LHK Jestřábi ProstějovHC Baník Sokolov

B3, pondělí 7.4.2014

LHK Jestřábi Prostějov - HC Baník Sokolov

3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 45. Coufal (Venkrbec, Malý), 52. Kučera (Venkrbec, Duba), 55. Knesl (Duba) – 31. Kverka (Rohan, Boušek) . Rozhodčí: Roman Mrkva, Petr Přikryl - Lukáš Barteček, Rudolf Vengřín. Vyloučení: 2:6, navíc Parýzek 10 min OT, Račanský do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3322. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Polák, Malý, Kolibár, Veselý, Švaříček, Knesl – Stejskal, Luňák, Venkrbec – Černý, Šebek, Jurík J. – Duba, Indra Kučera – Belay, Coufal, Antončík.
HC Baník Sokolov: Habal (Hruška) – Rohan, Parýzek, Tomeček, Ruprecht, Schusser, Šik – Boušek, Kverka, Vaněk, Bauer, Dobřemysl, Rohan, Sýkora, Hudák, Švec, Kašpar, Račanský, Říha.
První výhru mají za sebou prostějovští Jestřábi. Ti se však na úspěch pořádně nadřeli. A důvod? Produktivita střelby a skvělý Vladislav Habal v brance protivníka. Obojí však nakonec prolomili, zápas z 0:1 otočili během závěrečné třetiny na 3:1 a stadion tak čekala dlouhá děkovačka a velké ovace, především pro Ondřeje Kociána.

Kevin Rozum Robin Malý Ondřej Kocián Fanoušci
První domácí utkání baráže. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov se v pondělí poprvé představili doma, když na jejich stadion přijel Baník Sokolov. Tým ze skupiny Západ přivítalo zaplněné hlediště, jenž se opět prezentovalo pohledným choreem, hned při nástupu hráčů. Domácí trenér Petr Zachar sestavu od prvního zápasu neměnil, v brance nastoupil Ondřej Kocián, na druhé straně pak spolehlivý Vladislav Habal.

Úvod zápasu vypadal, jakoby byl Sokolov ještě v autobusu. Baník se těžko dostával z vlastní třetiny a čelil velkému tlaku domácího výběr, jenž se držel na kotouči a dostával se do zakončení. První větší příležitost měl Viktor Coufal, později byl v dobré střelecké pozici obránce Jan Kolibár, oba však skóre zápasu neotevřeli. Ani s přibývajícím časem se nedostával Sokolov do hry. Hanákům ve velké převaze přidávaly přesilové hry, které ale LHK nevyužil.

Sokolov přijel s taktikou hrát na brejky a spoléhat na precizní obranou hru. To se mu poprvé vyplatilo v 18. minutě, kdy se do dobré příležitosti dostal Tomáš Sýkora a Kocián měl co dělat, aby zabránil bezbrankovému stavu. Do šatny se tak šlo za stavu 0:0.

Stejný scénář jako v první třetině nabídla perioda druhá. Domácí dravci vlétli do hry jako uragán, a Juraj Jurík byl ten, jehož čepel našla přihrávka veterána Michal Černého. Vladislav Habal v brance Baníku byl opět na místě. Spousta nevyužitých šancí, neproměněné přesilovky a optický tlak, kterému chybělo jediné. Góly. A ty začaly padat, ovšem na druhé straně. Těsně po polovině zápasu se dostal do brejku JAROMÍR KVERKA, který rychlou a důraznou střelou pod horní růžek Kociánovi branky otevřel skóre zápasu - 0:1.

Domácí inkasovaný gól nepoložil, opět se drželi především v útočném pásmu a svého soupeře příliš nepouštěli ke slovu, ale bez hlavního úspěchu – bez vstřelené branky.

Mírné změny v sestavě a na tři útoky. Takovou taktiku zvolil trenér Petr Zachar. Neuběhlo mnoho času přineslo to ovoce. Při hře čtyři na čtyři se puk z rohu hriště dostal do klubka hráčů před brankou. Tam se nejlépe zorientoval útočník Jestřábů VIKTOR COUFAL, překonal Habala a stadion explodoval – 1:1.

Utkání najednou chytlo ze strany domácích úplně jiný spád. Rázem to nebyl pouze mírný tlak, ale jedna šance za druhou, které byly doprovázeny skvělým publikem. Byl to znovu Viktor Coufal, kdo se prokličkoval až před Habala, ale blafák na forhend mu unikl v poslední chvíli. O pár vteřin později se však domácí mohli radovat podruhé. FRANK KUČERA na nic nečekal, využil zmatku v brankovišti a poslal Jestřábi do vedení 2:1.

Do konce zápasu zbývalo ještě deset minut, přesto Hanáci nepolevovali. Pěkný moment předvedl Filip Švaříček, jenž odrazem o mantinel poslal puk do skrumáže, kde operoval Lukáš Duba, ale Habal ještě držel naděje Baníku. Na co byl však krátký byla střela obránce ALEŠE KNESLA. Ten se zakončením neváhal, počkal si a to se mu vyplatilo. Tato ráno zřejmě rozhodla o osudu zápasu – 3:1. Sokolov již neměl sílu na zvrat, neboli alespoň na snížení. Jestřábi si výsledek zkušeně pohlídali a zaslouženě si připsali tři body. Nutno podotknout, že nebýt brankáře Habala v brance Baníku, zřejmě by bylo o osudu zápasu rozhodnuto dříve.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Po většinu zápasu jsme byli lepší, ta převaha byla ale taková platonická. Chyběl tam tlak do brány a důrazé zakončení. Ve třetí třetině jsme hru stáhli na tři pětky, oživili jsme to. Řekli jsme si, že pokud nepůjdeme do brankoviště, tak ty góly dávat nebudeme a nakonec se nám to vyplatilo. Od Sokolova to bylo dnes stejné, jako když hrál v sobotu proti Kolínu a myslím si, že až na ten brejk, kdy nám dal gól a na další tři čtyři šance jsme jej k ničemu nepustili a vyhráli jsme po zásluze.

Mikuláš Antoník (trenér Sokolova): My jsme počítali s tím, že to tady nebude jednoduché a že se soupeř ude cpát hodně do útoku. My jsme se snažili bránit a čekat na nějaký brejk, což se nám povedlo a dostali jsme se do vedení 1:0. Bohužel jsme ale neustáli začátek třetí třetiny, kdy jsme chtěli hrát co nejdéle bez obdržené branky, soupeř nás ale tlačil a my jsme v předbrankovém prostoru udělali dvakrát chybu a Jestřábi nám tam dorazili puk. Prostějov tak zápas otočil a pak už to bylo těžké, my jsme se do ničeho dostali a zaslouženě vyhrál.