VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

8.kolo, středa 5.10.2022

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Rob (Jenyš, Kajínek) – 3. Slanina (Vlach, Jansa), 27. Vlach (Slanina, Jansa). Rozhodčí: Bejček, Rapák – Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2037. Střely na branku: 26:14. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Smetana (A), Ondračka, Jenáček, Kajínek, Voženílek, Hryciow – Š. Bláha, Lichanec, Hořanský – Berger, Berzinš, Sihvonen – Jenyš, Jonák (C), Rob – Pětník, Melenovský, Vítek.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Micka) – Poledna, Benda, Malák, Staněk, Pěnčík, Zajíc, Hamšík – Jandus, T. Jáchym (A), Jiránek (C) – Hašek, Ostřížek, Burian – Slanina, Vlach, Jansa – Maruna, Venkrbec, P. Machač.
Výzva to byla obrovská, protože aktuálně se Vsetín nacházel na prvním místě tabulky. My ji ovšem zvládli na výbornou a po gólech Slaniny a Vlacha bereme třetí výhru v řadě!

První šanci zápasu měli hned po 60 vteřinách hry domácí, kdy před Němečkem zůstal zcela osamocený Berger, který ale nemířil přesně. A jak se říká: nedáš - dostaneš, tak tohle skvěle platilo! Na led se poprvé dostala třetí formace a krásnou akcí zakončoval do prázdné brány Honza Slanina - 0:1! Další minuty byl k vidění velmi úporný boj a domácí se snažili rychle vyrovnat. Tuhle příležitost měl v 9. minutě domácí Berzinš, ale Němečka nepřekonal. O 3 minuty později jsme šli poprvé do čtyř. V přesilovce měli domácí 2 velké šance na vyrovnání, ale ani jednu nezužitkovali. Pět vteřin před sirénou měli vsetínští asi tu největší šanci, ale na ránu z voleje se fantasticky přesunul Němeček! Po 20 minutách jsme tak drželi jednogólové vedení.

Druhou třetinu začali lépe domácí, a to když se do velké šance dostal Hryciow, ale Němeček byl opět bezchybný. V 26. minutě byla na ledě naše 3. pětka a opět to skončilo gólem! Tečovaný puk v rohu dojel Honza Slanina a perfektní přihrávkou do brankoviště vybídl Vlacha, který se nemýlil - 0:2! Ihned po gólu ovšem došlo k dvojnásobnému vyloučení, kdy fauloval Poledna a po něm Jandus. Tohle už domácí využili a to velmi rychle. Po vyhraném buly ihned pálil Kajínek a Luboš Rob jeho střelu tečoval přesně - 1:2. Domácí měli následně velký tlak, ale góly z toho nepramenili. Nic závažného se už v 2. periodě nestalo a do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Poslední třetinu odstartovalo vyloučení vsetínského Petra Lichance. Tuhle příležitost jsme ovšem nevyužili a vedení tak bylo stále stejné. Hra byla vyrovnaná a na obou stranách dominovali brankáři. V 54. minutě se dostal do výborné pozice Vilda Burian, který byl hákován a rozhodčí nařídil trestné střílení! Toho se chopil Roman Vlach, který ale na Žukova nenachytal. V posledních minutách tak byl před námi velký boj, který jsme zvládli a z Lapače jsme si tak mohli po 3 letech odvést všechny 3 body!!!

Roman Stantien - VHK ROBE Vsetín: Jdeme od zmaru ke zmaru a nemůžeme se z toho dostat. Bojovnost se tomu upřít nedá, ale chybí nám klid na hokejkách, a to hlavně u střelby. Každý se to pak snaží vzít na sebe a ani nezaložíme přechodný útok, který trénujeme.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Jsem hodně pyšný na náš tým, protože dnes jsme odehráli fantastický zápas. Sezónu jsme nezačali úplně dobře, ale ve Zlíně přišel zlom a jdeme nahoru. Skvělé je, že starší hráči jsou opravdovými lídry a mladší od nich nabírají zkušenosti. Přece jenom v bráně jsme měli 20letého Pepu Němečka, v obraně tři velmi mladé kluky a v útoku další dva. Tohle je samozřejmě skvělá zpráva, ale musí makat dál.