Jestřábi vyzvou zítra na domácím ledě HC Slovan Ústí <br>nad Labem

Jestřábi vyzvou zítra na domácím ledě HC Slovan Ústí
nad Labem

Marcela Koudelková

Jestřábi vyzvou ve středu v rámci dvaatřicátého kola na domácím ledě HC Slovan Ústí nad Labem. Pro oba soupeře to bude v této sezóně již třetí vzájemné utkání. Z předchozích dvou střetnutí vyšel vítězně vždy Slovan. Ten porazil Hanáky nejprve na jejich půdě poměrem 3:4 po prodloužení a poté si s nimi poradil i v domácím prostředí, kde zvítězil poměrem 3:2. Nyní mají Jestřábi příležitost napravit špatnou vzájemnou zápasovou bilanci. O tom, jestli se jim to podaří, rozhodne další vzájemné utkání, které startuje na prostějovském zimním stadionu ve středu 7. prosince
od 18 hodin.

Hanáci zůstávají i nadále na šesté pozici

Lukáš Žalčík zařídil Jestřábům důležitou výhru nad Frýdkem-Místkem.

Hanáci se drží po jednatřiceti odehraných kolech základní části WSM Ligy stále na šesté pozici. Na svého největšího rivala a sobotního soupeře přerovské Zubry pak ztrácí svěřenci Arnošta a Kočího už pouhý bod. Prostějovské letce se konečně podařilo bodovat po dlouhé době také ve venkovním utkání, v nímž si poradila s Frýdkem-Místkem. Nyní však před sebou Hanáci mají Ústí nad Labem, které je ve výsledkové listině s pětačtyřiceti body na osmé pozici. Pokud se chtějí Jestřábi i nadále udržet na šesté pozici, budou muset na domácím ledě bodovat, neboť zespoda se na ně dotírají sedmé Benátky nad Jizerou, které ztrácí na Hanáky pouhé tři body. Oku prostějovského fanouška by tak neměl rovněž uniknout středeční duel Benátek s kadaňskými Trhači.

Jestřábům se konečně podařilo bodovat i venku

Jestřábi se utkali v rámci jednatřicátého kola základní části s Frýdkem-Místek. Do třetího vzájemného utkání nevstoupili Hanáci dvakrát dobře, neboť již v páté minutě poslal Rysy do vedení Michal Kovařčík, který využil přesilové hry. V dalším průběhu první třetiny byla hra vyrovnaná. Jestřábům se podařilo srovnat stav utkání minutu pře koncem první sirény. První gól zajistil Hanákům Jakub Šlahař ve spolupráci s Lukáše Žalčíkem a Lukášem Krejčíkem.

Ve Frýdku-Místu se dařilo především útočné formaci ve složení Šlahař - Žalčík - Krejčík. FOTO: HC Frýdek-Místek
Prostřední část souboje mnoho hokejové krásy nenabídla, neboť se hrál spíše urputný, taktikou svázaný hokej. Největší příležitosti ve druhé dvacetiminutovce měli Aron Chmielewski na straně domácích a Matouš Venkrbec na straně hostí. Žádný z brankařů se však překonat nenechal. O vítězi třetího vzájemného utkání rozhodla až třetí třetina, která nabídla přítomným divákům hned tři góly. V sedmačtyřicáté minutě se již podruhé v tomto zápasu ke slovu přihlásila útočná formace Jestřábů ve složení Krejčík – Šlahař – Žalčík. Poslední jmenovaný prokázal důraz a důslednost a z bekhendové strany nadvakrát protlačil zblízka kotouč za záda Šimbocha.
A o dvě minuty úřadovala tato formace na ledě opět. V devětačtyřicáté minutě navýšil na 1:3 Lukáš Žalčík. Rysi ani za tohoto stavu nerezignovali a nadále měli urputnou snahu duel zdramatizovat. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby zafungovala znovu bratrská spolupráce Kovařčíků. Ondřej Kovařčík našel precizním pasem na pravém kruhu Michala Kovařčíka a ten už si věděl rady. Povedenou střelou pod horní tyč vykřesal jiskru naděje - 2:3. Domácí v závěrečné minutě zkusili hru bez brankáře, ale Jestřábi skromné vedení udrželi. Hanáci tak odjížděli z Frýdku-Místku se třemi body.

Do jestřábího hnízda zavítá Ústí nad Labem

Po odchodu Jana Kloze se stal nejproduktivnějším hráčem Slovanu Zdeněk Doležal. FOTO: HC Slovan Ústí nad Labem

Už zítra vyzvou Jestřábi na domácím ledě osmý celek WSM Ligy, kterým je v současnosti HC Slovan Ústí nad Labem. Tomu se podařilo v letošní sezóně vždy nad prostějovskou letkou vyzrát. Nutné je však dodat, že se v obou případech jednalo o těsnou výhru. Pro Slovan bude v zítřejším zápase důležité bodovat, neboť se na něj dotahuje SK Horácká Slavia Třebíč, která na něj ztrácí pouhé dva body.

Ústí porazilo na domácím ledě přerovské Zubry

Ústí nad Labem přivítalo v rámci jednatřicátého kola na domácím ledě přerovské Zubry. Úvod třetího vzájemného zápasu vyšel lépe domácímu mužstvu, které bylo hodně aktivní a tlačilo se do brankových příležitostí. Největší šanci první třetiny neproměnil David Merta, hodně vidět byl také Ladislav Gengel. Přerovští Zubři se bránili tlaku Slovanu pomocí častých zakázaných uvolnění. Krátce po začátku druhé třetiny si zahrál Slovan přesilovou hru. Zubři ale početní převahu domácích ubránili a chvíli poté šli zásluhou Jiřího Goiše do vedení. Ústí se snažilo vyrovnat, ale naráželo na fantastického brankáře Zubrů Tomáše Štůralu. Ve dvaačtyřicáté minutě si vytvořil velkou příležitost člen čtvrté formace Roman Navarra, který mohl vyrovnat. Na místo toho přišel o pár vteřin úder na druhé straně a hosté šli do dvoubrankového vedení poté, co Petr Přindiš neuhlídal Jana Bergera.

Slovan bral ze souboje s přerovskými Zubry dva body. FOTO: HC Slovan Ústí nad Labem
Hráči domácího celku však nic nevzdali a bojovali dál. Odměna v podobě snížení přišla v padesáté minutě zásluhou Daniela Vrdlovece. Tato branka Slovan nakopla. Podruhé rozjásal ústecký zimní stadion necelé tři minuty před vypršením základní hrací doby Jaroslav Roubík. Třetí vzájemné utkání tak došlo až do prodloužení. V tom si největší šanci vypracovali domácí, ale Vladimír Brož ve slibné příležitosti přestřelil a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující branka padla až v páté sérii zásluhou Patrika Poulíčka. Ústí tak porazilo na domácím ledě přerovské Zubry poměrem 3:2 po samostatných nájezdech.

V dalším kole se střetnou hráči Slovanu opět s týmem z Hané. Tentokrát však zavítají na led prostějovských Jestřábů. Třetí vzájemné utkání mezi Prostějovem a Ústím nad Labem startuje
na prostějovském zimním stadionu ve středu 7. prosince od 18 hodin.