PRO - CEB 2:3n - Jestřábi dokázali otočit ztracené utkání, ale po prohraných nájezdech berou pouze bod

LHK Jestřábi ProstějovČEZ Motor České Budějovice

51.kolo, pondělí 28.1.2019

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice

2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 53. Žálčík (Račuk), 54. Žálčík (Račuk, Divíšek) – 27. Endál (M. Novák, Vydarený), 56. Z. Doležal (R. Přikryl), rozh. náj. R. Přikryl. Rozhodčí: Jan Doležal, Luděk Pilný, Marian Poruba, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1297. Střely na branku: 25:38.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, D. Krejčí, Husa, J. Zdráhal – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Matýs, Pšenička, Prokeš – Venkrbec, V. Meidl, Krejčiřík.
ČEZ Motor České Budějovice: Kváča – Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kutlák, Kachyňa – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Doktor, Karabáček, Babka – Beránek, Dančišin, P. Novák.
Po dvou prohrách Jestřábi nastoupili proti Českým Budějovicím a hostující tým od začátku prokazoval svoje bruslařské kvality. Motor hraje celoplošný hokej a až na dvě tyčky nepouštěl naši letku do zakončení. Až ve třetí třetině se dvakrát prosadil Lukáš Žálčík a otočil stav utkání. Budějovice nakonec dokázali díky Doležalovi a Přikrylovi otočit a odváží si dva body za vítězství po nájezdech.

Dnešní lednové utkání odstartovali lépe domácí Jestřábi, kteří byli v úvodu aktivnější a posílali na brankáře Bláhu jeden kotouč za druhým. Ve 4. minutě se dostal do šance Ondřej Mikliš, který trefil z vrcholku kruhu pouze spojnici! Další minuty bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách, včetně dvou icingů hostujícího týmu. V půli první periody následovala přesilová hra pro Prostějov, když fauloval hostující Pýcha. Během ní přišla pouze střela od modré, ale víc Jestřábi nepředvedli. V 15. minutě se natlačil před hostující svatyni Václav Meidl, ale jeho střela mířila vedle a za 25 vteřin byl dokonce vyloučen za napadení. Navíc si neodpustil svůj komentář k rozhodčímu a dostal ještě 10 minut osobní trest. Hosté si během početní výhody vypracovali jednu velkou šanci, ale vše vyřešil skvěle připravený Jakub Neužil. Necelou minutu před koncem byl vyloučen Čáp a ten měl slovní doprovod směrem k muži v pruhovaném. Nutno říci oprávněný.

Na začátku druhé třetiny byli více vidět hosté z Českých Budějovic, kteří vyslali na Neužila hned několik střel. A v 27. minutě se jim to vyplatilo. Bývalý hráč Prostějova Martin Novák adresoval přihrávku na zcela osamoceného Lukáše ENDÁLA, který svou bekhendovou kličkou překonal prostějovskou jedničku - 0:1. V půli zápasu dostali hosté dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ale ani tahle výhoda Jestřábům nepomohla. O chvíli později se hra začala hodně kouskovat kvůli mnoha vyloučením na obou stranách, ale branek jsme se nedočkali. Pak to však na prostějovském zimáku zacinkalo, když Tomáš Nouza nastřelil pravou tyč! Víc už 40 minut hry nepřineslo a domácí hokejisté šli do kabin za nepříznivého stavu 0:1.

V poslední periodě ukořistili vhazování domácí, ale hra se rychle vrátila před Neužila. Ve 44. minutě dostali početní výhodu prostějovští Jestřábi, když fauloval Endál. Ani tentokrát si ale domácí větší šanci nevytvořili a stav byl tak stále 0:1. V 53. minutě však prokletí domácích zlomil Lukáš ŽALČÍK, který zkusil své štěstí nahozením z rohu a vstřelil tak velmi kuriózní branku - 1:1! O 50 vteřin později vybojoval Lukáš Luňák faul a tribuny ožily. Důležité buly vyhrál Marek Račuk nahrál Divíškovi a ten hned Lukáši ŽALČÍKOVI, který vymetl horní růžek branky a dokonal tak obrat v zápase - 2:1! Obrovské emoce na tribunách však rychle utichly. Po Nouzově podražení vstřelil vyrovnávací branku Motoru Zdeněk DOLEŽAL dělovkou k tyči - 2:2. A mohlo být ještě hůře, když dostal kapitán Venkrbec 2 minuty. Jestřábi oslabení zuby nehty ubránili a stav byl po 60 minutách nerozhodný 2:2.

Začátek prodloužení byl spíše opatrnější, avšak na jeho konci přišly šance na obou stranách. Nejdříve se hostující Doležal dostal až před brankáře, ale Neužil se blýskl a vytáhnul fantastický zákrok. Na druhé straně nikým střílel obránce Husa, ale ztroskotal na Kváčovi. Utkání nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž rozhodl Přikryl a zajistil Motoru druhý bod.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Dnes to vypadalo, že si z utkání neodneseme ani bod a nakonec jsme mohli mít body tři. Z utkání mám rozporuplné pocity a idkyž nás Motor dvě třetiny přehrával, tak jsme byli velmi blízko výhře. O to víc nás to všechny bolí! Teď odpočineme a připravíme se na Kadaň.