PRO - JIH 3:2 - Jestřábi po vynikajícím týmovém výkonu poráží jihlavskou DUKLU

LHK Jestřábi ProstějovHC Dukla Jihlava

3.kolo, středa 12.9.2018

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava

3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Prokeš, 28. Divíšek (D. Kolář, Krejčiřík), 49. Dvořáček (Havlík) – 14. Harkabus (Osmík, Hrníčko), 38. Čachotský. Rozhodčí: Jiří Kašík, Pavel Obadal, Jiří Novák, Roman Zídek Vyloučení: 2:7 Využití: 1:0 V oslabení: 0:1 Diváci: 1440 Střely na branku: 33:29
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Mikliš, Havlík, Kellner, Holland, D. Kolář, J. Zdráhal, Foltýn – Venkrbec, Račuk, Nouza – Divíšek, L. Luňák, Karpov – Žálčík, Matýs, Krejčiřík – Prokeš, Dvořáček, Starý.
HC Dukla Jihlava: Lundström – Půža, Štebih, Suchánek, J. Pohl, Štindl, Mareš, Kajínek – Dostálek, Osmík, Chlubna – Zeman, Anděl, D. Čermák – Hrníčko, M. Hlinka, Pekr – Harkabus, Skořepa, Čachotský.
3.kolo Chance ligy nabídlo prostějovským fanouškům souboj s Duklou Jihlava. Ještě v minulé sezoně extraligová Dukla, posílená vítězstvím 7:0 na ledě Motoru, přijela na Hanou pro body, ale jestřábí letka, po matném výkonu na ledě Benátek, zabrala a díky týmovému výkonu poráží gólem Davida Dvořáčka favorita soutěže 3:0.

Jestřábi dnešní utkání začali aktivně. Bohužel opět doplatili na svou nedisciplinovanost. Po 90 vteřinách šel na trestnou lavici kanadský bek Holland. Domácí však oslabení ustáli a za odměnu dostali přesilovou hru. V té měli mnoho šancí, ale nepodařilo se jim skórovat. O dvě minuty později se dostal do obrovské šance David Dvořáček, který však trestuhodně přestřelil. Ihned nato fauloval hostující Suchánek a jestřábí letka měla další šanci, kterou už nepohrdla. Tomáš Divíšek nádherně vypíchl puk u mantinelu, poslal ho Radku PROKEŠOVI a ten sám před hostujícím brankářem vymetl horní růžek. Jihlava však přispěchala s rychlou odpovědí. Z rohu vyjel Tomáš HARKABUS, objel Mikliše i Neužila a poslal puk do prázdné brány - 1:1. Otočit skóre zpět na svoji stranu se pak snažil opět Radek Prokeš, ale gólman jihlavské Dukly střelu vyrazil svojí maskou. Největší šance pak ještě přišla ze strany hostů, kdy se Harkabus snažil přehodit beton Jakuba Neužila. To bylo z první periody vše a stav byl tedy nerozhodný 1:1.

Ze začátku druhé třetiny byl k vidění vyrovnaný hokej. V 27. minutě dostal Tomáš DIVÍŠEK krásnou přihrávku a vymetl pravou šibenici - 2:1! Jestřábi tlačili i nadále a připravili si opravdu neobvyklý závar. Prostějovští fanoušci toho skvěle využili a vybídli celý stadion ke skandování. Celý stadion hnal své příznivce za další brankou. Jestřábi nepustili hráče Jihlavy celé 3 minuty z pásma a vytvořili si několik stoprocentních šancí, ale ani jednu nevyužili. To byla ovšem chyba. Ve vlastním oslabení se dostal k puku Tomáš ČACHOTSKÝ a ujížděl na Neužila. Ten ho skvěle vychytal, ovšem z následné dorážky už kapitán Dukly uspěl - 2:2.

Třetí perioda začala slibně pro domácí. Jihlavský Skořepa fauloval a šel pykat na 2 minuty. V přesilovce měl, ale paradoxně největší šanci hostující Anděl, který pálil jen do boční sítě Neužilovi branky. Následné minuty střídala šance, šanci na obou stranách. Svou příležitost využil David DVOŘÁČEK! Puk se mu odrazil přímo na hůl a z mezikruží prostřelil tvrdou střelou gólmana pod jeho lapačku - 3:2. Další příležitost měl Nouza, ale puk za čárou neskončil. Hra probíhala bez přerušení a čas rychle utíkal. První přerušení přišlo až v čase 58:50 a Jihlava si vzala oddechový čas. Jestřábi proti šesti mužům skvěle vykrývali střely a mohli tak slavit první výhru za 3 body!!!

Jiří Vykoukal:

První třetina mi připadala taková ospalá, venku svítilo sluníčko a hráči podle toho působili. Ve druhé třetině se náš výkon rapidně zvedl, vytvořili jsme si přesilovky a šance, ale zbytečně jsme inkasovali po situaci, ve které je Jihlava velice silná. Ve třetí třetině jsme se naštěstí střelecky prosadili a v závěru utkání se soustředili na ubránění výsledku. Hráčům děkujeme za výkon a body a divákům za skvělou atmosféru!