Petr Komárek, Lubomír Tesař

Zápas s Ústím nad Labem se do análů této sezóny zapíše jako první zápas, který Prostějované vyhráli v prodloužení. Jestřábi zdolali Slovan díky šikovnému sklepnutí Lukáše Luňáka ze 64. minuty a lodivod Hanáků Kamil Přecechtěl si mohl oddechnout: „Konečně jsme naplno zabodovali i v prodloužení, po dlouhé době jsme jej také vyhráli. Mám z toho nesmírnou radost." Potěšily jej také výkony nových či staronových akvizic v sestavě, útočníků Davida Zachara, Petra Seidlera a Dana Voženílka a obránce Dana Koláře. A kdo ví, třeba prostějovský dres oblékne i Pavel Horváth.

Pane trenére, jak hodnotíte utkání s Ústím nad Labem?

Myslím si, že jsme odehráli těžké utkání, tak jako všechny předcházející s Ústím. Bylo vyrovnané. Zápas jsme nezačali nejlépe, nemohli jsme se dostat do tempa a nevytvořili jsme si tlak, jaký jsme chtěli. Od druhé třetiny už se nám to dařilo a podstatně jsme naši hru zlepšili. Bohužel na začátku třetí třetiny jsme inkasovali dva laciné góly, které nás opět přibrzdily. Na druhou stranu si nesmírně vážím toho, že tým to nezabalil a bojoval až do konce. Konečně jsme pak naplno zabodovali i v prodloužení, po dlouhé době jsme jej také vyhráli. Mám z toho nesmírnou radost.

Spadl vám kámen ze srdce, že jste konečně v prodloužení uspěli?

Samozřejmě radost z toho mám. Myslím si, že to také musí jednou vždycky přijít (culí se).

Měli jste v sestavě čtyři relativně nové tváře, jak je hodnotíte?

David Zachar už s námi hrál a vyzkoušel si to, Dan Kolář také. Seidler s Voženílkem s námi byli poprvé a ještě chudáci hráli ve společné lajně, která spolu ani netrénovala. Měli to nesmírně ztížené, ale myslím si, že jejich přístup a chuť se ukázat jsou ocenění hodné a nesmírně si toho vážím. Kluci přijeli a udělali maximum proto, aby mužstvu pomohli.

Ústí ale podalo velice bojovný výkon, čekali jste to od něj?

Samozřejmě, nikdo nechce hrát v té spodní čtyřce play-out. Je to tam velice nepříjemné a nebezpečné, nevyjdou vám dva zápasy a můžete skončit někde úplně jinde, než chcete. Kluky jsem upozorňoval na to, že tyto týmy budou kousat až do konce. A také to tak bylo, utkání bylo vyrovnané a těžké pro nás až do poslední minuty.

Našla by se v prostějovské kabině výstroj pro Pavla Horvátha? Pusťte si rozhovor na videu