LHK Jestřábi ProstějovHC Dynamo Pardubice B

43.kolo, pondělí 30.1.2023

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dynamo Pardubice B

4:5p (3:2, 0:2, 1:0 - 0:1 )
Branky a nahrávky: 4. Hašek (Jiránek), 7. Veselý (Illéš), 10. T. Jáchym (Jandus), 47. Staněk (V. Burian, Jandus) – 8. Pochobradský (M. Machač, Kubíček), 9. Kaplan (T. Svoboda, T. Urban), 23. M. Rohlík (Rouha, Lichtag), 23. Kaut (T. Svoboda, Drtina), 65. Kaplan. Rozhodčí: Micka, Koziol - Hanzlík, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 911. Střely na branku: 34:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (23. Pavelka) – Bartko, Valenta, Malák, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec (C), Maruna – Veselý, Vlach, Illéš.
HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bukač, Zdráhal (A), Hanousek, Hrádek, Kubíček, Drtina (A), Oliva – Kaplan, Kaut (C), T. Svoboda – O. Rohlík, T. Urban, Štetka – Rouha, Lichtag, M. Machač – M. Rohlík, Pochobradský.
První třetina zápasu proti B – týmu pardubického Dynama hned ve svém úvodu nabídla celkem pět branek, z nichž tři putovaly do sítě hostí! Ve druhé dvacetiminutovce se však Východočechům podařilo vývoj utkání otočit a jednobrankový rozdíl ve skóre po čtyřiceti odehraných minutách sliboval zajímavou zápletku do posledního dějství. V něm se našemu týmu podařilo zaslouženě vyrovnat, a zápas tak dospěl do prodloužení. V tom bod navíc pro Pardubice vystřelil Robin Kaplan.

V první dvacetiminutovce se fanoušci na našem stadionu rozhodně nenudili! Už ve čtvrté minutě totiž u pravého mantinelu vystihl Jiránek rozehrávku Pardubic a vydal se na souboj proti Kloučkovi. Z toho sice lépe vyšel pardubický brankář, neměl však nárok dosáhnout na dorážku Petra Haška, který byl ve správnou chvíli na správném místě a svižnou střelou dorazil puk za brankovou čáru. O pár minut později se naši hráči radovali podruhé! Honza Veselý po přihrávce od Illéše na nic nečekal a vší silou se opřel do rány bez přípravy, kterou zastavila až branková síť. Chvíli na to se však s odpovědí přihnali hosté, o snížení a následné vyrovnání se postarali Pochobradský s Kaplanem, a zápas tak začínal nanovo. Ještě před koncem první poloviny úvodní třetiny vrátil vedení v zápase na naši stranu Tomáš Jáchym! Ten využil skrumáže hráčů, která po vhazování vznikla přesně v místech, kde blokovala výhled hostujícího gólmana a střelou umístěnou mezi betony se postaral o další změnu ve skóre. Následně dvě trestné minuty obdržel Kuba Hamšík, hra ve čtyřech nám ale problémy nenadělala. Během první periody jsme dostali také možnost vyzkoušet si hru v početní výhodě, v ní si ale cestu do brány žádná střela nenašla. V sedmnácté minutě našim fanouškům zatrnulo po střele Svobody, Pepa Němeček ji ale nakonec dokázal dostatečně vyrazit a podílel se na tom, že jsme do kabin zamířili s jednobrankovým náskokem.

Vstup do prostřední části se lépe vydařil B-týmu Dynama. Ve dvacáté třetí minutě srovnal stav utkání na 3:3 Miroslav Rohlík a několik desítek vteřin na to se trefil také Tomáš Kaut. Po dvou slepených gólech se Němeček odebral na střídačku a jeho pozici v brankovišti zaujal Jarda Pavelka. Ten se už pár minut nato činil proti střelám Bukače a Rohlíka. Klouček na druhé straně kluziště měl ale také plné ruce a betony práce. Postaralo se o to třeba duo Jandus a Jáchym, z nichž první jmenovaný vyslal prudkou střelu na vzdálenější tyč a jeho spoluhráč zahrozil tvrdou dorážkou. Střeleckou pozici si o pár minut později naše na modré čáře také Honza Bartko, jeho ránu však zblokovali obránci v hostujících barvách. Sedmatřicátá minuta utkání přinesla vzájemné vyloučení Veselého a Zdráhala. První z nich pykal za sekání, druhému rozhodčí přiřkli dvě trestné minuty za hrubost. Více volného místa na ledě se snažil využít Jakub Lichtag, proti jeho nebezpečné střele ale Pavelka včas zvládl dokončit svůj přesun. Už při klasickém počtu hráčů na ledě se k puku dostal David Ostřížek, který krátce před druhou sirénou z levého křídla orazítkoval horní tyčku Kloučkovy branky.

Poté, co na začátku třetí třetiny uvedli sudí puk do hry se naši hráči svorně vydali napadat pardubickou rozehrávku, díky čemuž se posléze dostal do šance Kuba Hamšík. Jeho tvrdý golfový úder ale po zásahu jednoho z bránících hráčů skončil až v ochranné síti. Vyvíjení tlaku na hostující obranu se však vyplatilo o několik minut později, kdy Vilém Burian po přechodu do útočného pásma předal puk Robinu Staňkovi. Ten příklepem vyslal nechytatelnou ránu, která prosvištěla kolem Kloučka a skončila ve vzdálenějším horním růžku jeho branky. Našim hráčům vlila Staňkova trefa novou krev do žil a na Kloučka vzápětí mířily pokusy Illéše, Veselého nebo Slaniny, se všemi těmito prostějovskými projektily si ale brankář Dynama věděl rady. V padesáté druhé minutě hru prořízl hvizd rozhodčích, kteří následně poslali na trestnou lavici Michala Rouhu. Jestřábí letka dlouho utahovala pomyslnou smyčku kolem bránící pardubické čtveřice, ta však našemu tlaku s vypětím všech sil dokázala odolat. V posledních minutách třetí třetiny se role na ledě obrátily a byl to náš tým, který na ledě operoval v početní nevýhodě. Hned po vhazování se nám ale puk podařilo dostat ven z obranného pásma, do kterého se poté soupeř dobýval jen stěží. Zápas po šedesáti minutách nepoznal vítěze, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm se hra přelévala ze strany na stranu, půl minuty před koncem nastaveného času se však k puku dostal Robin Kaplan, který svým gólem připsal bonusový bod na konto Pardubic.

David Havíř - HC Dynamo Pardubice B: Byl to další ze zápasu, kdy hrajeme jak kdyby to bylo play-off. Od gólmana až po posledního hráče to bylo výborně odpracované. Měli jsme dobré i horší pasáže, kluci ale dneska dřeli a myslím, že si po právu zasloužíme dva body. Další gratulace do kabiny.