Petr Komárek, Lubomír Tesař

I když pro zápas s Litoměřicemi neměl k dispozici obvyklého člena první formace Michala Dragouna, věděl si prostějovský kouč Kamil Přecechtěl rady. Uprázdněné místo vedle Cetkovského a Venkrbce zaujal Lukáš Luňák a elitní útočné komando zaznamenalo tři z pěti jestřábích branek. Ty si Přecechtěl pochvaloval, stejně jako tříbodový zisk, kterým Hanáci prodloužili svou vítěznou sérii na pět utkání a udělali krásnou tečku za rokem 2015.
Pane trenére, gratuluji k vítězství. Jak hodnotíte zápas s Litoměřicemi?

Myslím si, že jsme snad kromě deseti minut druhé třetiny odvedli velice kvalitní výkon. Dařila se nám kombinační hra, vytvořili jsme si řadu šancí. Pět gólů jsme nedávali v každém kole, jsem za to rád. Hlavně jsem ale rád za tři body, kterými ukončujeme letošní rok.

Byla pro vás branka na 2:0, o níž se postaral Jiří Cetkovský, zlomová? Do té doby byly Litoměřice nebezpečné.

Byl to právě moment druhé třetiny, kdy jsme nehráli dobře. Ukončili jsme to gólem, který jsme vstřelili z první šance, již jsme si ve druhé části vytvořili. Byl to gól, který byl nesmírně důležitý.

Jiří Cetkovský dal celkem dva góly, co říci k jeho výkonu?

Nesměřoval bych to jen na Jirku. Myslím si, že celá lajna hrála výborně. Lukáš Luňák de facto tři góly zařídil svým pohybem a rozehrávkou. Ceco potvrdil, že z předbrankového prostoru se umí chladnokrevně trefit, vstřelil dvě nádherné branky. Matouš Venkrbec se zase prosazoval individuálně přes hráče, takže první lajna podle mě za výkon proti Litoměřicím zaslouží absolutorium.