AZ HavířovLHK Jestřábi Prostějov

2.kolo, sobota 16.9.2006

AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov

5:4p (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Ovčáčík (Lipina), 26. Galvas (Lipina), 30. Sedlák (Lipina), 37. Ovčáčík (Mikšan), 62. Mikšan (Sedlák) - 13. Pavelek (Čech), 28. Piecha (Čech), 47. Říha, 48. Piecha (Kruliš). Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 10:14. Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1034. Střely na branku: 47:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
AZ Havířov: Novotný - Balčík, Galvas, Klimeš, Ovčačík, Vavruša, Sekula - Lhotský, Zdráhal, Brynecký - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Mareš, Heider
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek (37. Jágr) - Flašar, Sedlák, Poživil, Kruliš, Podešva, Doseděl - Pavelek, Říha, Čech - Bařica, Piecha, Bartošek - Janeček, Štraub, Vymazal
Koncert bývalého útočníka Prostějova Petra Lipiny byl největší překážkou Jestřábům v jejich boji na havířovském ledě. Aktuálně nejproduktivnější hráč první ligy se totiž přihrávkou podílel na všech pěti brankách domácího týmu! Během druhé třetiny si Prostějov nechal Pantery utéct až na rozdíl dvou branek a zápas se zdál být rozhodnut. Ovšem dravci z Hané se nedali a ještě před polovinou posledního dějství dokázali dvěma brankami v rozmezí 12 vteřin opět srovnat stav. Zbytek třetiny již byl soubojem brankářů, ve kterém se skvěle uvedla nová posila hostí Jaroslav Jágr, jenž vystřídal Martina Vojtka po čtvrté obdržené brance. Nestačil až v prodloužení na prudkou střelu Pantera Mikšana pod horní tyčku.
Panteři si stejně jako v prvním utkání zahráli hned v první minutě přesilovku. Zatímco Havlíčkův Brod jejich první nápor ustál, Prostějov z první vážnější šance inkasoval. Po vyhraném vhazování si obránci vyměnili kotouč a Ovčačík prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Po sérii vyloučení si přesilovku vyzkoušeli i hosté, ale domácí podržel gólman Novotný. Ve 12. minutě se ocitl v perfektní šanci Piecha, ale i po této šanci svítila na kontě hostů nula. Ne tak o pár chvil později. To se dostal ve středním pásmu ke kotouči Pavelek a své sólo zakončil parádně do prázdné branky – 1:1. Domácí tato branka vyburcovala k trochu větší aktivitě, ale nedokázali se dostat k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky.

Po přestávce se znovu vrhli domácí do útočení a i přes oslabení málem vstřelil vedoucí branku Sedlák. Jeho teč však jen těsně minula levou tyč Vojtkovy klece. Ve 22. minutě dostal hostující Říha 2+2 minuty za zásah vysokou holí a domácí i přesto, že jim začátek přesilovky nevyšel dokázali skórovat. Dvacet vteřin před návratem vyloučeného Říhy na led nahazoval kotouč od modré čáry Galvas a jelikož měl Vojtek zakrytý výhled, zastavil se kotouč až v síti – 2:1. Další nedisciplinovanost stála znovu domácí vedení. Po vyloučení Balčíka stačila Jestřábům jen necelá půlminuta a bylo srovnáno. Znovu pustila domácí obrana hostujícího útočníka do samostatného nájezdu a Piecha znovu na Novotného, tentokrát forhendovou kličkou vyzrál – 2:2. Jenže i hosté doplatili na další vyloučení brankou ve své síti. Podešvovo vyloučení potrestal střelou mezi Vojtkovy betony už po třetí gólové nahrávce Lipiny Sedlák3:2. Zvýšit mohl po výborné Zdráhalově přihrávce Brynecký, ale sám před Vojtkem neuspěl. Úspěšnější byl až Ovčačík, kterému připravili ideální pozici Mikšan se Sedlákem a domácí bek zvýšil svou druhou brankou na 4:2. Po čtvrté brance vystřídal Vojtka v hostující brance Jágr. Na konci druhé třetiny měli domácí velkou příležitost pojistit vedení v podobě přesilovky 4 na 3, ale Lhotský trefil Jágra jen do masky.

Třetí třetinu začali lépe hosté, ale Říha po vypíchnutí kotouče nedokázal obehrát Galvase. Domácí vzali toto varování vážně a opět převzali otěže utkání do svých rukou. Jenže nejlepší hráč domácích Lipina s Mikšanem, ani Rozum a po nich Lhotský nedokázali vystřídavšího Jágra překonat. A zákonitě následoval trest, pro domácí možná až příliš krutý. Během dvanácti vteřin totiž dokázali hosté smazat dvoubrankový náskok. Nejprve potrestal Zdráhalovu chybu někdejší miláček havířovského publika Říha a poté vysunul Kruliš krásně Piechu a druhý hráč původem ze Slezska taky nezaváhal – 4:4. Pro domácí to byla sice studená sprcha, ale znovu chtěli strhnout vedení na svou stranu. Sekulovu střelu chytil výborný Jágr do lapačky. Stejně tak mohli vítězství na svou stranu strhnout i hosté, ale Bařica v samostatném nájezdu tentokrát na Novotného nevyzrál. V 55. minutě ještě zkoušel překvapit hostujícího gólmana Vavruša, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně Pavelek. Když se neprosadil v předposlední minutě ani Lipina, který se probil přes tři hráče, ale ztroskotal na Jágrovi, dospělo utkání do prodloužení.

V tom nejprve domácí zachránil skvělým zákrokem Novotný, který vychytal dva samostatné Jestřáby, kteří se před ním zjevili zcela osamoceni, aby na druhé straně po vyhraném vhazování poslal kotouč Mikšan nádherně pod horní tyč hostující branky – 5:4. V roli přihrávajícího se nemohl objevit nikdo jiný než Petr Lipina - s pěti přihrávkami se vyhoupl do čela kanadského bodování první ligy, po dvou zápasech má již bilanci 1+8.

Aleš Flašar (trenér Prostějova) – „Podle mého názoru to bylo pro diváky atraktivní utkání. My jsme bohužel měli velkou nevýhodu, že jsme museli od první minuty dotahovat náskok soupeře. Sice mě prohra v prodloužení štve, ale i tak musím hráčům za jejich výkon poděkovat a s bodem jsem spokojen.

Jiří Režnar (trenér Havířova) – „Z obou stran to byl dnes atraktivní hokej. Škoda jen, že jsme nevyužili toho, že jsme soupeře dostali pod tlak a nedotáhli jsme zápas do vítězného konce. Bohužel nám dává góly zatím jen první útok, který to nemůže táhnout celou sezónu.“