Ve středu se opět rozjede první liga ,  na programu je 33. kolo

Ve středu se opět rozjede první liga , na programu je 33. kolo

Lubomír Tesař

Rok 2006 je již minulostí, ale boje o prvoligového krále pokračují i v roce se sedmičkou na konci. Hokejisté Prostějova vyráží ve středu do Třebíče, kam odjedou v dosti improvizované sestavě. Chybět budou totiž juniorští reprezentanti Poživil s Bartoněm i útočníci Říha s Vymazalem. Jak se podaří Jestřábům bojovat s nepřízní osudu můžete sledovat ve středu od 18:00 hodin prostřednictvím on-line přenosu.
Základní info o soupeři
Sportovní klub Horácká Slavia Třebíč byl založen v roce 1928, své domácí zápasy hraje na stadioně s hledištěm pro 5000 lidí. Tabulka návštěvnosti ovšem ukazuje, že kapacita bývá přes sezonu využívána jen z jedné pětiny. Předsedou HS je Petr Vyhnálek a hlavním trenérem Josef Horešovský.

Pozice v tabulce
Třebíčtí hokejisté mají za sebou poměrně příznivý rok, minulou sezonu sice do play off nepronikli, ale z jedenácté příčky v klidu kontrolovali boje o záchranu. V aktuálním prvoligovém období si vedou ještě o něco lépe, po 32 odehraných kolech obsadili sedmou příčku a na deváté Jestřáby se dívají s odstupem osmi bodů. Zdá se tak, že letos by neměli ve vyřazovacích bojích chybět, ovšem do konce základní části chybí více jak jedna celá čtvrtina.

Nejlepším v kanadském bodování není v Třebíči útočník, ale velezkušený obránce Bedřich Ščerban (5+19), který letos oslaví své 43. narozeniny. Ščerban byl velmi aktivní také právě proti Prostějovu, dvakrát skóroval a jednou asistoval. Nejlepším nahrávačem je Tomáš Mertl (13+8).

HK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4
Stejně jako v zápase Jestřábů s Chomutovem musely nerozhodný stav rozřešit až penalty. Ty byly pro Jestřáby opět neúspěšné a ze zápasu s Třebíčí vybojovali jen jeden bod. V normální hrací době měli blíže k vítězství právě domácí, ti ještě do 55. minuty drželi jednogólový náskok, necelých šest minut před koncem ale srovnával na 3:3 třebíčský Zahradník. V prodloužení se nepodařilo skórovat ani jednomu z obou protivníků, a tak se musely ke slovu dostat nájezdy, ty díky vítězné trefě Ščerbana vyhrála Horácká Slavia, proto si veze z Prostějova dva body.

SK Horácká Slavia Třebíč - HK Jestřábi Prostějov 4:2
Též z Vysočiny přilétají Jestřábi bez bodu v drápech Pátý zápas po sobě odcházejí Jestřábi z ledu bez bodového zisku. Přesto, že prostějovské hráče dostal do vedení Lukáš Říha, Horácká Slavia během dvou minut dokázala gólový stav srovnat a následně navýšit svůj náskok až na 3:1. Prostějovští ještě dokázali snížit, když dvě a půl minuty po třetím gólu domácích rozvlnil síťku za Cháberovými zády Filip Čech, ale Třebíč si již nenechala své vítězství vzít, což pojistila ještě jedním pukem za brankovou čarou Jestřábů. Oba týmy se tedy rozloučily s konečným skóre 4:2.

Sestavy z minulého kola
Třebíč: Luňák (Valent) - Vomela, Bulička, Hrbáček, Sláma, Rehák, Pálka, Kubica - Buček, Dolníček, Kovář, Handlovský, Oliva, Přibyl, Čech, Zahradník, Látal

Prostějov: Biegl - Sedlák, Dvořák, Pukalovič, Suchý, Podešva, Doseděl - Pavelek, Říha, Hlouch, Kukla, Čech, Bartošek, Minařík, Gengel, Korčák, Bařica