Jestřáby čeká netradiční soupeř MAC Budapešť

Tomáš Frgal

Prostějov měl tento týden opravdu nabitý, tedy alespoň co se zápasů týče. V úterý do jestřábího hnízda zavítal Havířov, se kterým Prostějov odehrál podle Patrika Moskala nejlepší zápas přípravy. Tento zápas se, ale nedohrál, jelikož deset minut před koncem hráči Havířova opustili ledovou plochu. Ve čtvrtek se konal boj o Hanou, tedy derby mezi Prostějovem a Přerovem, derby po velice zajímavé třetí třetině vyhrál Přerov. Třetí a zároveň poslední utkání tohoto týdne odehraje Prostějov v sobotu a to proti Budapešti.
Jestřábi podlehli Přerovu i na domácím ledě.

Příprava na novou sezónu přinesla spoustu zajímavých duelů Prostějovských. Přívítali týmy až z polské nejvyšší ligy, kde se prvně na domácím ledě představili GKS Tychy. V loňské sezóně sice vypadly hned v první kole play-off, ale předloni se staly mistrem ligy. Avšak Jestřábi do zápasu vstoupili se vztyčenou hlavou a v Polsku vyhráli 7:3. Před domácím publikem prostějovští předvedli slušný výkon, ale na výhru bohužel nestačil a tak podlehli 1:2.

Mohli jsme také vidět další celek z polské nejvyšší ligy a to Cracovii Kraków, kteří se v loňské sezóně stali mistry. Kraków přivítali Hanáci hned ve druhém domácím zápase, ale bohužel jsme prohráli 3:5. Naposledy si Jestřábi zahráli derby s Přerovem. Zápas byl až do začátku třetí třetiny velice vyrovnaný, ale nakonec se podařilo Přerovu odskočit o několik branek a ačkoli Prostějov zápas dokázal zdramatizovat na výhru ani na srovnání to nestačilo.

Budapešt se v loňské sezóně umístila na druhém místě MOL Ligy.

Nyní nás čeká velice netradiční soupeř, který přijede až z Maďarska, přímo z hlavního města Budapešť. Maďarský tým MAC Budapešť v loňské sezóně nepředvedli vůbec špatný výkon a v základní časti, skončili druzí. Pro Jestřáby to bude určitě nová zkušenost, protože budou mít možnost si vyzkoušet, jaký styl hokeje se hraje v zahraničí.