Jestřábi konečně vybojovali na domácím ledě tři body

LHK Jestřábi ProstějovMedvědi Beroun 1933

bar, sobota 23.2.2008

LHK Jestřábi Prostějov - Medvědi Beroun 1933

2:1 (2:1, 0:0, 0:0 )
Branky a nahrávky: 6. Pšurný R. (Opatovský), 9. Pšurný M. (Hlavatý) - 12. Malinský (Slížek). Rozhodčí: Petr Lacina, Jaromír Vampola - Roman Hejduk, Radovan Křivský. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala (Vodička) - Procházka, Balčík, Rangl, Hlavatý, Chovan, Bartoň - Zeliska, Kotásek, Hampl, Duba, Hlusička, Pšurný R., Pšurný M., Vrba, Vymazal, Pavelek, Opatovský, Mikšovský, Hruška, Nakládal
Medvědi Beroun 1933: Altrichter (Novák) - Malinský, Braniš, Martinec, Jelínek, Gudas, Lukačovič - Appel, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Besser, Vlček, Křesťan, Heřman, Kupec
P r o s t ě j o v - O osudu střetnutí rozhodla první třetina, ve které padly všechny branky. Jestřábi začali utkání aktivněji, už za osm minut vedli o dva góly zásluhou dvojčat Pšurných. Ve dvanácté minutě snižoval Malinský, ale to bylo ze strany hostí gólově vše. K vidění bylo mnoho tvrdých osobních střetů, a vyloučení. Záverečný tlak hostí, ani power-play Medvědům nepomohla k vyrovnání, a i díky skvěle chytajícímu Štůralovi zůstávají všechny body konečně doma za vítězství 2:1.

Michal Vymazal v útočné akci. Jestřábi bojují v útočném pásmu. Michal Pšurný právě umístil puk za záda Martina Altrichtera. Radost Jestřábů z vedení 2:0. Při obranném zákroku inkasoval Michal Procházka ránu pukem nad pravé oko a zápas pro něho skončil šitím. Tomáš Štůrala zjišťuje, že mu střela prošla mezi betony.
První gólovou akci zápasu mezi prostějovskými Jestřáby a Medvědy z Berouna přinesla dvojnásobná přesilová hra domácích z 5. a 6. minuty. Po klasicky těžkopádném rozjezdu Prostějova se k puku dostal Opatovský, jenž následně poslal nezištnou přihrávku na volného Romana Pšurného. Ten svou příležitost zužitkoval na 100 % a v čase 5:46 otevřel skóre zápasu. Vstřelená branka Hanáky ještě více nabudila a o tři minuty později se radovali podruhé. Téměř na celou minutu Jestřábi zatlačili hosty do jejich vlastního pásma a po příhře Hlavatého zvyšoval na 2:0 Michal Pšurný. Na 12. minutu obránce Procházka moc rád vzpomínat nebude, proti ráně jednoho z Berounských totiž skočil doslova po hlavě, puk dokázal sice ztlumit vlastním tělem, ale tak nešťstně, že jeho obličej muselo vyzpravit několik stehů. Dlouhá prodleva z důvodu čištění ledu prospěla lépe Medvědům, několik sekund po buly napřáhl ke střele Malinský s takovou razancí, že ač jeho úmysl Štůrala vystihl, tak se mu puk skrz betony došoural až za brankovou čáru – 2:1. Ve zbytku úvodní části se ve velké šanci ocitl již jen Roman Pšurný, tomu jeho bratr puk naservíroval do samostatného úniku, ale Altrichter perfektně zasáhl vyrážečkou.

Ihned po začátku prostřední části utkání se musel po nebezpečném pokusu Kupce vynikajícím zákrokem blýsknout Štůrala. V následujících minutách však na ledě dominovali Jestřábi, pekně kombinovaly hlavně extraligové posily Prostějova. Bratři Pšurní byli na ledě velmi často a byli také téměř u všeho důležitého, co se na ledě dělo. Příležitost k navýšení skóre měli hlavně při hře 4 na 3 ve 31. minutě. Trojice Medvědů měla svou úlohu velmi těžkou, ale s pomocí Altrichtera prostějovsým hokejistům vsítit další branku nedovolila. Své drápy však o několik okamžiků ukázali i šelmy z Berouna. V čase 34:10 se ve velké akci ocitli Kupec s Lukačovičem, ovšem jejich střely šly mimo tři tyče Prostějova. Dalšími hokejisty, co se mohli zapsat do statistik zápasu, byli Vymazal s Dubou. Prvně jmenovaný vystřihl před Altrichterem krásnou kličku, jeho zakončení už takový potlesk ovšem nesklidilo. Minutu před druhou sirénou se dostali do přečíslení Kotásek s Dubou. Zlý muž Prostějova s téměř ďábelským číslem 66, Lukáš Duba, však přihrávku od svého spoluhráče nezužitkoval a od gólu jej dělilo jen několik málo centimetrů.

Do třetí třetiny měli Medvědi neuvěřitelný nástup, v dohrávané přesilovce si vypracovali několik vyložených šancí. Štůrala byl už takřka překonán, ale vždy se mu nějakým záhadným způsobem podařilo puk dostat pryč od své branky. Ochránce domácí svatyně tak udržel Hanáky ve vedení a stal se hrdinou okamžiku. Hra se notně přitvrdila a iniciativu čím dál více přebírali hosté, ve 47. minutě si ale útočníci Berouna opět vylámili zuby na Štůralovi. Hra kolem 50. minuty byla rozháraná a žádnému z týmů se nedařilo na delší dobu usadit v útočném pásmu. V 55. minutě však domácí nečekaně zahrozili, Altrichter vstřelení rozhodující branky dokázal zabránit. Poslední slovo v zápase neměl nikdo jiný, než dnes vynikající gólman Štůrala. Ten několik minut před koncem vychytal v šanci Malinského i Šinágla. Na výsledku 2:1 už nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře Berouna, Jestřábi tak po velmi dlouhé době mohli slavit tříbodové vítězství na domácí půdě.

Karel Najman (trenér HC Berounští Medvědi): Měli jsme špatný nástup do utkání a zaspali jsme jej. Dostali jsme dvě branky a poté už hráči nedokázali stav srovnat, přestože měli dostatek šancí. Myslím si, že v určitých fázích utkání jsme byli lepší než domácí tým. Bohužel chybělo brankové vyjádření.

Martin Janeček (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): Veděli jsme, že v dnešním zápase jde o naše bytí a nebytí. Velice pečlivě jsme se na utkání připravovali, a to jak my trenéři, tak celý tým. V přípravě nechyběl videorozbor a samozřejmě taktická příprava. Koneckonců na našem výkonu to bylo vidět a vyjma jediné chyby, po níž jsme inkasovali gól, to bylo kvalitně odehrané utkání a já musím za předvedený výkon všem hráčům poděkovat.