HC ZUBR PřerovLHK Jestřábi Prostějov

11.kolo, sobota 12.10.2024

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Indrák (Číp, Krisl), 59. Březina. Rozhodčí: Mejzlík, Šico – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1854. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 2:0.
HC ZUBR Přerov: Mokry (Němeček) – Černý (A), Krisl (C), Hanák, Hryciow, Pěnčík, F. Němec, Cubo – Číp, Jáchym, Mácha – Březina (A), Pechanec, Indrák – Ministr, Nemec, Zabusovs – Hotěk, Pšurný, Kratochvil – Chludil.
LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (Štipčák) – Klimíček, Pilař, Zdráhal, Poledna, Krejčí, Šidlík (C), D. Svoboda – Jiránek (A), Kindl, Karabáček – Illéš, Honejsek, J. Veselý – Slanina, Kučera, Babka (A) – M. Tomeček, Skuhrovec, Maruna – Korčák.
Z prvního letošního hanáckého derby vyšel lépe domácí Přerov. Na první branku se čekalo až do 36. minuty, kdy se z dorážky prosadil domácí Indrák. Ve třetí třetině se našemu týmu bohužel vyrovnat nepodařilo a od rivala se tak vracíme bez bodů.

Úvodní zápasu vyšel lépe domácímu celku, který nepustil naše mužstvo k puku. Po minutě se povedlo, ale byly z toho pouze dvě zakázaná uvolnění po sobě. Ve 4. minutě přišla obrovská šance Přerova, který měl odkrytou bránu, ale Honza Kavan fantastickým přesunem puk dokázal lapit! O 3 m minuty později měl první velkou šanci jestřábů Jakub Illéš, ale z mezikruží na Mokreho nevyzrál. V polovině třetiny došlo na první vyloučení zápasu, kdy na trestnou lavici usedl obránce Krejčí. Domácí tým však tuto výhodu nedokázal využít. Netrvalo dlouho a Petr Krejčí musel na trestnou lavici znovu, tentokrát za větší šarvátku před naší bránou. Nic zajímavého se ovšem už nestalo a do kabin se šlo za bezbrankového stavu,

Druhá perioda začala podobně jako skončila ta první - vyloučen za hrubost byl opět Petr Krejčí současně s domácím Františekem Němcem. Obrovskou šanci měl ve 25. minutě domácí Richard Němec, ale před prázdnou bránou netrefil kotouč. Následně měli velkou šanci naši hokejisté, ale domácí obránce obětavým skokem zablokoval solidní střelu. Ve 28 minutě jsme museli do čtyř po faulu Zdráhala. Domácí si během početní výhody vytvořili velký tlak, ale statečná čtveřice tento tlak ustála. Ve 34. minutě se dostal do samostatného úniku Skuhrovec, ale Mokry skvěle zakročil. O minutu později fauloval u brány Kindl a domácí měli další šanci, kterou už využili. Odraženého puku se zhostil Indrák a bekhendem prostřelil Kavana - 1:0.

Start poslední periody patřil našim hokejistům, ovšem první šanci měl domácí Mácha, kterého vychytal Kavan. Ve 46. minutě měl další šanci přerovský Ministr, ale Ivana trefil pouze do hrudi. Ve 49. minutě měl dobrou palebnou pozici Karabáček, ale Mokry si dobře vyjel a nedal mu šanci. Čas rychle utíkal a na kotouči byly převážně domácí. Dvě minuty před koncem se naše lavička rozhodla pro zisk bez brankář, který ovšem nevyšel a domácí potvrdili výhru gólem do prázdné brány.