LIT - PRO 6:1 - Prostějov se vrací z Litoměřic bez bodu

HC Stadion LitoměřiceLHK Jestřábi Prostějov

8.kolo, sobota 28.9.2019

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 2. Šik (M. Kadlec), 22. Korkiakoski (L. Doudera, Voženílek), 48. M. Kadlec (Šik), 48. Marcel, 56. Šik (M. Kadlec), 59. Beran (Přikryl) – 49. Berger (Kafka). Rozhodčí: Doležal, Valenta – Axman, Šimánek. Vyloučení: 10:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 780. Střely na branku: 24:33.
HC Stadion Litoměřice: Škorpík – L. Doudera, Mlčák, Dajčar, Strejček, Marcel (A), Kukla, R. Procházka – Voženílek (C), Korkiakoski, Kangas – Beran, Přikryl, Jánský – Šik, Vitouch, M. Kadlec – Kropáček, Štohanzl, D. Sklenář.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák (48. Neužil) – Brančík, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, Hrdinka, Březák – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – T. Jandus, Chlán, Berger – L. Luňák, M. Novák, Ouřada.
Jestřábi chtěli v Litoměřicích navázat na minulou výhru, ale už ve 2.minutě prohrávali 0:1 po trefě Šika. Naši hráči si během utkání vytvořili spoustu střeleckých příležitostí, celkem 33 střeleckých pokusů, ale branku se jim povedlo vstřelit až ve 49. minutě, kdy Berger vykřesal naději brankou na 1:4. To bylo z naší strany vše a Litoměřice si tak připisují všechny body.

Úvodní buly vyhráli domácí a hned po dvaceti vteřinách se do šance dostal Kangas. Litoměřický útočník však v samostatném úniku nastřelil pouze tyč hostující branky. O minutu později byli kališníci úspěšnější, Otakar ŠIK svoji šanci zakončil střelou z levého kruhu přesně nad lapačku Daniela Dvořáka - 0:1. Poté se ke slovu dostali i Jestřábi, jeden z prostějovských hráčů sice dokázal Škorpíka překonat, gól ale nebyl uznán kvůli kopnutí. Stadion dále nepolevoval ve svém tlaku, Voženílek našel před brankou Kangase, ten ale z bezprostřední blízkosti Dvořáka nepřekonal. V 7. minutě se na druhé straně dostal do brejku Meidl, domácí brankář ale jeho bekhendový blafák vyrazil. O pár minut později se v přesilové hře zjevil před brankou Chlán, domácího maskovaného muže ale střelou po ledě nepřekonal. Vzápětí si pokus při přesilové hře připsal i Novotný, jeho střelu ještě před brankou tečoval Žálčík, domácí brankář však dokázal zasáhnout. V závěru třetiny si početní výhodu zahráli i kališníci, Voženílkovu střelu z mezikruží dokázal Dvořák vytěsnit nad branku.

Na startu druhé třetiny byli aktivnější domácí, z čehož pramenilo i vyloučení Prostějova. V nabídnuté přesilovce dokázali domácí skórovat. Markus KORKIAKOSKI pohotovou střelou z pravého kruhu překonal hostujícího gólmana a upravit tak skóre na - 0:2. O pár minut později si šanci vypracoval i Žálčík, domácí gólman ale jeho střelu z mezikruží vyrazil. V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu. Ve 32. minutě se do přečíslení dostali hosté, Lukáš Žálčík zvolil střelu, která ale mířila nad branku Škorpíka. Vzápětí si šanci vypracoval i Korkiakoski, jeho střelu z mezikruží dokázal Dvořák zneškodnit. Na druhé straně se před domácího brankáře dostal Račuk, výborně chytající Škorpík ale jeho střelu zlikvidoval a stále tak držel čisté konto. O chvíli později se puk dostal do skrumáže před domácí brankou, po boji v brankovišti ale litoměřičtí hráči nebezpečí zažehnali.

Na začátku třetí periody se do brejku při vlastním oslabení dostal jeden z domácích hráčů. Hostující brankář však jeho kličku dokázal zlikvidovat. O pár minut později se do obrovské šance probojoval Meidl, prostějovský forvard ale z levého kruhu nastřelil pouze horní tyč branky Jana Škorpíka. V čase 47:08 už to bylo 3:0! Martin KADLEC dostal přihrávku na pravý kruh a krásnou střelou pod víko překonal Dvořáka - 0:3. Vzápětí ale Stadion přidal další branku, Patrik MARCEL střelou od modré čáry překonal hostujícího brankáře - 0:4. Gólové hody pokračovaly, Jan BERGER se při početní výhodě dostal ke kotouči před domácí brankou a lehkou tečí domácího brankáře - 1:4. V závěru utkání zkoušeli Jestřábi hru v šesti, která jim ale nevyšla. Otakar ŠIK dostal přihrávku za obranu a dovezl kotouč až do odkryté branky Prostějova - 1:5. V závěru se ještě po střele z mezikruží prosadil Matěj BERAN a upravil tak skóre na - 6:1. Litoměřice tak porazily Prostějov a připsaly si další tři body do tabulky.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice):

Věděli jsme, že přijede velká ofenzivní síla, protože Prostějov má dopředu hodně silný mančaft. Jsem rád, jak to kluci zvládli. Směrem dozadu odehráli skvělý zápas, doma dali šest gólů, takže to mohu hodnotit jen pozitivně a doufám, že to tak bude pokračovat i v následujících zápasech.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Výsledek je krutý. Myslím si, že jsme soupeře přehráli a přestříleli. Rozhodně jsme si trochu zavařili velkým množstvím oslabení, do kterých jsme se dostali. Mohu jen říct, že jsem si přál, aby zápas skončil 6:1 pro nás a ne pro soupeře.