Ani do třetice Jestřábi na slovenského soupeře nevyzráli

LHK Jestřábi ProstějovHK  ARDO Nitra

přát., pátek 17.8.2007

LHK Jestřábi Prostějov - HK ARDO Nitra

4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Podešva (Hulva, Piecha), 12. Piecha (Kumstát), 22. Hulva (Piecha), 45. Korotvička (Hulva) - 4. Lipianský, 17. Kováčik (Špila), 30. Vozdecký (Sedlák), 35. Štefanka (Socha), 38. Lipianský (Kolník ) Vyloučení: 8:8, navíc Dornič (NIT) 5 min + do konce utkání, Vozdecký (NIT) osobní trest 10 min. Využití: 1:3 V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5
LHK Jestřábi Prostějov: Daneček, 40.Štůrala - Kumstát, Podešva, Suchý, Procházka, Hegegy, Karlíček, Chovan, Jedlička - Bartošek, Piecha, Hulva, Vymazal, Šůrek, Fojtík, Grekhovodov, Petrek, Korčák, Škumát, Korotvička, Mikšovský
HK ARDO Nitra: Mastič - Lukas, Špila, Kováčik, Lipiansky, Kolník, Socha, Sedlák, Dornič - Štefanka, Vozdecký, Majeský, Galko, Saliji, Chrenkon T., Chrenko M., Bališ, Petruk, Ručkay J., Raček, Ručka H.
Po středečním nepříliš pěkném výsledku s Duklou Trenčín přivítali Jestřábi další slovenský tým, a to HK ARDO Nitra. Hned z počátku zápasu využili hosté nařízené trestné střílení, ale z něj se dlouho neradovali, protože v té samé minutě vyrovnal Ondřej Podešva a v polovině první třetiny otočil skóre Martin Piecha. Do konce prvního dějství se hostům podařilo srovnat. Znovu a naposledy se do vedení dostal Prostějov zásluhou Jakuba Hulvu, Nitra ale třemi brankami odskočila a Jestřábi už dokázali v třetím dějství jen korigovat Janem Korotvičkou na konečných 4:5.

Utkání se slovenským soupeřem začalo poměrně zostra. Diváci v HŽP Aréně sice 184 sekund čekali na kloudnější akci na jedné, či druhé straně, ale o větší spád událostí následující minuty zaznamenaly. V čase 3:04 unikal jeden z hostujících útočníků sám na brankáře Danečka a v poslední chvíli zatáhnul za záchrannou brzdu obránce Suchý, který jej zezadu podrazil. Následovalo trestné střílení a k jeho exekuci se postavil Lipianský, který střelou mezi Danečkovy betony otevřel skóre zápasu – 0:1. O necelou minutu později však již bylo srovnáno, když po přihrávce Hulvy prostřelil nitranského brankáře Podešva – 1:1. Těsně před koncem šesté minuty se v obranném pásmu domácích strhla šarvátka mezi domácím Podešvou a hostujícím Dorničem, který neváhal shodit i rukavice. Hlavní rozhodčí jej za to posléze ocenil trestem na 5 minut + do konce utkání. Domácí „boxer“ si vyslechnul verdikt na 2 + 2 minuty za hrubost. Polovina osmé minuty přinesla velkou příležitost hostům, v tomto čase pálil od modré čáry Kováčik, brankář Daneček jeho střelu s obtížemi vyrazil, ovšem pouze k dojíždějícímu Lukasovi. Proti jeho následné dorážce musel domácí gólman vytáhnout zákrok z kategorie zázračných. Avšak také domácí Jestřábi měli šance ke skórování. Jednou z nich pohrdnul v končící deváté minutě Korčák, který těsně minul hostující svatyni poté, co mu přesně naservíroval puk Piecha. Po necelých třech minutách se však již skóre měnilo. Obránce Kumstát našel přesnou přihrávkou Piechu, který lišáckým způsobem zasunul puk za Mastičova záda – 2:1. Na sklonku patnácté minuty spálil velkou příležitost k vyrovnání hostující Kováčik, jenž z kruhu pálil pouze do připraveného Danečka. Při vyloučení Jestřába Hegegyho, v počátku šestnácté minuty, se však hosté přece jen dočkali vyrovnání stavu po střele Špily od modré čáry a následné dorážce Kováčika, který podsunul puk pod domácím gólmanem – 2:2.
Do druhé části hry vstoupili domácí, jak nejlépe mohli. Po necelých dvou minutách se Piecha po samostatné akci dostal až před Mastiče, pokusil se ho překvapit střelou do bekhendu, ale trefil pouze tyčku, od které se puk odrazil na druhou stranu brankoviště a odtud ho do prázdné svatyně doklepl Hulva – 3:2. Poté přišly velké okamžiky hostů z Nitry. Nejprve se v čase 7:34 dostal mezi kruhy Kováčik, odkud chytře přihrál na levé křídlo Kolníkovi, ten vystřelil pouze do hrudi Danečka, od níž se puk odrazil zpět ke Kováčikovi a jeho následnou střelu domácí gólman zázračně zlikvidoval. Po půldruhé minutě se však již hosté mohli radovat brankář Daneček ve snaze zmenšit střelecký úhel najíždějícímu Vozdeckému, si povyjel z branky, ovšem hostující útočník se se střelou nijak neunáhlil, rutinérsky si kličkou brankáře položil a poté zasunul puk do zcela odkryté branky – 3:3. Krátce po začátku patnácté minuty střilel od modré čáry Socha, domácí brankář puk opět pouze vyrazil a pro najíždějícího Štefanku nebyl žádný problém poslat puk do sítě – 3:4. Tři minuty poté se do střelecké listiny zapsal Lipiansky, který chytře tečoval střelu Kolníka – 3:5.
Necelých pět minut po začátku posledního dějství snížili Jestřábi na rozdíl jediné branky, když v přesilovce snížil Korotvička po přihrávce Hulvy – 4:5. Skóre se již do konce nezměnilo a hosté si z Hané odvezli naprosto zaslouženou výhru.

JUDr. Ivan Dornič (Nitra): Dnešní přípravné střetnutí splnilo svůj účel. Ze začátku jsme hráli na čtyři formace, dohrávat jsme, bohužel, museli na tři. Někteří hráči se totiž zranili a jiní dostali trest do konce utkání. Zpočátku byl zápas, řekl bych, zbytečně nervózní. Možná to bylo způsobeno naším pozdějším příjezdem. Měli jsme tím pádem méně času na rozcvičení, což bylo vidět zejména v první dvacetiminutovce. Od druhé třetiny už ale hráči podávali optimální výkon.

Martin Stloukal (Prostějov): Opět jsme hráli se soupeřem, který nás předčil šikovností a talentem, ale dnes bych náš mančaft vyzdvihl v bojovnosti. Odehráli jsme v tomto týmu již třetí utkání, včera jsme navíc záměrně udělali hodinový, pouze bruslařský, trénink, abychom viděli, kam jsme se již posunuli v oblasti boje, vlastní vůle, a tak dále. Očividně je zde posun vzhůru, což velmi oceňuji!