Hokejisté Prostějova ani ve druhém utkání na ledě Nového Jičína neuspěli

HC Nový JičínLHK Jestřábi Prostějov

30.kolo, sobota 5.1.2013

HC Nový Jičín - LHK Jestřábi Prostějov

3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Macháček (Skaloš, Hruška), 60. Andrýsek, 60. Andrýsek - 5. Kotásek (Kryl). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Gulda, Hruška, Vašut, Fišera, Hradil - Kabeláč, Chvostek F., Škumát - Chvostek M., Macháček, Skaloš – Uhlár, Zedník, Brynecký - Martinčík
LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kaluža, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes - Kotásek, Handl, Zachar, Duba, Šebek, Černý, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl
Jestřábi v utkání s Novým Jičínem díky gólu Martina Kotáska brzy vedli 1:0. V první třetině jednoznačně dominovali a následovaly další jejich šance, brankově se však už nikterak prosadit nedokázali. Nový Jičín nápor Jestřábů ustál a ve druhé části stav brankou Macháčka srovnal, hra se od té doby vyrovnala a skóre zůstávalo až do 60. minuty neměnné. Minutu před koncem se v přesilovce trefil Andrýsek, na což už Jestřábi reagovat nedokázali, naopak v power play inkasovali třetí branku.
Prostějov přijel do Nového Jičína s posilou do útoku - Martinem Kotáskem a devětatřicetiletý forvard se v dobrém světle předvedl již v 5. minutě, kdy po chytré přihrávce Kryla prostřelil Šrámka v brance domácích a poslal Jestřáby do vedení.

Obrovskou příležitost měl o chvíli později také Handl, který měl před sebou již prázdnou bránu, radost mu však překazil obránce Nového Jičína,který do jeho střely skočil. I zbývající minuty první třetiny byli hosté v lepším tempu, gólově svou převahu však vyjádřit nedokázali.

Ve druhé třetině tak přišel pro Jestřáby trest v podobě branky Macháčka, ten rozsvítil červené světlo po pohledné akci na které se podíleli také Skaloš s Hruškou.

Vyrovnaný stav pomohl domácím osmělit se a zkusit také útočit. Vrba mezi třemi prostějovskými tyčemi tak musel ještě do konce prostřední části postupně zasahovat proti pokusům Kabeláče, Skaloše a Zedníka.

Jestřábům se však takovýto vývoj utkání příliš nepozdával a snažil se vedení strhnout opět na svou stranu. Šebka i Finkese ve vyložených pozicích však vychytal skvělý Šrámek.

Konec utkání ovšem patřil jednoznačně domácím, v posledních minutách střídala jedna šance Nového Jičína druhou, vše vyústilo ve vyloučení Kaluži a následnou branku Andrýska. Jestřábi na tuto nepřízeň osudu už nijak nedokázali reagovat, naopak ve hře v šesti inkasovali opět z hole Andrýska potřetí.

Petr Zachar (trenér Prostějova): My jsme byli v první polovině utkání lepší,ale vytěžili jsme z toho pouze jeden gól, nebyli jsme schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance. Domácí pak z jednho z protiútoků vyrovnali, rázem ožili a bylo z toho vyrovnané utkání. Pokud ale dáme pouze jednu branku, tak se těžko vyhrává. Hráči hledali stále ještě lepší nahrávku, lepší pozici, místo aby šli jednoduše na bránu. Vychytal nás také brankář domácích Šrámek.