PRE - PRO 4:2 - Přerov je pro prostějovské hokejisty zakletý

HC ZUBR PřerovLHK Jestřábi Prostějov

50.kolo, sobota 26.1.2019

HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pšurný (Krisl, T. Doležal), 21. Pšurný (Navrátil), 24. Pala (Tomi, Pšurný), 35. T. Sýkora (Pala) – 7. Račuk (Nouza, Čáp), 40. Žálčík (Čáp, Starý). Rozhodčí: Kopeček, Vokřál – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2590. Střely na branku: 38:30.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Krisl, R. Černý, Pala (A), Zbořil, M. Novotný, Malina – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Goiš, Hejcman, Moučka (A) – Tomi, F. Dvořák, Š. Kratochvíl.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mikliš, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, J. Zdráhal – Nouza, V. Meidl, L. Luňák – Starý, Račuk, Žálčík – Dvořáček, Pšenička, Matýs – Krejčiřík, Prokeš, Venkrbec.
Zřejmě poslední derby letošní sezony nezačali Jestřábi vůbec dobře. Přerov se dostával od prvních minut do zakončení a v 6. minutě jednu z šancí proměnil Pšurný. V následné přesilovce srovnal Marek Račuk, ale střelecká převaha byla stále na straně domácích (16:6). Druhá třetina nabídla podobnou podívanou a Přerov ze svých 16 střel dokázal proměnit hned 3 a definitivně odskočil Jestřábům. Lukáš Žálčík už jen dokázal snížit na konečných 2:4 z našeho pohledu. Další utkání sehrajeme už toto pondělí na domácím ledě proti ČEZ Motor České Budějovice!

Za elektrizující atmosféry se mohl už po minutě prosadit Moučka. Proti ujíždějícímu Zubrovi se totiž daleko od brány vydal Neužil a vyrazil puk právě k němu. Moučka ovšem zcela prázdnou bránu pod tlakem netrefil. Nebezpečná byla dorážka Šimona Kratochvíla, po níž přišlo první vyloučení hostů a dlouho netrvalo. Po 25 vteřinách na modré napřáhl Krisl a z dorážky se okamžitě prosadil Roman Pšurný - 0:1. Na odpověď Jestřábů, ale MEO Aréna čekala jen chvilku. Už po šesti vteřinách přesilovky ťuk - ťuk akci do prázdné pohodlně zakončoval Marek Račuk - 1:1. Vyrovnaná bitva nabídla ke konci třetiny další obrovské šance Zubrů, Moučka s Šimonem Kratochvílem, ale byli podruhé neúspěšní. Po první třetině tak platil stav 1:1.

Ten však po obrátce dlouho netrval. V čase 20:29 totiž Navrátil využil chyby hostů přihrávkou na Romana Pšurného a ten se zblízka prosadil podruhé v zápase - 1:2. Domácí MEO Aréna se otřásla v základech o chvíli později. Tomi podél modré čáry nalezl hůl Radomíra Paly, který se vůbec s ničím nepáral a tvrdou dělovkou propálil Neužila pod vyrážečku - 1:3. Ledová plocha Zubrům v těchto momentech doslova patřila, v polovině základní hrací doby Prostějov jen se štěstím neinkasoval ani jednou ze tří velkých příležitostí. Ve 35. minutě fauloval Starý a domácí podruhé v přesilovce trestali. Tomáš Sýkora ve velké rychlosti hledal najíždějícího Sikoru, puk se ale od brusle obránce odrazil za záda Neužila - 1:4. Prostějov se na výraznější tlak zmohl až ke konci třetiny a po Lukášem Žálčíkem ztečované ráně Čápa gólem do šatny snížil - 2:4.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji tentokrát už Prostějovští, ti se ale stále nemohli propracovat k větším příležitostem. Zubři nepotrestali dva fauly Koláře a v 52. minutě dopravili puk do sítě až po přerušení. Žádnou z nabízených početních výhod v závěru ke svému dobru Jestřábi nevyužili, tři body tak putují na konto domácího Přerova.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Zbytečně jsme inkasovali góly ve druhé třetině. Byly tam z naší strany chyby a utkání se tím zlomilo. Sice jsme pak ještě v závěru snížili na 4:2 a ve třetí třetině měli dobré šance, jenže jsme je nedokázali proměnit.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):

Vyhráli jsme a jsme spokojení. Musím pochválit celý tým. Všichni hráči nechali na ledě úplně všechno. V utkání, které mělo parametry play-off, to bylo vidět. Přesilovky nebyly dobré jen proti Prostějovu, ale i minule v Budějovicích nebo předtím v Benátkách. Musím zaklepat, že poslední dobou každý zápas využíváme přesilovku. V tom, co chceme hrát, nám početní převahy mohou velmi pomoci. V první třetině jsme měli parádní nástup, trochu nás zbrzdil vyrovnávací gól. Druhou třetinu jsme zahráli perfektně. Poslední dvě střídání byla sice trochu horší, ale hokej je hra chyb a my jsme zkrátka chybu udělali. Do třetí části jsme určitě nešli se strachem, už proti Budějovicím nebo proti Ústí jsme třetí třetinu odehráli dobře.