LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

8.kolo, sobota 5.10.2024

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

3:4sn (0:0, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. M. Tomeček (Jiránek, Kindl), 41. Karabáček (J. Veselý, Illéš), 43. Illéš (Karabáček, Babka) – 24. Malý (Vodička), 30. Malý (Lichanec), 34. Vandas (Bittner), rozh. náj. Psota. Rozhodčí: Micka, Kosnar – Vašíček, Komínek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 690. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (Štipčák) – Zdráhal, Babka (A), Klimíček, Poledna, Krejčí, Šidlík (C), Svoboda – Karabáček, Illéš, J. Veselý – Jiránek (A), Kindl, M. Tomeček – Pilař, Honejsek, Kučera – Slanina, Ekrt, Jenyš – Jenčovský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Kroupa, Stehlík, Bořuta, Vandas, Štebih, E. Mareš, Vodička, Furch – Ferda (A), Michálek, V. Brož – Dočekal (C), Bittner (A), Psota – Michalčuk, Vodný, Tomáš Svoboda – Kuba, Lichanec, Malý.
V osmém kole Maxa ligy jsme přivítali Třebíč, která se ujala vedení 0:1. Zápas se nám podařilo srovnat na 3:3, ale v nájezdech byli úspěšnější hosté.

Úvod zápasu patřil domácí letce, která byla v držení kotouče, ovšem střela na gólmana hostů přes obránce neprošla. Ve 4. minutě mela velkou šanci Třebíč, která jela v přečíslení 2 na 1. Bránu hosté však netrefili. Prvním vyloučeným byl ve 12. minutě domácí Zdráhal, který hákoval a šel si tak odpykat dvě minuty. Jestřábi celé oslabení ubránili skvěle a stav byl tak stále bezbrankový. Čtyři minuty před koncem třetiny dostali přesilovou hru také domácí. Ti si ovšem větší šanci nevytvořili a brankáře Třebíče téměr neohrozili. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá perioda odstartovala aktivitou domácích, ale bez větší šance na vstřelení branky. Ve 23. minutě už šli hosté ovšem do vedení. Do levé straně proklouzl obránci Zdráhalovi šikovný útočník Malý, který zasunul puk za beton Kavana - 0:1. O tři minuty později Prostějov srovnal. Po vybojovaném puku u mantinelu se ke kusu černé gumy dostal mladý Michal Tomeček a vymetl pravý horní roh Mičánovi branky - 1:1. Radost na stadionu ovšem dlouho nevydržela. O dvě minuty později přebruslil Illéše Malý a střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci - 1:2. Ve 34. minutě ještě hůř. Po buly v útočném pásmu ujel Tomáš Vanda, který překonal Kavana střelou nad lapačku - 1:3. Větší šance po zbytek třetiny nebyla a do kabin se šlo za stavu 1:3 pro hostující.

Do třetí třetiny ovšem domácí Jestřábi doslova vlétli! Po 35 vteřinách totiž skóroval z dorážky Václav Karabáček - 2:3. A netrvalo ani dvě minuty a skóre zápasu bylo srovnáno. Po střele Karabáčka se puk šťastně odrazil od mantinelu před bránu, kde už na něj čekal Jakub Illéš a dorazil jej do odkryté klece - 3:3! V dalších minutách měla Třebíč dvě velké šance, ale na Kavana ani jednou nevyzrála. Čtyři minuty před koncem putoval na trestnou lavici Jan Zdráhal a Prostějov čekaly těžké dvě minuty, které ale následně bez větších obtíží zvládli. Po 60 minutách se nerozhodlo a zápas putoval do prodloužení.

V tom vstřelil hned po minutě hry gól hostující Psota, ovšem rozhodčí jej po dlouhém zkoumání na videu neuznali! Další větší šance k vidění nebyla a musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli šikovnější hosté a odvezli si tak z Prostějova 2 body.