LHK Jestřábi ProstějovVSK Technika Brno

3.kolo, neděle 21.9.2008

LHK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Brno

4:10 (0:3, 3:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Žibrita (Jakubec), 27. Žibrita (Doseděl), 32. Krajíček (Vlk), 51. Vlk (Sedlář) - 4. Jelínek (Mráz), 5. Benýšek (Korotvička), 18. Korotvička (Benýšek), 21. Mráz (Jelínek, Liška), 21. Šebek (Benýšek), 23. Kučírek (Špok, Tobiáš), 26. Tobiáš (Špok), 36. Němec (Korotvička, Benýšek), 48. Liška (Jelínek), 51. Liška (Zapletal). Rozhodčí: J. Jeřábek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 2:7, 3:7, 3:8, 4:8, 4:10.
LHK Jestřábi Prostějov: Švach (5.Turek) - Raszka, Krajíček, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška, Kolibár, Kučera, Piluša, Žibrita, Vlk, Dostál, Sedlář, Jakubec, Ondrejkovič, Cik L., Berčák, Cik J.
VSK Technika Brno: Nešťák (Adamec) - Zapletal, Habrovec, Kučírek, Karlíček, Maksa, Kalafut, Úlehla, Mráz, Liška, Jelínek, Špok, Šebek, Korotvička, Odehnal, Benýšek, Němec, Tobiáš, Matouš
P r o s t ě j o v - Hosté z Brna plnili od začátku utkání roli favorita a svého prostějovského soupeře takřka k ničemu nepustili. Už v páté minutě střídali Jestřábi brankáře, ale ani to jim od vysokého přídělu nepomohlo. V jedenapadesáté minutě potom zaokrouhlil konečný počet branek na straně hostí přesným zásahem Liška.

Zápas byl od prvních minut v jasné režii Techniky. Na úvodní branku se nemuselo dlouho čekat. V čase 3:19 otevřel účet zápasu Petr Jelínek, když dorážel puk po střele Mráze. Jestřábí absence obranné činnosti způsobila další gól v domácí svatyni. Odražené kotouče nikdo nepokrývá, a tak mají útočníci Brna snadnou práci. Benýšek snadno navyšuje po střele Korotvičky. Vyhání tak Švacha z branky a nahrazuje ho Turek.

V ojedinělé příležitosti se ocitají Jestřábi jen v přesilové hře. Od modré čáry pálí Jedlička a poté Žibrita, avšak první jmenovaný se trefuje jen do obránce a druhého vychytal Nešťák. Domácí se jen s těží prosazovali a téměř nebyli v držení kotouče, hrálo se skoro pořád v odranné třetině Jestřábů.

Z velkého množství gólových šancí Techniky jmenujme samostatný únik Benýška z jedenácté minuty, Jelínkův průnik mezi dvěma obránci, ale při závěrečné kličce do forhendu se mu puk svezl po holi. V čase 11:40 měl stoprocentní šanci Šebek, ale sám z blízka nedokázal zvednou puk nad ležícího Turka. Gólový účet první třetiny uzavřel v čase 17:25 Korotvička.

Ihned po úvodním buly druhé části hry se puku ujímá Technika a po osmi vteřinách hry skóruje Mráz a startují tak gólové hody. Pár sekund nato, přesně čtyřicetčtyři, zvyšuje Šebek na 0:5. Jako by bylo na ledě jen jedno mužstvo, noční můra Jestřábů pokračuje. Na hrozivých 0:6 zvyšuje Kučírek, přesilovou hru využívá tvrdou ranou od modré čáry.

Jestřábí bezmoc a neutěšenou situaci v obraně koriguje brankou Pavel Žibrita, ze samostatného úniku - 1:6. Jen co se Prostěstějov vzpamatoval z radovánek svého gólu, dostali další. Špok "nacentroval" před bránu, kde letící puk sklepl Tobiáš za záda Turka - 1:7. O úpravu skóre se svým druhým gólem postaral v přesilové hře Pavel Žibrita - 2:7.

V úspěšnosti využití početní převahy ho následuje Jan Krajíček, když rozvlnil síť za Nešťákem - 3:7. Na branky bohatou druhou třetinu uzavírá opět Technika. Richard Němec protlačul puk do Turkovy svatyně a do šaten se odchází za stavu - 3:8.

První vyloženou šanci poslední třetiny mělo Brno v přesilové hře. Tobiáš z blízka pálil, ale Turek instinktivně vyrazil levým ramenem. Po přečíslení dva na jednoho navyšuje Liška, po přihrávce Jelínka, na 3:9. Liška na ledě kraluje, i další gól byl z jeho hole - 3:10. Na tabuli svítí čas 50:34 a za Prostějov upravuje skóre na konečných 4:10 Petr Vlk po přesné přihrávce Sedláře zpoza brány. Domácím se zápas vůbec nepovedl, když "vyhořeli" především v obranné činnosti a hosté si zaslouženě odváží z Prostějova tři body.

Čeněk Kundela (trenér VSK Technika Brno): První tři-čtyři střídání v počátku utkání jsme měli špatné a bylo třeba si situaci vyříkat. Pak kluci vstřelili gól a začali hrát takový hokej, jaký po nich chceme. To znamená kombinační s množstvím střelby. Nemohu jinak, než být s výkonem svého týmu spokojen.

Alois Chlustina (trenér HK Jestřábi Prostějov): V utkání s Technikou to bylo setkání se s tvrdou realitou. Je to loňský účastník baráže o postup do 1. ligy a letošní horký kandidát na vítězství ve skupině. Co dodat k 1. třetině, která skončí v poměru 0:3, byla tam spousta hrubých chyb a v některých případech i málo bojovnosti. Prostě nás Technika předčila ve všech směrech a je třeba si bohužel přiznat, že polovina našeho týmu nemá výkonnost ani na 2. ligu.