HC Rebel Havlíčkův BrodLHK Jestřábi Prostějov

16.kolo, pondělí 30.10.2006

HC Rebel Havlíčkův Brod - LHK Jestřábi Prostějov

2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Kreuzer (Kolář, Žák), 35. Kreuzer (Procházka, Žák) - 16. Bartošek, 29. Pavelek (Sedlák, Říha), 39. Piecha (Bartošek, Grofek), 52. Gengel (Pavelek, Říha). Rozhodčí: Smeták - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 10:11, navíc Žák (H. Brod) 10 min. . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
HC Rebel Havlíčkův Brod: Růžička - Kolář, Procházka, Špila, Klíma, Šulc, A.Jelínek, Pavlík - Kubeš, Žák, Kreuzer - Fábry, Kukla, Matušík - Havel, Varga, P.Jelínek - Polák, Hadrava, Kraučuk
LHK Jestřábi Prostějov: Vojtek - Sláma, Sedlák, Jindra, Flašar, Pukalovič, Poživil, Podešva - Pavelek, Říha, Gengel - Grofek, Piecha, Bartošek - Minařík, Čech, Bařica - Mikšovský
Jestřábi z Prostějova vstoupili do utkání velmi nešťastně a po dvaadvaceti vteřinách už brankář Vojtek lovil puk ze své sítě. Prostějovským hokejistům se však ještě do konce první části podařilo srovnat, v 16. minutě svůj premiérový gól v dresu Jestřábů zaznamenal Bartošek. Ve druhé třetině si oba týmy vytvořily spoustu šancí, produktivnější byli ale hosté, po brankách Pavelka a Piechy se ujali vedení 3:2. V závěrečné části Jestřábi díky zodpovědné hře o své vedení nepřišli, naopak čtvrtou branku přidal Gengel.
Vstup do utkání vyšel Rebelům na výbornou. Hned při prvním střídání poslal své spoluhráče do vedení Aleš Kreuzer, když Kolářovo nahození od modré čáry tečoval mimo dosah hostujícího gólmana Vojtka – 1:0. Mezi tyče domácí branky se opět postavil pardubický junior Růžička a poprvé musel zasahovat proti nebezpečné šanci Jindry, který z bezprostřední blízkosti trefil pouze Růžičkův beton. Blízko vyrovnání byl v 7. minutě během přesilové hry také Sedlák, ale jeho bomba z mezikruží skončila v připravené náruči domácího gólmana. V dobré pozici promáchl o několik okamžiků později Říhovu přihrávku před okrytou brankou znovu Jindra. Rebelové se ke slovu dostali v přesilové hře až ve 12. minutě utkání. Bombou z mezikruží vyzkoušel Vojtkův postřeh Havel. Ve 14. minutě se vytáhl perfektním zákrokem Růžička proti samostatnému úniku kanonýra Říhy, ale o 2 minuty později, přesně v čase 15:45, byl krátký na dělovku Bartoška, který tak srovnal na 1:1. Podobnou střelou vyzkoušel Vojtka na druhé straně Fábry, jeho střela však mířila těsně mimo. Na skóre už nic nezměnila ani přesilová hra hostí z poslední dvouminutovky a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku druhé třetiny museli hosté bránit početní nevýhodu při vyloučení Slámy. Domácí jim to však značně usnadnili. Do jediné gólové šance se dostal Fábry, ale bohužel pro domácí nedokázal přehodit ležícího Vojtka. Při návratu z trestné lavice se Sláma dostal do úniku společně s Piechou. Sláma volil střelu, jež Růžičku příliš neohrozila. Stav utkání se nezměnil ani ve 25. minutě po Procházkově dělovce z mezikruží, kterou Vojtek ukryl ve své výstroji. Ve 29. minutě opět v přesilové vypálil od modré Sedlák, Růžička jeho střelu neudržel a Pavelek pohodlně dorazil do sítě – 1:2. Vzápětí mohl vyrovnat Žák po přesné Kubešově nahrávce před odkrytou hostující branku, jenže mířil vysoko nad. 34. minuta přinesla akci, kdy se na Růžičku řítila dvojice Říha – Sláma. Druhý jmenovaný možná trochu sobecky zakončoval sám a Růžičku nepřekonal. Lépe si před Vojtkem vedl v čase 34:39 Aleš Kreuzer při zakončování akce Procházky s Žákem a střelou z úhlu vyrovnal na 2:2. Nerozhodný stav Rebelové do druhé sirény neudrželi. V závěru třetiny hosté sevřeli Rebely v jejich obranném pásmu a těsný náskok vrátil Jestřábům střelou z blízka Piecha – 2:3. Světelná tabule ukazovala čas 38:25. O několik sekund později ze nepodařilo ve slibné situaci vyrovnat Havlovi a hosté si tak do závěrečné třetiny přinesli jednogólové vedení.

Místo snahy o vyrovnání začali Rebelové poslední dvacetiminutovku v křeči. Hráli bez nápadu, nedařila se jim rozehrávka, ani přechod do útoku. K vidění byl urputný hokej téměř bez šancí, který oku fanouška jistě nelahodil. Jestřábi se do útoku příliš nehrnuli. Drželi těsný náskok a čekali na chyby domácích. Jednu z nich se nepodařilo ve výhodné pozici potrestat Gengelovi. Jeho chvíle přišla až v 52. minutě. V samostatném úniku proti Růžičkovi uspěl a stanovil tak stav utkání na 2:4 a v podstatě rozhodl o vítězi. Domácí se stále nemohli dostat do hry a dvougólové manko v posledních minutách již dotáhnout nestačili. Několik šancí si dokázali vypracovat v závěrečné power play, ale výborný Vojtek se již překonat nenechal.

Aleš Flašar (Prostějov): "Dnešní utkání bylo vyrovnané, my jsme proměnili více šancí. Naši hráči hráli zodpovědně zezadu. Říkal jsem hráčům, že když dostanou domácí obranu pod tlak, tak bude dělat chyby. To také platilo a z toho pramenili naše gólové šance. Dnešní vítězství beru jako návrat tří bodů, které nám Havlíčkův Brod sebral při letošním prvním vzájemném zápase."

Kamil Pokorný (Havlíčkův Brod): "Náš tým se potýká s velkou marodkou. Dnes hráli v obraně hráči, kteří by se do základní sestavy normálně nedostali. Tito kluci to mají proti hráčům typu Říhy, Pavelka nebo Gengela velice těžké. Vítězství soupeře bylo zasloužené, byl lepší na puku a výborně zachytal i Vojtek."