokorný, trenér Rebelů:
My jsme s Prostějovem hráli dvě přípravná utkání a já jsem tajně doufal, že to na něm trošku zanechá stopy, protože nás hlavně doma hladce porazili, hráli si s námi jako kočka s myší. Myslím si, že domácím ublížilo rychlé vedení 2:0, protože pak začali hrát příliš profesorsky, my jsme dali dva šťastné góly a byli jsme zpátky v zápase, potom už se do toho domácí nedostali tak, jak chtěli. Sice byli v tlaku, měli spoustu přesilovek, ale nás podržel brankář, za což jej musím pochválit. My sice nemáme tak kvalitní hokejisty, ale naši hráči dnes více bojovali a vydřeli vítězství. Souhlasím s tím, že bylo šťastné, ale každý zápas je jiný a když si vzpomenu na baráž před půl rokem, tam jsme byli smutní zase my. Teď se to otočilo a my jsme rádi za každý bod.