HC Sareza OstravaLHK Jestřábi Prostějov

22.kolo, středa 9.11.2005

HC Sareza Ostrava - LHK Jestřábi Prostějov

5:4 (1:1, 2:0, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Janeček (Koláček), 26. Holuša (Heřman, Kramný), 39. Holuša (Baranyk, Mleko), 51. Baranyk (Polášek), 56. Badžo (Ovšák, Polášek) - 5. Bordowski (Dibelka), 54. Braniš (Kameš), 54. Všetečka (Řípa, Musil), 59. Piecha (Braniš). Rozhodčí: Minář - J.Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0 Diváci: 600.
HC Sareza Ostrava: Čech - Tesařík, Pazdera, Holík, Brincko, Vnenk, Kramný, Mocek, Ovšák - Chyba, Koláček, Janeček - Polášek, Badžo, Baranyk - Valčák, Boháč, Heřman - Mleko, Holuša, Gelačák
LHK Jestřábi Prostějov: Lakosil - Bordowski, Piecha, Žibrita, Dibelka, Braniš, Čech F., Saluga, Sedlák, Procházka, Čech M., Toms, Kameš, Musil, Řípa, Sabela, Fojtík, Luka, Kučera, Všetečka
Po dvou nevydařených zápasech zajížděli Jestřábi na sever Moravy k utkání proti ostravské Sareze. V soupisce Prostějova figuroval po delší odmlce Richard Bordowski a také nová posila Petr Braniš. Naopak chyběl Tomáš Hradecký, který se vrátil do Mladé Boleslavi. Prostějov měl skvělý vstup do zápasu, jeho jednobrankové vedení však dlouho netrvalo a ve třetí třetině to bylo už 4:1. Poté začala stíhací jízda Jestřábů, ale po hektickém konci zápasu se skóre zastavilo na 5:4 pro domácí.
Do utkání vstoupili lépe domácí a již ve druhé minutě mohli vést, podařenou střelu Baranyka vytěsnil ale Lakosil v bráně hostí vytěsnil jeho pokus nad branku. Chvíli nato pokoušel střelecké štěstí Ovšák, ale skóre se měnilo na druhé straně. Při první vážné akci Prostějova v čase 4:49 dotlačil puk za Čecha Richard Bordowski po příhře Dibelky. Jestřábům řádně narostla křídla, ale ani Braniš, ani duo Luka – Piecha náskok nezvýšili a tak přišel trest v podobě vyrovnání. Při přesilové hře rozradostnil po 22 sekundách ostravské publikum Martin Janeček. Jestřábi kontrovali střelou Sedláka, ta však minula Čechovu klec. V 15. minutě se po přihrávce zpoza brány dostal do šance Chyba, ale jeho šance vyšuměla do ztracena stejně jako samostatný průnik Boháče ve vlastní oslabení. Do konce první části se již skóre neměnilo a tak odcházeli hráči do šaten za stavu 1:1.

Do druhé části vstoupily oba celky opatrně a vyčkávaly na chyby soupeře. Postupem času Sareza začala přebírat iniciativu ale střela Koláčka byla zblokována, útočný výlet Ovšáka zakončil střelou do Lakosila Polášek. V 26. minutě už vybuchlo domácí publikum podruhé, když si na přesnou přihrávku Heřmana nabruslil Michal Holuša a dopravil puk za Lakosila. Krátce po oslavě gólu si šel úspěšný střelec odpočinout na trestnou lavice, ale hosté si počínali bezzubě, stejně jako při další přesilovce, při vyloučení Holíka. Zato Sareze se přesilovka dařila, uzavřela Prostějov v útočném pásmu, ale neprosadili se Baranyk, Heřman ani Badžo. V 37. minutě se zaplnila trestná lavice po lehké šarvátce, na každé straně byli vyloučeni 2 hráči. Když již první diváci odcházeli do bufetu, zvýšil v 39. minutě na 3:1 střelou pod rameno Michal Holuša.

Do závěrečné části vstoupili hosté jako vyměnění, jako první zkoušel štěstí Luka. V 44. minutě se usadili hosté ve svém útočném pásmu, leč bez úspěchu. Sareza se osmělila minutu poté, po krásné přihrávce Koláčka byl Chyba sám před Lakosilem, který si připsal úspěšný zásah. Ve chvíli, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách nedokázal na několikrát dotlačit puk za prostějovského gólmana Koláček. Ve 49. minutě střílel Polášek, jeho střela prošla Lakosilovi mezi betony, ale zastavila se před brankovou čárou. V 51. minutě se dostal k samostatnému úniku Milan Baranyk, který po ujetí prostějovské obraně prostřelil Lakosila. Euforii v domácím publiku lehce oslabil gólem Petr Braniš po lehké střele od modré, kterou Čech neviděl. Šťastný střelec již odjížděl na střídačku, když se dozvěděl, že jeho nahození prošlo záda překvapeného brankáře. Po 15 sekundách euforie z publika vymizela úplně, to se tečí bruslí prosadil Všetečka po střele od modré čáry. Domácí snížení na rozdíl jednoho gólu nepoložilo a v přesilové hře po krásné příhře Ovšáka zvýšil na 5:3 Marek Badžo. Jestřábi dále bojovali, Salugu vychytal Čech. Hosté nakonec zápas ještě zdramatizovali, v 59. minutě se prosadil exostravský Martin Piecha. V závěru hrál Prostějov chvíli bez brankáře, gól však již nepadl a tak si Sareza připsala 3 body za vítězství 5:4.

Josef Halouzka(Sareza Ostrava): „Za stavu 4:1 jsme dostali dva slepené góly, jeden byl tečován a druhý gólman neviděl. Špatně jsme odehráli vhazování, kdy jsme nešli na beky a ti nás dokázali potrestat. V hokeji se to stává. Vedli jsme 4:1 a mohli jsme to dohrát v klidu. Buďme rádi, že jsme dali ten pátý gól.“