LHK Jestřábi ProstějovVHK ROBE Vsetín

26.kolo, středa 15.12.2010

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín

4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Duba (Šebek D., Šimo), 27. Kolibár (Halouska, Šebek P.), 30. Kryl (Šebek D., Peštuka), 55. D.Šebek (Šimo, Duba) - 6. Vítek (Lechner). Rozhodčí: J.Mech - K.Lukš, M.Musil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1350. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák - Matoušek, Halouska, Staněk, Doseděl, Peštuka, Kolibár, Jedlička - Šimo, Duba, Šebek D. - Žajgla, Čuřík, Meidl - Bartošek, Šebek P., Coufal - Kryl, Tomiga, Stráněl
VHK ROBE Vsetín: Hromada (21.-25.Plšek) - Brynecký, Vaněk, Ševčík, Tesařík, Kajaba, Holík, Vítek, Lechner, Gromus, Plachtovič, Sýs, Slováček, Farda, Pelc, Spitzer, Kapr, Zavrtálek, Žabčík, Zelenka
P r o s t ě j o v - Prostějovská mašina se dnes rozjížděla pomalu, ale jistě. Skóre zápasu sice otevřeli hráči VHK, ale od druhé třetiny to již byli domácí borci, kteří pálili do černého a zaslouženě zvítězili 4:1. Po závěrečné děkovačce se ještě prostějovští borci vrátili na led a nadšeným fanouškům rozdali klubové kšiltovky.

V posledním domácím zápase tohoto kalendářního roku přivítali Jestřábi z Prostějova tým VHK Vsetín. Pro Prostějov byl Vsetín vždy těžký soupeř, a tak dnešní duel sliboval velmi vyrovnaný souboj.

Již ve 3. minutě se do obrovské šance dostal dravec Michal Šimo, vsetínského gólmana Hromadu dokázal položit na led, ale puk za čáru nedostal. Na druhé straně ohrožoval Slovákovu svatyni osamocený Vaněk, gól vstřelit nedokázal.

Na konci šesté minuty se poprvé prosadili hosté. David Vítek se uvolnil z rohu, dostal se až před bránu a pohodlně zakončil. Jako další se do gólové příležitosti dostal vsetínský Daniel Tesařík. Jeho pokus však zastavila tyč. Nyní byli na řadě s odpovědí domácí. David Šebek poslal puk do ohně před Hromadou, tam nejlépe zapracoval prostějovský kapitán Lukáš Duba a vyrovnal na 1:1. Do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Ve 24. minutě se Jestřábům naskytla možnost přesilové hry. Tu dokázal Prostějov využít. Opět to byla dobrá práce domácích hráčů v prostoru těsně před Hromadou. Halouska napřáhl na modré, vyslal jedovatou střelu, kterou ještě stihnul přizvednout Jan Kolibár.

To Jestřáby nabudilo a o tři minuty později přidali další branku. Patrik Šebek se za brankou zachoval přesně jako podle učebnice. Nádhernou přihrávkou našel před bránou úplně volného Martina Kryla a ten zvýšil náskok Jestřábů na dvě branky.

Do poslední třetiny nastoupili Jestřábi s cílem neztratit dvoubrankový náskok. I přes obranné úmysly se prostějovští věnovali i útoku. V přímém ohrožení branky se ocitl Martin Kryl, jeho pokud však Hromada skvěle vychytal. Nakonec se Jestřábům podařilo vstřelit gól i ve třetí třetině, a to zásluhou Davida Šebka, který se po přihrávce od Michala Šima trefil těsně pod horní tyč. Tím upravil skóre na konečných 4:1.

Tento stav, ale ještě vůbec nemusel být finální, protože do konce utkání zbývalo necelých 6 minut. To si obě mužstva velice dobře uvědomovala. Na straně Prostějova se snažil prosadit Radek Meidl, který v pádu ještě našel volného Jakuba Čuříka, ten však trestuhodně šanci zahodil. Na opačné straně se snažil zkorigovat skóre Daniel Vaněk, ale ani nadvakrát nedokázal strážce domácí branky Jiřího Slováka překonat.

Juraj Jurík (asistent trenéra VHK Vsetín): Musím říct, že domácí byli daleko konstruktivnější v proměňování brankových příležitostí. V tom byli daleko zručnější, než naši hráči. V podstatě příležitosti, které si Prostějov vypracoval, proměnil v branky. My jsme tak úspěšní nebyli, a proto jsme dali pouze jeden gól. A to dnes rozhodlo.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Po prohře v Přerově jsme se chtěli nějakým způsobem rehabilitovat. Na druhou stranu, každý si myslel, že to bude jednoduché utkání, ale kdo na utkání byl, viděl, že tomu tak nebylo. Znovu jsme vstoupili do zápasu vlažně, dostali jsme gól, poté při nás stálo štěstí, když Vsetín nastřelil tyčku. Pak se nám podařilo srovnat stav a nějakým způsobem přežít první třetinu. Od druhé části hry jsme pak už byli lepším týmem.