Adam Mikšovský: Děkovačku jsem si pamatoval ještě z 1. ligy

Lubomír Tesař

Že budou Jestřábi v utkání s Frýdkem-Místkem prohrávat 0:3 čekal asi málokdo. Prostějovským hokejistům se však podařil perfektní obrat a nakonec dovedli bláznivé utkání až do vítězného konce. Svůj malý podíl na třech bodech měla i nová posila z první ligy, Adam Mikšovský. Čtyřiadvacetiletý útočník se asistencí podílel na prvním gólu Jestřábů, a připsal si tak v této sezoně svůj první kanadský bod za prostějovský tým. Mikšovský se po utkání také stal vyzpovídaným hráčem.
Jak hodnotíte první utkání po návratu k Jestřábům?
První třetina byla z naší strany tragická, všichni jsme zaspali. O přestávce jsme si řekli, že ty tři góly hodíme za hlavu a budeme se to snažit dohnat, protože ztratit body s takovým soupeřem jsme určitě nechtěli. Naštěstí se nám to povedlo, po našem prvním gólu jsme se chytli a srovnali jsme. Pak jsme sice dostali branku na 3:4, na ni jsme ovšem dokázali hned odpovědět a nakonec z toho bylo důležité vítězství, rodilo se ale těžce.

Co se to dělo s týmem Prostějova během první třetiny, kterou prohrál jednoznačně 0:3?
Prvních deset minut jsme byli lepší, přestříleli jsme je, měli jsme nějaké šance, které jsme neproměnili. Oni pak třikrát vystřelili na bránu a dali tři šťastné góly.

Zvyšoval na vás trenér v kabině hlas?
Ano, zvyšoval, to je ale normální, museli jsme si samozřejmě říct, co bylo potřeba.

Jak Vám seděli spoluhráči z útoku? Nejprve jste nastupoval ve druhé lajně, abyste se pak posunul na místo Smejkala v té první.
Byl to první zápas, byl jsem zvědavý, jak to kluci hrají, abych se jim mohl přizpůsobit, takže bylo to takové poznávací utkání. Nehrálo se mi ale špatně, první třetina nám nevyšla všem, v dalším průběhu jsme si už ale i nahráli a dali jsme nějaké góly.

Adam Mikšovský je čtyřiadvacetiletý útočník s prvoligovými zkušenostmi. Naposledy působil v jihlavské Dukle, dříve nastupoval také třeba za Písek, Vrchlabí a Kadaň. Jeho profil si můžete prohlédnout zde.
Jak jste se vlastně objevil po čtyřech letech opět v Prostějově?
Začínal jsem sezonu v Jihlavě, tam jsem se ale nepohodl s trenérem ohledně mé role v týmu. Pak jsme se tedy dohodli, že mé tamější působení nemá smysl jak pro klub, tak i pro mě. Hledal jsem si následně angažmá někde jinde, takže když mi zavolal pan Tomiga, tak jsme se spolu dohodli.

Jak jste si užil prostějovskou děkovačku?
Připomněla mi mé účinkování zde v první lize. Prakticky se od té doby nezměnila, takže jsem ji znal. Byla to paráda.

Jaký je podle Vás rozdíl mezi první a druhou ligou?
Loni jsem si vyzkoušel i druhou ligu skupinu střed, a ta určitě není na takové úrovni, jako moravská skupina. Je to asi tím, že první ligu nehraje tolik moravských klubů, takže spousta místních hráčů, co prošla vyššími soutěžemi, hraje za druholigové týmy. Mezi první ligou a druhou je určitě největší rozdíl v tom, že tu první hrají všichni profesionálně.