LHK Jestřábi ProstějovHC Frýdek-Místek

27.kolo, středa 28.10.2009

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek

7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Piluša (Kučírek), 11. Holuša (Kavulič), 27. Novosad (Paška), 39. Kavulič (Žajgla, Doseděl), 48. Duba (Novosad), 50. Novák (Kavulič), 55. Novosad (Žajgla, Doseděl) - 51. Merta (Sluštík, Častečka). Vyloučení: 7:7, navíc Martiník 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Gleich) - Kučírek, Trojan, Spurný, Plzák, Doseděl, Paška, Vajda, Bauer - Žajgla, Holuša, Duba, Piluša, Stejskal, Kavulič, Rak, Hlouch, Berčák, Novák, Novosad, Skokan.
HC Frýdek-Místek: Šrámek (41.Horyl) - Machálek, Kudláček, Pelikovský, Lašek, Krutil, Bavlšík, Babic, Pavlas, Martiník, Lukaštík, Sztefek, Kostelňák, Gelačák, Merta, Sluštík, Janečka, Částečka, Suchý.
Po celé utkání Jestřábi na ledové ploše jasně dominovali a odpovídá tomu i výsledek dnešního zápasu. Lepší bruslení, více bojovnosti a touhy po vítězství vedlo k jednoznačnému přehrání soupeře z Frýdku Místku a kýženým třem bodům do tabulky.

Jestřábi se mohli brzy dostat do vedení, akci Holuši s Hlouchem ale Kučírek zakončoval do branky, kterou z jejího optimálního postavení vychýlil brankář Šrámek. Prostějovští si to ale vynahradili ve 4. minutě, kdy se Jiří Piluša skvěle prokličkoval až ze středního pásma a dokázal přehodit hostujícího brankáře. Domácí dále pokračovali v dobrém výkonu a tlačili frýdecko-místecké, ti se k brance Prostějova dostávali jen sporadicky. Jestřábi se znovu radovali v jedenácté minutě, to když bleskurychle využil přesilovou hru Michal Holuša, který po přihrávce od Kavuliče vyjel z rohu a střelou mezi betony překonal Šrámka podruhé. Frýdek-Místek se více osmělil až v 14. minutě, když měl početní převahu, ale dobré pozice pro vstřelení branky promarnil jak Sztefek, tak Kostelňák. Zbytek třetiny se odehrál ve stejném duchu, v závěru ještě domácí hráli přesilovou hru, ale Jestřábům puk odskakoval od holí a do žádné vážnější akce se nedostali.

Druhé dějstvi plynule navázalo na to první. Jestřábi většinu času ovládali kus gumové hmoty a Frýdek-Místek nekladl výraznější odpor. Domácí dále navršovali skóre, v 27. minutě se parádně trefil rozjetý Zdeněk Novosad, když bombou za modrou překonal Šrámka a vymetl pavučinu v pravém hornám rohu. Po třetí inkasované brance hosté zabrali a dostali se do několika příležitostí, jedna z nich těsně po hře v oslabení střílel Pavlas z mezikruží a domácí brankář předvedl efektní zákrok lapačkou. Další branku ale vsítil znovu Prostějov, dvě minuty před koncem třetiny se do přečíslení dostali Žajgla s Kavuličem a situaci vyřešili bezchybně, protože Ondřej Kavulič už zakončoval do prázdné branky.

Ani poslední třetina nezměnila obraz hry. Jen se domácí déle dostávali do tempa a z počátku třetiny se hra přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. Hokeje se divácí znovu dočkali až ve 48. minutě. To se prosadil Lukáš Duba, který jel sám proti Šrámkovi a skvělým blafákem do bekhendu se prosadil. O dvě minuty později vsítil branku i Michal Novák, ten po přihrávce od Kavuliče překonal Šrámka. Domácí brankář neměl v celém zápasu mnoho práce, čisté konto mu však nevydrželo, protože se v 51. minutě prosadil Václav Merta. Poslední slovo měli znovu domácí, když se po obrovské šancí hostů na druhé straně podruhé v utkání prosadil Zdeněk Novosad. Skóre 7:1 už na světelné tabuli vydrželo až dokonce a Prostějov se tak bodově dotáhl právě na Frýdek-Místek a Břeclav.

Michal Piskoř (trenér HC Frýdek – Místek): K utkání řeknu jedinou větu. Hráli jsme hodně trapně, víc nemám co říct.

Jaroslav Beck (trenér HK Jestřábi Prostějov): Dnes to bylo vítězství, které pro nás bylo, nechci říct povinným, ale tím, které jsme potřebovali. Ve hře se už začaly objevovat světlé okamžiky. Začali jsme se dobře pohybovat po ledě, lehčeji se nám dýchalo, ale hlavně jsme začali střílet a zakončovat. To že to byl „jen“ Frýdek nic neznamená, já očekávám, že podáme minimálně stejný, nebo i lepší výkon také v dalších zápasech.