V Chomutově jsme střeleckou smůlu nezlomili

Piráti ChomutovLHK Jestřábi Prostějov

13.kolo, sobota 19.10.2024

Piráti Chomutov - LHK Jestřábi Prostějov

2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Sklenář (Hübl, Tadeáš Svoboda), 38. Hejcman (Lukeš, Kadeřávek). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Juránek, Baxa. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1953. Střely na branku: 30:31. Průběh utkání: 2:0.
Piráti Chomutov: Petrásek (Jekel) – Baláž, Kadeřávek, Eliáš, Havel (A), Ulrych, Husinecký, Březák – Lukeš (A), Hübl (C), Král – Tadeáš Svoboda, Eret, M. Tůma – Guman, Hejcman, Fronk – Sklenář, Koblížek, Vopelka – Mála.
LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (Štipčák) – Šidlík (C), Kowalczyk, Zdráhal, Babka (A), Klimíček, Krejčí, Poledna – J. Veselý, Honejsek, Illéš – Pilař, Kučera, Karabáček – Jiránek (A), Korčák, Jenyš – M. Tomeček, Skuhrovec, Maruna.
Poprvé v sezóně se naše mužstvo utkalo s nováčkem soutěže. Bohužel v první třetině jsme soupeři nabídli dvojnásobnou přesilovku, kterou domácí ihned využili. Ve druhé třetině přidali druhou branku, která byla nakonec poslední v zápase. Gól se nám nepodařilo vstřelit třetí zápas Po sobě a z Chomutova odjíždíme s prohrou 2:0.

První šance zápasu přišla až v 6. minutě, když z vrcholu kruhu měl dobrou palebnou pozici Husinecký, ale Kavan byl připraven. O 2 minuty později následovala první šance Prostějova, kdy se dostal až před bránu obránce Zdráhal. V 11. minutě zůstal Eret sám mezi kruhy, ale střelou trefil vyrážečku Jana Kavana. Prvním vyloučených byl o minutu později prostějovský Jakub Babka. V něm František Lukeš po vhazování vypálil, k odraženému puku se dostal jako první Dominik Sklenář, ale hostující obránce ho fauloval a Piráti budou hrát přesilovku pěti proti třem. A toho domácí dokázali brzo využít. Svoboda našel před bránou osamoceného Viktora Hübla, který poslal puk pod horní tyč - 1:0. Další větší šance následovala až v 18. minutě, kdy bylo tečováno nahození Krejčího. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá perioda odstartovala velkými nepřesnostmi na obou stranách. V 27. minutě Petr Šidlík nahodil puk od modré, Michael Petrásek ho znovu díky dobré cloně hostů viděl na poslední chvíli a vykopnul ho špičkou betonu. Následovalo přečíslení na druhé straně - Tomáš Guman podržel puk na pravém kruhu a žabkou hledal najetého Tomáše Koblížka, který puk netrefil. V 37. minutě byl za nesportovní chování vyloučen Honza Veselý a domácí početní výhodu využili. František Lukeš si najel do střelecký pozice mezi kruhy a svým projektilem trefil hokejku projíždějícího Darka Hejcmana a po jeho teči puk končí v síti - 2:0.

Poslední perioda odstartovala šancí Prostějova, když prázdnou branku netrefil Tomeček. Ve 45. minutě rozhodčí nabídli dvouminutovou přesilovou hru Prostějovu. Ani tato šance však branku nepřinesla. Utkaní rychle plynulo a hrálo se téměř bez přerušení. Dvě minuty před koncem to prostějovští ještě zkusili s hrou bez brankáře, ale neuspěli.