PRO - POR 3:4p - Prostějov přerušil čtyřzápasovou sérii bez bodu, ale vítězství si odváží Poruba

LHK Jestřábi ProstějovHC RT TORAX Poruba

18.kolo, sobota 26.10.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT TORAX Poruba

3:4p (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 24. Žálčík (Račuk, M. Novotný), 27. L. Krejčík (Berger), 57. M. Novotný (Berger) – 11. Gřeš (Husák, Zdeněk), 44. Sikora (Gřeš), 45. Špaček (Ďurač, T. Jáchym), 63. Špaček (Urbanec, T. Jáchym). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:26.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Žálčík, Račuk, Kafka – Nouza, Chlán, T. Jandus – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Miškář, V. Meidl, R. Pilař.
HC RT TORAX Poruba: Kůdela – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – J. Káňa, Zdeněk, Kanko – Gřeš, Hudeček, Sikora – Obdržálek, M. Hlinka, Szturc – Špaček, T. Jáchym, Ďurač.
Ladislav Lubina prožil bodovou premiéru na lavičce Jestřábů, ale po průběhu utkání rozhodně myslel na víc, jak jeden bod. Poruba se v první třetině dostala do vedení 1:0, ale druhá třetina patřila našemu týmu a ten ji vyhrál zaslouženě 2:0. V závěrečném dějiství hosté dokázali dvěma góly otočit výsledek a Prostějov už pouze vyrovnal brankou z hole Novotného, ale na víc to v dnešním zápase nestačilo.

První střelu dnes vyslali hosté, kteří se poté usadili v pásmu a tlačili se do zakončení. Ve 4. minutě musel na trestnou lavici porubský Tomáš Pastor, který fauloval vysokou holí. Převaha domácích trvala pouze několik vteřin, když místo tlaku v přesilové hře také faulovali, konkrétně obránce Mrázek a hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách. V 10. minutě byl vyloučen kapitán Marek Račuk a domácí šli opět do čtyř. A tuhle výhodu už Poruba využila, když Patrik Husák krásně vystřelil a Tomáš GŘEŠ pohotově dorazil za bezmocného Dvořáka – 0:1. Prostějov se poté snažil držet v útočném pásmu a začít hrát svoji hru, která se jim stále nedařila. Do vetší šance se domácí nedostali a po 20. minutách to byla na domácí jejich 8. třetina v řadě bez vstřeleného gólu, což se žádnému prostějovskému fanouškovi nezamlouvalo.

Do druhé třetiny Jestřábi vkročili lépe a pomohla jim k tomu také přesilová hra, kterou domácí využili! Marek Račuk našel famózně mezi kruhy najetého Lukáše ŽÁLČÍKA, který rychlou kličkou do bekhendu srovnal – 1:1. Domácí tento gól velmi povzbudil a k vidění byl velmi rychlý a svižný hokej. V 27. minutě rozjela 3. formace Jestřábů výbornou akci, kdy po předání puku za modrou přihrával zleva úplně osamocenému Krejčíkovi Berger, který propálil vše – 2:1! Ve 29. minutě ovšem nastali v prostějovské obraně velké zmatky, které vyřešil až gólman Dvořák uklizením puku do lapačky. V 36. minutě šla čtvrtá domácí formace do přečíslení 3 na 2, ale ostravští přihrávku skvěle přečetli a nebezpečí zažehnali. Do dvou dvacetiminutovkách domácí otočili stav utkání a vedli 2:1.

Do třetí třetiny domácí vstoupili s dobrým pohybem, ale po střele od modré a nedovoleném ataku na domácího brankáře, v brankovišti dorážel Marek SIKORA2:2. Tento moment byl velice sporný, protože Sikora stál v brankovišti a podle pravidel branka neměla platit. Následně uběhlo pár vteřin a hosté zápas překlopili na svoji stranu, když zpoza kruhu vypálil Marek ŠPAČEK a Dvořákovi prošla střela mezi rukou a tělem – 2:3. Ve 47. minutě šla Poruba po 2 faulech do tří a Jestřábi měli obrovskou šanci vyrovnat a překlopit momentum zápasu na svou stranu! Domácí měli několik gólových šancí, ale hosty podržel gólman Kůdela. Od 50. minuty začali domácí dominovat a dostávali porubské hokejisty pod tlak. V 52. minutě mohl Miškář využít chybné rozehrávky hostů, ale Kůdela jej fantasticky vychytal! V 57. minutě po zavezení Bergra do třetiny, dostal nahrávku zkušený obránce Martin Novotný a dělovkou k tyči nedal gólmanovi hostí šanci – 3:3! V 58. minutě mohlo být pro domácí ještě veseleji, protože Poruba musela do čtyř. Domácí si vytvořili několik příležitostí, ale ani jedna z nich neskončila za Kůdelou a šlo se do prodloužení.

V něm si vytvořili více šancí hosté a také utkání rozhodli, když si vybruslil Marek ŠPAČEK a střelou pod vyrážečku překonal domácího brankáře – 3:4.

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov):

Začátek utkání jsme si zkomplikovali zbytečnými vyloučeními v útočné třetině, což se nemůže stávat. Hlavně faul v naší přesilovce. Druhou třetinu jsme dokázali utkání otočit a dostat se do vedení, ale první pětiminutovka poslední části nás stála zápas. Tam jsme inkasovali dvě branky a dostali se do těžké situace. Bojovností jsme zápas vyrovnali, měli jsme i šance utkání otočit, ale v koncovce nám chyběla chladnější hlava a přesnější zakončení. Při hře tři na tři jsme udělali více chyb a soupeř toho dokázal využít.