LHK Jestřábi ProstějovHC Dukla Jihlava

12.kolo, středa 16.10.2024

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava

0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. T. Havránek (Dundáček), 54. Kulda (Štefančík). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Pěkný, Frais. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 0:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (Štipčák) – Pilař, Kowalczyk, Poledna, Zdráhal, Šidlík (C), Krejčí, D. Svoboda – Karabáček, Honejsek, Jiránek (A) – J. Veselý, Illéš, Korčák – Babka (A), Kučera, Slanina – Maruna, Skuhrovec, M. Tomeček – Přibyl. Trenér: Ivo Peštuka
HC Dukla Jihlava: A. Beran (Žukov) – Ozols, Dundáček, Strejček, Bilčík (A), Jansons, L. Mareš, Vovsík – Cachnín, R. Toman, Čachotský (C) – Štefančík, Kulda, Harkabus (A) – Jungwirth, Menšík, T. Havránek – Chvátal, Pořízek, Vrhel. Trenér: Viktor Ujčík
Ve 12. kole Maxa ligy do Prostějova zamířila Dukla Jihlava. Zápas rozhodly dvě přesné trefy hostů, na které náš tým nedokázal zareagovat a zapsal tak bohužel další porážku.

Zápas odstartoval velkou chybou domácích a zároveň velkou šancí hostů, když na Ivana sám ujížděl Kulda. Domácí gólman ovšem s klidem uklidil puk do lapačky. Následovalo několik střel na obou stranách, ale branky z toho nebyly. Ve 12. minutě Prostějov ztratil kotouč v útočném pásmu a na modré čáře si jel šikovně zpracoval Havránek, který se sám mezi kruhy nemýlil - 0:1. V dalších minutách byli lepší jihlavští, kteří byly převážně v držení puku. Před koncem třetiny následovalo několik icingů na obou stranách a do kabin se poté šlo za stavu 0:1.

Druhá perioda odstartovala přesilovkou Prostějova, když na trestnou lavici usedl jihlavský Dundáček. V 25. minutě ujížděli hostující dva na jednoho, ale Prostějov opět zachránil vynikající Kavan. Následovalo několik střel domácích, ale výraznější šance z toho nebyla. Ve 32. minutě byl vyloučen domácí kapitán Šidlík, ale hosté početní výhodu nevyužili. Po zbytek třetiny ostřeloval domácí hostujícího brankáře Berana, ale ten byl ovšem neprůstřelný.

Třetí třetinu začali na puku domácí. První šanci si vytvořili ve 45. minutě, když útočník Krabiček orazítkoval pravou tyč. Všechny šance Jestřábů utnul v 54. minutě hostující Kulda, který bekhendem vymetl horní růžek - 0:2. Po zbytek zápasu se domácí do tlaku nedostali, navíc v 56. minutě byl vyloučen Jan Maruna a Jihlava si tak vedení pohlídala.

Ivo Peštuka - LHK Jestřábi Prostějov: Trápení už je katastrofálně dlouhé, nedali jsme přes 200 minut gól. Opět nemůžu hráčům upřít snahu, ale zkrátka nedáme gól, netlačíme se do brány a ani do vyložených gólových šancí se nedostáváme, protože si nevytvoříme tlak. Samozřejmě se musíme dívat po nějakých výměnách, protože útok je potřeba oživit. Zatím nemáme také trenéra, ale zítra proběhnou další jednání. Jednali jsme už s X trenéry a už to bylo s jedním z nich na dobré cestě, bohužel z rodinných důvodů to nevyšlo.