LHK Jestřábi ProstějovBK Mladá Boleslav

21.kolo, pondělí 7.11.2005

LHK Jestřábi Prostějov - BK Mladá Boleslav

2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Piecha (Kučera), 36. Dibelka (Čech, Hradecký) – 5. Vrbata (Řezníček, Nouza), 29. L. Krupka (Drábek), 37. Kameš (Rozsíval, Řezníček), 46. Vrbata (Drábek), 52. Kratěna (Šrek, Drábek). Rozhodčí: Minář – Jurečka, Pala. Vyloučení: 5:7, Přesilovky: 0:1 , Oslabení: 1:0, Diváků: 954.
LHK Jestřábi Prostějov: Hrazdíra (Lakosil) - Piecha, Žibrita, Švrček, Hegegy, Hradecký, Čech, Saluga, Sedlák, Dibelka, Čech M., Toms, Kameš, Musil, Řípa, Sabela, Fojtík, Luka, Kučera, Všetečka
BK Mladá Boleslav: Mařík – Klimeš (Štrach), Vyhlídal, Řezníček, Šrek, Drábek, Čech – Rozsíval, Langhammer, Nedorost – M. Krupka, Kameš, Kadlec (Kratěna) – Kocák, Heinisch, Beck – Nouza, Vrbata, L. Krupka
Na prostějovský led zavítalo mužstvo z Mladé Boleslavi s ambicemi na umístění na předních příčkách prvoligové tabulky. Již od začátku byli favorizovaní hosté aktivnější a domácímu týmu mnoho nedovolili, po dobrém výkonu zaslouženě zvítězili 5:2. Domácí doplatili zejména na hrubé chyby v obraně, které hosté nekompromisně trestali.

Jestřábi nabídli hostům hned v úvodu výhodu přesilové hry, Mladá Boleslav ji neodehrála špatně. V samém závěru však ujel hostujícím obráncům Martin Piecha, který z kruhů pěknou střelou zápěstím trefil šibenici Maříkovy branky. Prostějov se z gólu dlouho neradoval. V 5. minutě srovnával na 1:1 boleslavský David Vrbata, když dorazil odražený puk za Hrazdírova záda. Ve 12. minutě se domácí natlačili do útočného pásma a několikrát za sebou ohrozili Maříkovu branku. Hosté se ubránili pouze za cenu faulu. V přesilové hře Piecha zkoušel z pozabrány dotlačit puk za brankovou čáru, ale neúspěšně. Možnost zahrát si 4. minuty trvající přesilovou hru dostali domácí po hrubém zákroku R. Čecha , ale již po dvanácti sekundách se síly na ledě vyrovnaly po zbytečném faulu prostějovského hráče. Při hře 4 na 4 měli velkou šanci mladoboleslavští, když měl před sebou Rozsíval poloprázdnou branku, ale Hrazdíra v poslední chvíli skočil po puku a lapačkou zachránil. Úplný závěr třetiny patřil domácím. Pěknou souhru předvádělo duo Piecha s Lukou, druhý jmenovaný, však nedokázal z úhlu trefit odkrytou branku, jeho střela skončila pouze na horní tyčce.

Ve třetí minutě druhé třetiny se dostali Jestřábi do přečíslení 2 na 1, ale Fojtík místo přihrávky zvolil střelu, která postrádala potřebnou razanci. Po jeho šanci měli několik příležitostí zase hosté, a to Nedorosta a Kocáka. Za zády Emila Hrazdíry skončila ale až akce Václava Drábka, kterému v brankovišti sjel puk z hole a ten náhodně mezi betony doklouzal za brankovou čáru. Ve 33. minutě měl šanci na srovnání Sedlák, který si najel mezi kruhy na přihrávku od F. Čecha, ale trefil pouze náruč brankáře. Podruhé a naposledy se z gólu radovali domácí v 36. minutě. Branku na 2:2 vsítil Dibelka, jeho střela se odrazila od výstroje brankáře hostí a puk nakonec přepadl přes jeho záda do branky. Vyrovnaný stav opět dlouho nevydržel a o 2 minuty později v přesilovce se po střele Řezníčka od modré odrazila od bruslí Jiřího Kameše do domácí branky.

Na začátku třetí třetiny vrhli prostějovští všechny své síly do útoku, ale většina jejich akcí končila ve středním pásmu a naopak v 46. minutě inkasovali po dorážce puku, který Hrazdíra neudržel, do poloprázdné branky. Po této brance už hosté kontrolovali hru a nedovolili Prostějovu vytvoření výraznějších šancí. V čase 51:50 dal výsledku konečnou podobu na 2:5 Václav Drábek. Mladá Boleslav si tedy zaslouženě z Hané odváží 3 body a posouvá se na 7. pozici.

Jaroslav Beck (trenér Prostějova):
Dnešní zápas nebyl ani tak o tom vydržet se silami, ale spíš o koncentraci a nasazení. Boleslav je dnes mančaft, který do hokeje dal obrovské peníze, hráli jsme proti extraligové obraně i s gólmanem, což potřebuje maximální nasazení a v tom jsme nevydrželi. Co se týče gólmana, tak „Hrazda“ tam měl několik velice pěkných zákroků, ale chyběla mu trošku jistota. Odražené puky měla zachytit obrana, takže bych mu vůbec vinu za obdržené branky nedával. Teď nás čekají těžcí soupeři, navíc nám bude chybět Švrček a Hegegy, protože tihle obránci odcházejí hrát za dvacítku, proto doufáme, že nám vypomůže Třinec.