LHK Jestřábi ProstějovVHK ROBE Vsetín

SF4, čtvrtek 23.3.2023

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín

2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 24. Staněk (T. Jáchym, Ostřížek), 55. Ostřížek (Illéš) – 19. Klhůfek (Berger, Česánek), 42. Holec, 45. Jenyš (Lichanec). Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Jindra, Dědek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3365. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – Staněk, Pěnčík, Bartko, Malák, Hamšík, Valenta – Hašek, Ostřížek, Jandus – Slanina, T. Jáchym (A), Jansa – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C).
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – O. Němec (C), Česánek, Jenáček, Kajínek, Voženílek, Smetana (A), Hryciow – Rob, Bērziņš, Jonák (A) – Půček, Klhůfek, Holec – Hořanský, Š. Bláha, Berger – Jenyš, Lichanec, Číp.
Dlouho to vypadalo, že v úvodní třetině čtvrtého semifinálového duelu se gólu nedočkáme, na jejím konci však díky své technické zdatnosti skóroval Pavel Klhůfek, a poslal tak valachy do vedení. Chvíli po startu prostřední části ale nechal svou hokejku promluvit Robin Staněk, který se tak střelou od modré čáry zasloužil o vyrovnání! Ve třetí třetině však Vsetín přidal další dva góly, zatímco nám se podařilo skórovat pouze jednou. V semifinálové sérii si tak už nemůžeme dovolit další prohru.

Semifinálový zápas mezi naším týmem a výběrem Vsetína s pořadovým číslem čtyři se nesl v podobném duchu jako ten předchozí. V prvních minutách si oba týmy vyměnily pár střel, šlo spíš ale o takové oťukávání maskovaných mužů. Ten v naší brance měl plné ruce práce v signalizované výhodě valachů, proti dotírajícím zelenožlutým útočníkům ale předvedl sérii úspěšných zákroků a podržel náš tým. Následující oslabení způsobené vyloučením Petra Haška naši hráči po taktické stránce zvládli skvěle, dokonce se vydali do útoku, kde prověřili Žukovovu pozornost. V polovině prvního dějství se na levém křídle rozjel s pukem na holi Honza Maruna, kterého hosté dokázali zastavit pouze za cenu faulu. Na dvě minuty za držení tak putoval na trestnou lavici Marek Voženílek. V početní převaze si největší příležitost vypracoval Honza Veselý, jeho rána ale skončila ve výstroji brankáře Vsetína. Chvíli po konci přesilovky se ještě zkoušel prosadit Roman Vlach, strážce vsetínské branky byl ale připraven i na jeho pokus. V závěru úvodní části zápasu se Vsetínu podařilo vytvořit si tlak v našem obranném pásmu, ze kterého vzniklo několik šancí. Na konci té poslední byl Pavel Klhůfek, který se uvolnil na brankovišti a zajistili týmu z Lapače vedení. Do kabin jsme tak zamířili s jednobrankovým mankem.

Ze začátku druhé třetiny se Vsetínu nepodařilo správně vystřídat, a na ledě se tak v jednu chvíli pohybovalo o jednoho hráče víc, než dovolují pravidla. Tento prohřešek neunikl pozornosti rozhodčích, po jejichž verdiktu na trestnou lavici zamířil Pavel Jenyš. Dlouho se tam ale neohřál. Čtyřicet sekund po startu přesilové hry se totiž do puku na modré čáře opřel Robin Staněk, jehož rána zapadla za Žukovova záda! Hned po vhazování se k další návštěvě útočného pásma odhodlal Honza Bartko, rána mu ale nesedla a po zásahu Žukova skončila na zadním mantinelu. V polovině zápasu si hrubou sílou chtěli vyříkat nesrovnalosti Matouš Venkrbec a David Kajínek. Jejich počínání bylo odměněno menšími tresty a hrálo se čtyři na čtyři. Při zmenšeném počtu hráčů na ledě předvedl svůj ofenzivní um Martin Pěnčík, jeho projektil ale jen zazvonil o Žukovovu tyčku. V sedmatřicáté minutě se schylovalo k uzamknutí hokejistů Vsetína v jejich vlastní obranné třetině, po nepřesné přihrávce z toho však nakonec bylo přečíslení hostů. O šanci se ale sami připravili nepřesnou přihrávkou, která skončila v rohu kluziště. Poslední vteřiny prostřední části využil k prudké střele po ledě Honza Maruna, gólman Vsetína ale stihl včas zaklapnout své betony, a po čtyřiceti odehraných minutách tak bylo skóre zápasu 1:1.

To už neplatilo po devětašedesáti vteřinách třetí třetiny, když se po šťastném odrazu dostal k puku Miroslav Holec, který našel skulinku mezi pravou rukou našeho brankáře a tyčkou, kudy puk procpal za brankovou čáru. O rychlou odpověď se vzápětí snažil Honza slanina ve spolupráci s Tomášem Jáchymem, jejich útočné snažení ale napoprvé zhatil Bláha a napodruhé brankář Žukov. Ve čtyřicáté páté minutě se Vsetínu podařilo u mantinelu v útočném pásmu vybojovat puk a dostat ho do mezikruží. Tam se ho ujal Pavel Jenyš, který střelou zápěstím navýšil vedení svého týmu. Ani přes nepříznivý stav jsme nesložili zbraně a dál jsme bojovali ze všech sil. I díky nasazení vybojoval Filip Jansa na svou osobu faul od Davida Kajínka, který ho při průniku do útočného pásma zahákoval. V početní převaze se puk dostal k osamocenému Davidu Ostřížkovi, který prokázal svou technickou zdatnost, povodil si brankáře Žukova a bekhendem zakončil pod víko jeho branky. Boj o dohnání jednobrankové ztráty byl ještě vypjatější po vzájemném vyloučení Slaniny a Půčka. Po něm se naši trenéři rozhodli o vyrovnání bojovat stylem vabank a odvolali na střídačku Jardu Pavelku. Ani výhoda jednoho hráče v poli nám ale v závěrečném tlaku nepomohla, v sérii tak prohráváme 1:3 a v sobotu na Lapači budeme hrát o všechno.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Do poslední sekundy jsme se rvali o vyrovnání, střelecké štěstí se dnes ale přiklonilo k soupeři a nám úplně nepřálo. Vsetín nicméně vyhrál zaslouženě, věřím ale, že v pondělí se ještě představíme před našimi skvělými fanoušky znovu na domácím stadionu.

Radim Kucharczyk - VHK ROBE Vsetín: Myslím si, že jsme v dnešním utkání byli lepším týmem. Zbytečně jsme si to v závěru zkomplikovali, ale bod máme, jsme za to rádi. Pro příště to ale musíme sehrát líp. V tomto utkání rozhodlo, že ve třetí třetině jsme potrestali dvě chyby soupeře. Odskočili jsme na 3:1 a vedení jsme až do konce udrželi. Závěr takových zápasů ale potřebujeme sehrát lépe. Stejně jako ve středu, i tentokrát bych rád poděkoval fanouškům, protože jejich podpora nás hnala dopředu.