VHK ROBE VsetínLHK Jestřábi Prostějov

6.kolo, sobota 28.9.2024

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov

5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Šmerha (Jenáček, Dědek), 26. Stříteský (Rob, Jonák), 26. Jenáček, 36. Rob (Klhůfek), 54. Šmerha (Dědek, Jenáček) – 10. Illéš (Karabáček), 27. J. Veselý (Illéš, Babka), 60. Jiránek (Kindl, Karabáček). Rozhodčí: Cabák, Šico – Hanzlík, Frais. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 534. Střely na branku: 28:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen (Lukáš) – Zahradníček, Stříteský, Staněk, Teper, Jenáček, Smetana (A), Srdínko – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Jandus, Prokeš, Hrňa (C) – Šmerha, Dědek, Jaroslav Brož – Š. Bláha, Matějček, Hořanský.
LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Kavan) – Zdráhal, Klimíček, Šidlík (C), Poledna, Krejčí, Babka (A) – Jenyš, Illéš, J. Veselý – Jiránek (A), Kindl, M. Tomeček – Pilař, Kučera, Karabáček – Korčák, Honejsek, Slanina – Jenčovský.
V šestém kole Maxa ligy jsme vyrazili na Lapač, ze kterého se bohužel vracíme s prázdnou, přestože jsme šli brankou Jakuba Illéše do vedení.

Úvodní začal pro naše mužstvo dobře. Již po 3 minutách hry šel za faul pykat exprostějovský Robin Staněk. Jedinou střelou se prezentoval útočník Jenyš, ovšem gólem domácích byl připraven. V 10. minutě jsme získali puk na modré čáře a Václav Karabáček jej skvěle naservíroval Jakubu Illéšovi, který kotouč zasunul me Lipiäinenovi betony - 0:1. O 4 minuty později měl velkou šanci Radek Pilař, ale neuspěl. A tak trestali domácí. Jenáček přihrávkou přes celé hřiště našel Tomáše Šmerhu a ten nedal Štipčákovi šanci -1:1. První třetina už pak další větší šanci nenabídla.

Druhá dvacetiminutovka patřila ze začátku oběma týmům. Zlom přišel v 25. minutě, kdy domácí dostali přesilovou hru, kterou také po minutě a půl využili. Matěj Stříteský dostal nabito a od modré čáry prostřelil Štipčáka jedovatou ránou mezi betony - 2:1. Netrvalo ani půl minuty a Vsetín šel do dvoubrankového vedení. Nahození Jenáčka od modré čáry prostějovský brankář neviděl a musel tak lovit další puk ze své sítě - 3:1. Náš tým se z toho ovšem dokázal rychle oklepat. Po nepřehledné situaci se puku za bránou zmocnil Honza Veselý a pohotově jej zasunul k tyčce - 3:2. V další polovině zápasu měli šance převážně domácí, kteří si v 36. minutě vzali svoje dvoubrankové vedení zpět. Na zadovku zpoza brány si sjel Luboš Rob a z dorážky překonal Marka Štipčáka - 4:2. Nic zásadního se už v druhé periodě nestalo a stav tak zůstal 4:2 pro domácí.

Start poslední třetiny začali lépe Jestřábi. S několika střeleckými pokusy na domácího brankáře ale nesupěli. V dalších minutách převzali držení kotouče domácí, kteří měli hned několik velkých akci. Štipčák byl ovšem připravený. Zápas se zlomil.v 54. minutě. Tomáš Šmerha se dostal k odraženému kotouči a zblízka střelou mezi nohy překonal našeho brankáře - 5:2. Malou naději našemu týmu ještě dal Tomáš Jiránek, který po pěkné akci zavěsil pod víko - 5:3. Zbývala bohužel už necelá minuta a to už si vsetínští pohlídali a uhájili tak všechny 3 body.

Martin Janeček - LHK Jestřábi Prostějov: Aktivní vstup do zápasu, kde jsme si pohybem vykoledovali dvě přesilové hry a následné vedení. Přišla ale obrovská chyba, samostatný nájezd domácích se srovnáním na 1:1. Chleba se lámal ve 2. třetině, kdy se domácí dostali do vedení 4:2 po gólu v přesilové hře a dalších dvou situacích v našem předbrankovém prostoru. V poslední periodě domácí zkušeně hlídali vedení. Kluci dnes tvrdě pracovali, ale momentálně to na domácí silný Vsetín nestačilo. Nás teď čekají zápasy pravdy (Litoměřice, Třebíč, Zlín a doma Slavia) a jsme si velmi dobře vědomi, že tady už nemáme kam uhnout.