FRM - PRO 4:1 - Poslední venkovní utkání Jestřábům body nepřineslo

HC Frýdek MístekLHK Jestřábi Prostějov

59.kolo, sobota 23.2.2019

HC Frýdek Místek - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Klimša (Bartko), 8. Haman (Martynek, Kofroň), 18. Martynek (Kofroň), 36. Martynek (Kofroň) – 34. Pšenička (Dvořáček, Čáp). Rozhodčí: Šutara, Obadal – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1552. Střely na branku: 31:31.
HC Frýdek Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský, Zahradníček (A) – Martynek, Hladonik, Kofroň – Kaukič (C), Mikulík, Christov – Rudovský, Peterek (A), Klimša – Flok, Kuťák, Motloch.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (21. Huf) – Mikliš, Žovinec, Bažant, Čáp, Husa, P. Krejčí, D. Kolář, Chujac – Nouza (A), Pšenička, L. Volf – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Krejčiřík, Prokeš – V. Meidl, Venkrbec (C).
Poslední venkovní utkání letošní základní části sehráli Jestřábi ve Frýdku a s houževnatým soupeřem prohráli třetí utkání v sezoně. Utkání rozhodla první třetina, ve které Rysi vstřelili tři branky a tříbrankovým rozdílem skončilo i celé utkání. Za Jestřáby se trefil Tomáš Pšenička, ale to bylo z naší strany vše. V úterý sehraje jestřábí letka s Porubou poslední zápas základní části Chance ligy. Naši hokejisté musí vyhrát, aby si udrželi šesté místo v tabulce. Zápas začíná v 18:00.

V posledním venkovním zápase základní části skóre otevřel David Klimša. Od Honzy Bartka přišla nahrávka na Klimšu, hosté mu dali dostatek prostoru k tomu, aby se i s kotoučem dostal k brance. Klimša obratně zvedl puk a přehodil jej Neužilovi přes rameno - 1:0. Na druhý gól Slezanů si počkal Filip Haman, jenž s kotoučem na modré vyčkával na vhodnou příležitost. Pak si trochu vyjel blíže a ránou zápěstím puk zakotvil na pravé straně branky - 2:0. To z první třetiny nebylo vše. Už to vypadalo, že si Neužil dokáže poradit s akcí Davida Kofroně a Rostislava Martynka, který byl na jejím konci. Gólman se položil příliš brzy a kotouč nad ním prolétl do svatyně - 3:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky došlo ke střídání brankářů na straně Jestřábů a Jakuba Neužila nahradil Daniel Huf. Ale i Prostějov si přišel na svou chvilku. Jan Hladonik sváděl souboj o kotouč, ten se mu odrazil od brusle do mezikruží, kde se nikdo tak blízko nenacházel. První u puku byl Tomáš Pšenička a tomu nic nebránilo k tomu, aby se pokusil Malíka překonat. To se mu nakonec povedlo - 3:1. Frýdku-Místku se podařilo navýšit ve vlastním vyloučení. Rostislav Martynek se ukryl na modré čáře, kde zůstal naprosto bez povšimnutí. Všiml sis jej Jan Zahradníček, Martynek okamžitě vyrazil vpřed a jako obvykle takovou situaci nenechal neproměněnou. Puk ladně proklouzl Hufovi mezi betony - 4:1.

Závěrečná třetina už nebyla tak gólově pestrá. Do velké šance se dostal Vít Christov, když se po vyloučení Lukáše Kaukiče a Ondřeje Mikliše hrálo ve čtyřech. Naskytla se mu stejná příležitost jako Martynkovi, Huf si ale tuhle velkou rysí šanci pohlídal. Zbývalo pár minut do konce, když Nick Malík znovu bravurně podržel svůj tým. Od jednoho z Prostějovských přišla z houfu rána, kterou zvedl Malík maskou do sítě.