Němeček: Snažím se vnímat každý detail.

Redakce

Po zranění naší jedničky Jardy Pavelky dostává velkou příležitost ukázal svůj talent, i když jde o jeho premiérovou sezónu v Chance lize. “Kluci padají do střel a hodně mi pomáhají,” byl vděčný Pepa Němeček.

Pepo včera to byl hodně náročný zápas, ale my ho zvládli skvěle. Co byl klíč k úspěchu?

Byl to velmi náročný zapas, vlastně hrajeme už několikátý zápas na 3 lajny a kluci to zvládají skvěle. Klíč k úspěchu bylo proměňování šanci, které nás občas trápí.

Asi hodně důležitá byla obětavost ve 3. třetině, kde jsme ubránili několik přesilovek a při odvolání jihlavského brankáře vstřelili branku. Viděl jsi to tak?

Ano je to tak. Kluci padají hodně do střel, snaží se mi co nejvíc pomoct a blokovat střely. Gól do prázdné brány byl důležitý a padl rozhodně po zásluze.

Už několikátý zápas v řadě jsme hráli pouze na 3. formace, ale výkony se jenom zvedají. Čím si to vysvětluješ?

Je to určitě hodně náročné hrát s devíti útočníky, ale kluci makají a jsou vlastně pořád ve hře a v tempu. Musíme se ještě semknout na zápas proti Zlinu a věřím, že po reprezentační pauze se kluci už uzdraví a vrátí se zpět.

Při výpomoci Adama Brízgali jsi mohl načerpat síly a je vidět, že jsi toho využil…

Odpočinul jsem si a teď jsem rád za každou vteřinu co mužů být v bráně.

Přece jenom je to tvoje premiérová sezóna v mužích, ale vedeš si skvěle. Na čem se snažíš nejvíce pracovat?

Snažím se trénink od tréninku, zápas od zápasu neustále zlepšovat a všímat si detailů dospělého hokeje. V Prostějově mám výborné podmínky a snažím se toho maximálně využít.

Čeká nás ještě poslední zápas před reprezentační přestávkou a to velice významný. Jak se na něj co nejlépe nachystat?

Budeme se připravovat jako na každý jiný zápas. Uděláme dobrý trénink a vše probereme na videu. Věřím, že to zakončíme před reprezentační přestávkou třemi body.