HC ZUBR PřerovLHK Jestřábi Prostějov

1.kolo, středa 11.9.2019

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kubeš (T. Sýkora, Číp), 11. M. Kratochvil (Kubeš, T. Sýkora), 17. Kubeš (Pšurný, Navrátil) – 8. Berger (Račuk), 41. Muška (Žálčík, Račuk). Rozhodčí: Obadal, Vrba – Lukš, Novák. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2245. Střely na branku: 34:17.
HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl (A), R. Černý, Zbořil (A), Kubeš, Weinhold, Čáp – Navrátil, Pšurný, T. Doležal – Číp, Hejcman, Moučka – M. Kratochvil, T. Sýkora (C), Goiš – Süss, F. Dvořák, Dufek – Indrák.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mrázek (A), P. Krejčí, Muška, M. Novotný, Brančík, Březák, Husa – Žálčík, Račuk (C), Berger – Kafka, Nouza (A), Hrníčko – Ouřada, Chlán, L. Krejčík – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák.

Prostějov otevřel novou sezonu prvním hanáckým derby na horké půdě Meo arény. Pro mladý tým Jiřího Vykoukala a Ivo Peštuky to byla zatěžkávací zkouška, která byla na hráčích v první třetině znát. Náš tým působil zakřiknutě a domácí toho dokázali třemi brankami využít a i přes naše snížení, dovedli utkání do vítězného konce. První branky v našem dresu vstřelili Jan Berger a Jakub Muška.

Jestřábi se musí z této ztráty rychle oklepat, protože už v pátek 13.9 je čeká od 18:00 Chomutov.

Za mohutného povzbuzování zaplněného sektoru hostí začalo letošní první hanácké derby. Skvělý vstup do zápasu zažili Zubři, když se už po 154 sekundách dokázala prosadit letní posila Jakub Kubeš, který zakončoval z mezikruží bekhendovou střelou - 0:1. I na opačné straně uspěla posila. Na konci osmé minuty střelu Jana Bergera blokoval Krisl, na druhý pokus už ale on ani gólman Petrásek nestačili - 1:1. V polovině třetiny ale Zubři opět vedli, když Kubešovu střelu za padajícího Neužila zametl Matouš Kratochvíl - 1:2. Angažování Jakuba Kubeše muselo v první třetině činit radost každému fanouškovi Zubrů. V 17. minutě jeho střela z dálky proletěla až do sítě - 1:3.

Druhá třetina byla o poznání klidnější pro oba brankáře, „střelecké ticho“ narušil až ve 28. minutě Žálčík, jenž byl nejblíže gólu nastřelením Petráskovy tyče. Oba týmy přežily svá oslabení, až ke konci třetiny pak společně hrozili Číp a Čáp, na druhé straně pak hostům nevyšlo přečíslení Janduse s Hrníčkem.

Sedmačtyřicet vteřin po začátku třetího dějství vsítili Jestřábi kontaktní branku. Po chybě obrany se bránou puku zmocnil Žálčík a nasměroval jej před Petráska, kde z několika dorážejících hostů nakonec uspěl Jakub Muška - 2:3. Zubři brzy poté nastřelili tyč, o chvíli později dotíral Pšurný a emoce za přispění bouřící divácké kulisy rostly. Prostějovská power-play šest na čtyři byla prakticky bez střely, frustrace po třetí siréně tak vyústila v šarvátku Bergera s Doležalem, Zubři ale slaví další vítězství v rámci hanáckých derby a připisují si první tři body do tabulky!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):

Měli jsme výbornou první třetinu, ve které jsme mohli odskočit ještě víc než na dva góly. Ve zbytku zápasu se projevila síla Prostějova, vlastními chybami jsme ho vrátili zpět do utkání. Na přesilovky máme už tři týdny dvě speciální formace. V této fázi sezony si početními výhodami musíme pomoci. Myslím si, že v derby jsme si jimi mohli pomoci ještě více, ale zaplaťpánbůh aspoň za tu jednu využitou.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Myslím si, že to bylo zajímavé derby na to, že se hrálo v prvním kole. My jsme udělali chyby v první třetině, které soupeř potrestal, a celkově v tom střetnutí měl větší tlak do brány. Hráli jsme hodně po rozích, což vyvrcholilo v té závěrečné přesilovce šest na čtyři, kdy jsme si jenom nahrávali a nevytvořili si střelu. Nebereme body, ale soustředíme se na pátek.