LHK Jestřábi ProstějovHC Frýdek Místek

15.kolo, středa 23.10.2024

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek

4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. J. Veselý (Kowalczyk, Karabáček), 30. Jiránek (Jenyš), 36. Zdráhal (Pilař), 60. Karabáček (Pilař) – 5. Ramik (Zbořil, Homola), 29. Kucsera (Š. Havránek). Rozhodčí: Jaraoš, Zeliska – Tvrdý, Augusta. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Kavan) – Kowalczyk, Šidlík, Zdráhal, Babka, Krejčí, Klimíček, Poledna – J. Veselý, Honejsek, Illéš – Pilař, Kučera, Karabáček – Jiránek, Jenčovský, M. Tomeček – Skuhrovec, Maruna, Jenyš.
HC Frýdek Místek: Švančara (Petrík) – Š. Havránek, Zbořil, Homola, Výtisk, Hrbas, Andrle, Ondračka – Kucsera, R. Veselý, Matiaško – Kozlík, Haas, Svačina – Cedzo, Macháček, Ramik – Šilar, Kubiesa.
Velmi důležitý zápas čekal dnes naše borce. Úkol byl jasný - porazit Frýdek za 3 body a odrazit se ode dna tabulky. Vývoj zápasu nebyl jednoduchý, ale rozhodla druhá třetina, kterou jsme ovládli 3:1 a mohli tak slavit druhou výhru v řadě!

Lukáš Majer - LHK Jestřábi Prostějov: Měli jsme velmi špatnou první třetinu a špatný vstup do utkání. Po první přestávce jsme měli dobrou reakci, do třetiny jsme vstoupili správně a dokázali jsme utkání proti takto silnému týmu otočit, čehož si velmi vážíme. Třetí třetina už byla velmi urputná, nebylo to moc o kráse, ale my byli urputnějším týmem.

Martin Hrnčár - HC Frýdek-Místek: Stejné chyby, stejné známky. Mužstvu mohu vytknout jediné, vlastními hloupými chybami jsme ve druhé třetině třikrát inkasovali. Jinak to bylo herně v pořádku, první třetina výborná. Ve druhé jsme udělali tři lapsusy strašného charakteru, které soupeř potrestal. Ve třetí části jsme měli, šance byl tam výborný pohyb. Měli jsme dnes velmi mladou sestavu. Některé věci fungovaly výborně, některé se ztrácely. Je ovšem jedno, proti komu hrajeme, jestli s prvním nebo posledním. Vždy nás zápas stojí ten detail. Je to jako skládačka do puzzle. Když uděláme dvě-tři malé chybičky, stojí nás to zápas. Na všechno se hrozně moc nadřeme, stejně jako se Vsetínem jsme dnes hráli dvě třetiny slušně, ale potřebujeme se dostat do většího klidu. Brzy se nám vrátí zranění hráči, naše mužstvo má svou kvalitu i charakter. Minulý rok jsme byli v mnohem složitější situaci a zvládli jsme to. Máme před sebou ještě mnoho kol a pokud odstraníme ty detailní chyby, tak půjdeme určitě nahoru.