LHK Jestřábi ProstějovHC Slovan Ústí nad Labem

32., středa 7.12.2016

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem

3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 32. A. Holík (Rudovský, Moskal), 37. Fiala (Martin Novák, Rudovský,)47. Martin Novák (Moskal) – 6. Gengel (Husák, Macek), 18. Roubík (Poulíček, Bernad), 28. Bernad (Roubík, Melka,)43. Husák (Gengel), 44. D. Merta (Z. Doležal, Brož) Rozhodčí: Trombík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:38. Diváci: 1 116. Průběh utkání: 0:0, 0:3, 2:3, 2:5, 3:5.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – A. Holík, Kaluža, D. Kolář, Grebeňuk, Vokurka, Protivný – Zabloudil, Moskal, Rudovský – Martin Novák, Augustin, Žálčík – Šlahař, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Indra.
HC Slovan Ústí nad Labem: oukup – Bernad, M. Vágner, Vl. Brož, Kasík, Zajíc, Husák, Přindiš – Poulíček, Roubík, Melka – D. Merta, Z. Doležal, Vrdlovec – Moučka, Gengel, Navarra – Macek, Markulinec, Komárek.
Jestřábi přivítali v rámci dvaatřicátého kola na domácím ledě HC Slovan Ústí nad Labem. Do třetího vzájemného utkání vstoupili lépe hráči hostujícího celku. Těm se podařilo během třiceti minut nasázet Hanákům tři góly. Jestřábi se svému soupeři ještě ve druhé dvacetiminutovce přiblížili na jednobrankový rozdíl. Ústí však opět zabralo a přidalo další dva góly. Jestřábům se podařilo už jenom snížit. I napotřetí tak vyšlo ze vzájemného zápasu vítězně Ústí, které porazilo jestřábí letku poměrem 3:5.

Úvod třetího vzájemné zápasu vyšel lépe hostujícímu Slovanu, který se ihned po získání bully vrhnul do útočného pásma. Kantor ale svůj tým podržel. Hanáci mohli otevřít skóre zápasu v páté minutě, Lukáš Žalčík byl však při svém nájezdu hákovaný a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. V tom ale Žalčík nad Soukupem vyzrát nedokázal. Naopak zafungovalo známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. První branku utkání vsítil v šesté minutě Ladislav Gengel, který tak poslal Ústí do jednobrankového vedení. Ve čtrnácté minutě měl na holi vyrovnávací gól Martin Novák, ale jeho střelecký pokus zabrzdily betony ústeckého brankáře. První dvacetiminutovka přinesla také krásné gesto fair-play a to když Doležal přiznal sudím, že nebyl faulován. Za toto gesto si vysloužil od prostějovských fanoušků potlesk. O pouhou půl minutu později se podařilo Slovanu navýšit na 0:2. Druhou branku hostům zajistil Jaroslav Roubík. Konec první třetiny pak přinesl první vyloučení a to na straně domácích, kde si šel na dvě minuty odpykat trest za hákování Daniel Kolář.

Prostřední část utkání začala dohrávkou přesilové hry Ústí. Jestřábi se však dokázali ubránit. Sotva se počet hráčů na ledě vyrovnal, byl hostující tým potrestán dvouminutovou penalizací za příliš mnoho hráčů na ledě. Hanáci ale nakonec nabídnutou příležitost na snížení zužitkovat nedokázali. Naopak to byli opět hráči Slovanu, kteří se radovali z gólu. Na 0:3 navýšil v osmadvacáté minutě David Bernad. Jestřábům se chvíli na to naskytla opět příležitost v podobě přesilové hry, ale ani tentokrát se jim kotouč za záda Svobody dostat nepodařilo. Následující přesilovou hru 5 na 3 už domácí zužitkovat dokázali. O snížení na 1:3 se v dvaatřicáté minutě postaral nejproduktivnější obránce Hanáků Aleš Holík. Tato branka jestřábí letku nastartovala a následující tlak před Svobodovou svatyní vynesl Hanákům další přesilovou hru 5 na 3, ve které se i tentokrát domácím podařilo vsítit branku. Na 2:3 snížil necelé čtyři minuty před koncem druhé sirény Ondřej Fiala. Před koncem prostřední části se faulu dopustil střelec druhé branky domácích a do třetí třetiny tak nastoupili hráči Slovanu v početní převaze.

Ústí se využít početní převahy v úvodu poslední části utkání nepodařilo, ale netrvalo to dlouho a hosté navýšili své vedení po trefě Patrika Husáka na dvoubrankový rozdíl. Jestřábi se nestačili ani vzpamatovat a hráči Slovanu zvedali ruce nad hlavy opět. Ve čtyřiačtyřicáté minutě navýšil na 2:5 David Merta. Hanáci nic nezabalili a vrhli se do útočného pásma, z čehož vytěžil gól Martin Novák, který tak snížil na 3:5. I přes veškerou snahu v závěru utkání se Jestřábům už další branku přidat nepodařilo. Hanáci tak i napotřetí v této sezóně podlehli Ústí, tentokrát poměrem 3:5.